Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PTT - U94 - Problem - Przy kliknięciu "pyk"


Recommended Posts

Witam! Gdy klikam na moim przycisku PTT przycisk, to zamiast dźwięku piknięcia krótkofalówki jest tylko ciche i głuche "pyk". Nie mogę przez to niczego słuchać, ale mogę już do innych mówić, Ze słuchawkami wszystko ok, podłączone pod inny przycisk działają. Przycisk zepsuł się z dnia na dzień leżąc w szafie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to był kabel. Niestety musiałem się go pozbyć bo w połowie był zepsuty, więc kolejne pytanie: czy z tego kabla mógłbym zrobić zamiennik? http://gunfire.pl/product-pol-1152210115-Przewod-z-wtykami-Motorola-na-Military-plug.html Chodzi mi, czy po usunięciu military plug będę miał dostęp do tych 4 kabelków i jak ich nie pomylić, jak nie będą oznaczone?

Link to post
Share on other sites

Ok. Rozróżnijmy 2 rzeczy.

PTT - kabelek do podłączenia do radia, z przyciskiem do nadawania i gniazdem (żeńskim) do podłączenia zestawu słuchawkowego.

Zestaw słuchawkowy - jedna/dwie słuchawki z mikrofonem i kablem do podłączenia do PTT z wtykiem (męskim)

 

Co Ci się zepsuło zatem?

Który odcinek przewodu chcesz wymienić?

Między radiem, a przyciskiem? Między przyciskiem a gniazdem do podłączenia zestawu? W samym zestawie?

 

Jeśli masz chiński zestaw, a wynika, że masz to wymiana na kolejny chiński przewód rozwiąże temat na bardzo krótko.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobra, to był kabel. Niestety musiałem się go pozbyć bo w połowie był zepsuty, więc kolejne pytanie: czy z tego kabla mógłbym zrobić zamiennik? http://gunfire.pl/pr...itary-plug.html Chodzi mi, czy po usunięciu military plug będę miał dostęp do tych 4 kabelków i jak ich nie pomylić, jak nie będą oznaczone?

Odcinasz military plug i zobaczysz 4 przewody, każdy w izolacji innego koloru. Nie sugeruj się kolorami izolacji, porównując nowy kabel ze starym, bo zależnie od chińczyka mogą być różnice. Musisz więc sprawdzić miernikiem, który przewód łączy się z którym fragmentem wtyku Motorola. Całość wlutowujesz tak samo, jak wlutowany był oryginalny przewód, i, jeśli nic po drodze nie schrzanisz, to musi działać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...