Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt dla mocno początkujących


Recommended Posts

Wiem, że tematów jest od groma, ale niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na moje pytanie:

"Jaka replika do 350zł do lasu?"

 

Chciałem też zebrać wszystkie informacje dot. sprzętu dla mocno początkujących, żeby nowicjusze (tacy jak ja :icon_razz2: )nie musieli grzebać w dziesiątkach tematów.

 

Od dłuższego czasu przekopuje wzdłuż i wszerz internet w celu znalezienia "tej jedynej".

 

Budżet mam dosyć mocno ograniczony (350zł - replika 50zł-okularki), ale wiem że w tej kwocie można już "bawić się" w ASG.

 

Doświadczenia zbyt dużego w ASG nie mam (pare razy strzelałem z elektryka kolegi), ale w pokrewnych już troche ogarniam (wiatrówki na śruty metalowe i raz byłem na paintballu).

 

Mam już za sobą 5 lat w harcerstwie, czyli podchody, maskowanie itp. opanowane :icon_smile:

 

Na początku myślałem o bardzo tanich replikach (do 100zł) np. AGM 003 long albo pistolety gazowe w podobnej cenie.

 

Znalazłem pare ciekawych propozycji, ale nie sądzę żebym się na którąś z nich zdecydował(repliki używane):

 

https://www.olx.pl/o...67-IDkSToe.html

 

https://www.olx.pl/o...67-IDj7fZd.html (tyle że tutaj za 180 bez kamizelki)

 

https://www.olx.pl/o...67-IDiLUTb.html

 

Z nowych to (według mnie) jedyną rozsądną repliką jest SRT-08

http://gascolt.nazwa...-01-006411/6029

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Ps: To jest mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość

 

Przepraszam za zduplikowanie tematu (temat już istnieje taki sam)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć elektryka do 350 złotych do lasu to masz w zasadzie takie opcje:

- Galaxy G5, który na las może być niestety słaby w stosunku do replik innych graczy, nawet tych bez poważnego tuningu. Braknie Ci zasięgu. Chyba że ten Wasz las jest urozmaiconym terenem, z gęsytmi krzakami, wąwozami, i tak dalej. Wtedy trochę zmniejszasz przewagę przeciwnika, jeśli będziesz potrafil się do niego zbliżyć.

- Czekać na promocję na CM.028 albo JG608 (osobiście polecam raczej JG608). Są tacy, którzy polecą Ci też Spartaca, ale ja do nich nie należę.

- Używać na razie pożyczonej repliki i odkładać kasę, aż uzbierasz na wspomniane już JG608, RK-01 (albo coś innego z tej serii), CM serii 4x

- Wypytać kolegów czy ktoś z nich nie ma używki w dobrym stanie i czy w razie czego (ze względu na brak gwarancji) miałby Ci ją kto naprawiać. Nie kupuj uzywki z niepewnego źródła, bo możesz się naciąć i wydasz na naprawę tyle, że równie dobrze mogłeś kupić nówkę.

- Kupić AGM003 i odkładać na kupno elektryka w przyszłości.

Na skróty: w temacie obok (tym o replice do 150) masz wszystkie prawilne opcje. Koniec kropka.

Faktycznie pomocne, w tytule jest 150, w temacie już 250, za chwilę G5 Galaxy, a później to już dociera do 500-700 i wchodzimy na terytoria EA.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć elektryka do 350 złotych do lasu to masz w zasadzie takie opcje:

- Galaxy G5, który na las może być niestety słaby w stosunku do replik innych graczy, nawet tych bez poważnego tuningu. Braknie Ci zasięgu. Chyba że ten Wasz las jest urozmaiconym terenem, z gęsytmi krzakami, wąwozami, i tak dalej. Wtedy trochę zmniejszasz przewagę przeciwnika, jeśli będziesz potrafil się do niego zbliżyć.

- Czekać na promocję na CM.028 albo JG608 (osobiście polecam raczej JG608). Są tacy, którzy polecą Ci też Spartaca, ale ja do nich nie należę.

- Używać na razie pożyczonej repliki i odkładać kasę, aż uzbierasz na wspomniane już JG608, RK-01 (albo coś innego z tej serii), CM serii 4x

- Wypytać kolegów czy ktoś z nich nie ma używki w dobrym stanie i czy w razie czego (ze względu na brak gwarancji) miałby Ci ją kto naprawiać. Nie kupuj uzywki z niepewnego źródła, bo możesz się naciąć i wydasz na naprawę tyle, że równie dobrze mogłeś kupić nówkę.

- Kupić AGM003 i odkładać na kupno elektryka w przyszłości.

 

Faktycznie pomocne, w tytule jest 150, w temacie już 250, za chwilę G5 Galaxy, a później to już dociera do 500-700 i wchodzimy na terytoria EA.

