Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK CYMA CM.028 Znosi kulki w prawą stronę


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Ostatnio zakupiłem na Taiwangun.com replikę AK47 CYMA CM.028 oraz kulki P&J 0,25g. Wczoraj kurier dostarczył mi przesyłkę, naładowałem więc stockowy akumulator stockową wolnoładowarką (obliczyłem wg znanego wszystkim wzoru, więc wszystko poszło tak jak trzeba). Postanowiłem zabrać się za przetestowanie repliki na w/w amunicji 0,25g. Przygotowałem sobie "kulochwyt", odległość strzelania ok. 5m do tarczy, która była w zestawie ok. 15x20cm. HOP-UP ustawiony na 0, aby zobaczyć jak wszystko pracuje bez "wspomagania", poza tym na 5m nie ma sensu testować wg mnie HOP-UP, bo byłoby to niewidoczne. Tryb pojedynczy - działa, tryb auto - również działa i po chwili dostrzegłem kolosalny jak dla mnie problem. Mianowicie kiedy postanowiłem sprawdzić celność repliki przy użyciu klasycznej szczerbinki i muszki okazało się, że celując idealnie w środek tarczy (potrafię naprawdę dobrze strzelać) kulka ląduje ok. 4cm po prawej stronie tarczy. Jeżeli chodzi o góra-dół jest idealnie w pionie, ale poziomo celując w "dyszkę" kulki lądują 4cm na prawo od niej... Dzieje się to samo na SEMI jak i na AUTO.

 

Postanowiłem zadzwonić do serwisu Taiwangun'a i tam serwisant powiedział mi, że może to być prawdopodobnie wina gumki HOP-UP - "Wie Pan co, mógł się gdzieś zawinąć ten HOP-UP". Spytałem jak wygląda kwestia konserwacji przy ich przeglądzie zerowym, na co serwisant odpowiedział mi, że komorę HOP-UP raczą silikonem w spray'u (nie wiem czy to dobrze, czy nie, ale Pan powiedział, że tak trzeba raz na jakiś czas). Powiedział również, że gdyby lufa była wypięta/luźna to by karabin nie strzelał... Standardowo zaproponował mi wymianę na własną rękę na Guarder'a silikonowego, ale to replika nowa, na gwarancji, więc ma w niej wszystko śmigać aż miło.

 

I tutaj mam prośbę do Was drodzy forumowicze, powiedzcie co sądzicie o tej przypadłości, co może ją powodować, czy miał ktoś z Was taki problem? Czy to kwestia ustawienia czegoś czy odesłać replikę na gwarancję?

 

Jestem świeży w temacie ASG, ale dużo czytam, oglądam, słucham, kupiłem więc replikę i na starcie muszę się zamartwiać, denerwować i czuć pewien niesmak z tej zabawy. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i poradę z Waszej strony :icon_smile:

Edited by Ciemyla
Link to post
Share on other sites

więc ma w niej wszystko śmigać aż miło.

 

Nic nie musi :D .

wracając tematu gumek nie smaruje się sprayem silikonowym ,luf tak samo .

mógł wdać się jakiś syf który wpływa na kulkę lub wina leży po stronie samej gumki , cymowskie stockowe są słabe .

i tak z racji bytu zainwestuj w gumkę silikonową -g&g zielona /systema czarna ;) wzrośnie Ci na pewno celność i zasięg też w małym stopniu się poprawi ;) .

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za poradę :)

Mówiąc, że ma w niej wszystko śmigać aż miło, miałem na myśli sam Taiwangun, który robi przegląd, owe anomalie mają miejsce, a replika i tak jest wysłana.

 

Powiem szczerze, że mam również obawę, że to może być np. skrzywiona lufa czy po prostu coś fabrycznie źle "odlane". A nie chciałbym ze "zwinklowaną" repliką biegać... Jest szansa na to, że lufa jest po prostu krzywa albo cała komora HOP-UP jest felerna w tym modelu? Bo z wymianą gumki się liczyłem, ale z drugiej strony wiele osób w stocku ma celną Cymę 028.

 

Na pewno jak wrócę z pracy do domu, to biorę się do ponownego strzelania, testowania, badania. Dam znać czy coś się zmieniło, może wystarczy jakiś syf z silikonem wypluć razem z kulkami i zwyczajnie dotrzeć całość.

Link to post
Share on other sites

Na ile strzałów robiłeś próbę? Wszystkie kulki weszły w tarczę czy były jakieś pudła?

Jak dla mnie normalny wynik stockowa lufa i gumka do tego kulki wątpliwej jakości.

potrafię naprawdę dobrze strzelać

Obstawiam że mówisz o strzelaniu z wiatrówek a porównywanie celności wiatrówek z replikami asg nie ma sensu. Fakt na odległości 5m to będzie mała różnica ale czego można się spodziewać po taniej replice.

Moim zdaniem wynik normalny. Radzę zmienić też kulki na G&G nie tylko przy strzelaniu do tarczy ale i do normalnej gry.

Link to post
Share on other sites

Właśnie jestem po dokładnych oględzinach mojej Cymy. Nie wierzę w to, co dopiero dzisiaj dostrzegłem. Cała muszka na końcu lufy jest zwinklowana/przekrzywiona w lewą stronę... ewidentny błąd fabryczny, prawda? Miał ktoś taki numer w swoim egzemplarzu 028? Ja jestem w totalnym szoku... zobaczcie sami. To właśnie dlatego każdy strzał pada na niby prawą stronę. W rzeczywistości kulki lecą prosto. To przyrządy celownicze robią "twista".

 

https://zapodaj.net/8d01367cb5a19.jpg.html

https://zapodaj.net/a6c28878f8b13.jpg.html

https://zapodaj.net/40f815fdaa311.jpg.html

https://zapodaj.net/8fef88d669980.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że jestem w trakcie pisania zgłoszenia zwrotu towaru...

Jesteście pewni, że całą muszkę można sobie obracać na lewo i prawo po odkręceniu śrubki pod wyciorem? Bo jeśli zacznę grzebać, coś uszkodzę to wtedy mi jej nie przyjmą... Proszę o odpowiedź osoby, które coś takiego robiły w CM.028.

 

Przepraszam, że tak dociekam itd, ale muszę być ostrożny, bo chodzi o zwrot towaru, a takowy nie może być porysowany, uszkodzony itp.

Link to post
Share on other sites

No to chyba nie ma sensu odsyłać repliki, jeżeli to kwestia jednej śrubki. Czyli wyjmuję wycior, odkręcam delikatnie śrubkę, ustawiam muszkę idealnie w pionie, dokręcam, wkładam wycior i gotowe, tak?

 

A czy ktoś miał w ogóle taką sytuację z CM.028, że muszka była przechylona, w którąś stronę stockowo/prosto po wyjęciu z pudełka?

Link to post
Share on other sites

Panowie zrobiłem dokładnie tak jak kazaliście, odkręciłem te śrubkę pod muszką i faktycznie można nią obracać jak się podoba ALE niestety otwór z gwintem do tej śrubki jest tylko w jednej pozycji i nie można jej wkręcić inaczej jak w ten sposób, który przekrzywia muszkę w lewą stronę i tu koło się zamyka :) Odeślę to do nich i kupię drugi egzemplarz jak odeślą mi kasę. Obym nie miał drugi raz takiego pecha...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...