A co myślisz o M4A1 DG06T http://gascolt.nazwa.pl/pl/p/Replika-karabinka-DG06T-DRA-01-012553/4537 ?

Link to post
Share on other sites

Zalecam czytanie ze zrozumieniem. Napisałem ze tam padły odpowiedzi na jego pytania a nie że wszystkie odpowiedzi są dla niego. Jest AGM? Jest. Jest Galaxy? Jest.

 

Oraz podziwiam że chce Ci się rozpisywać po raz setny na ten sam temat i podawać wszystko na tacy śmierdzącym leniom.

Edited by malin2k2
Link to post
Share on other sites

Kup CM 028. Dla początkujących z budżetem 350 zł chyba najlepsza. Co prawda cyma kosztuje 400 zł ale używane w dobrym stanie są już od 300 zł, jak byś rozsądnie ponegocjował myślę, że za 250 zł byś już kupił.

Udało mi się znaleźć: https://www.olx.pl/o...html#e96e963d32

 

Bardzo dziękuję za pomoc ale podliczyłem wszystkie koszty i przesyłka z wymianą magazynka to koszt ok. 60zł. Dokładam drugie tyle i mam nówkę sztukę nie śmiganą.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Używanych nie kupuj, nigdy nie wiesz co się trafi. Testowałem.

 

@PaBlito- kolego, jesteś na forum od wczoraj, założyłeś tysiąc tematów 'jaka replika na początek', poddajesz w wątpliwość doświadczenie starych wyjadaczy ASG i non-stop polecasz jakieś używane repliki z olxa. Dawniej już pożegnałbyś się z WMASG na czas nieokreślony. Więc opamiętaj się póki admini nie patrzą i zdobądź jeszcze trochę wiedzy i doświadczenia- za rok uśmiejesz się co wypisywałeś. Nie traktuj tego jako atak, bo sam jakoś wybitnie doświadczony nie jestem, a jako przestrogę i poradę współforumowicza. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edited by sulferno
Link to post
Share on other sites

Nic o niej niestety nie wiem, ale ogólnie panuje przekonanie, że emki poniżej 600-700 złotych nie są warte uwagi.

 

Sprostowanie: eMki poniżej 800-900. Dopiero od 1100-1300 można powiedzieć że zaczynają się prawdziwe eMki (w Specnę też trzeba zainwestować by była cacy, i mniej-więcej tyle to wyniesie).

 

Osoba "zielona" powinna unikać używanych replik jak ognia.

 

Moja opinia (subiektywna, sprawdzona) - "biednego nie stać na tanie rzeczy" (bo się od razu psują lub nie robią roboty).

 

Dozbieraj do RK Boyi i nie patrz nawet na (wg. mnie) dziadową cymkę 0.28

http://www.taiwangun...full-metal-boyi

Alternatywa to coś z G36/G36K/G36C od JG.

 

Kupisz sprzęt za 350 i będziesz musiał co chwile pakować hajs, aż po chwili (bardzo szybko) zauważysz że wyniosło cię to sporo więcej... Poczekaj, dozbieraj hajs na spokojnie - sezon dopiero się powoli rozkręca a pogoda obecnie jest co najmniej słaba. :icon_smile:

 

Zamiast okularów poszukaj używanych gogli ESS NVG - 60-80zł.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Lepiej używaną replikę niż używane gogle.

 

Oj chyba nie... Wybacz ale się z tobą nie zgodzę ani troche.

O ile okulary używane omija się szerokim łukiem, to z goglami nie ma tego problemu... Skoro wytrzymują strzał z ostrej, to miałyby się przejąć kulką 6mm o mocy <20J? Przy okazji są full-seal w przeciwieństwie do okularów. Szkło po roku można wymienić jeżeli będzie porysowane, koszt może 80zł...

 

Używana replika dla zielonego to zły pomysł.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Oj chyba nie... Wybacz ale się z tobą nie zgodzę ani troche.

O ile okulary używane omija się szerokim łukiem, to z goglami nie ma tego problemu... Skoro wytrzymują strzał z ostrej, to miałyby się przejąć kulką 6mm o mocy <20J? Przy okazji są full-seal w przeciwieństwie do okularów. Szkło po roku można wymienić jeżeli będzie porysowane, koszt może 80zł...

Za 60-85 PLN na Armyworld można kupić Bolle Defender (60 za używane gogle + 25 za komplet trzech nowych wizjerów). Co prawda są to duże gogle i trochę śmiesznie się w nich wygląda, ale za to mieszczą się pod nimi okulary korekcyjne. Oczywiście wybór gogle/okulary to sprawa indywidualna.

Link to post
Share on other sites

Na już musisz mieć? Airsoft to nie tania zabawa (niektórzy tego dalej nie rozumieją. Sprzęt daje przewagę. Serio polecam zaczekać, odłożyć trochę i kupić coś lepszego niż brać jakiś syf i potem udawać, że jest się zadowolonym.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...