Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lipo 11.1 w kolbie SF


Recommended Posts

Cześć, szukałem odpowiedzi na moje pytanie, ale niestety linki z allegro, do baterii, które były podawane powygasały. Tak więc, szukam lipo 11.1, obojętnie o jakiej pojemności i obojętnie jakim wtyku. Ważne, żeby nie była zbyt droga (liczę na ~50zł) i żeby zmieściła się do prowadnicy lub kolby. Kolba jest standardowa ze specny.

 

Przy okazji, czy wymiana wtyku repliki wiąże się z utratą gwarancji?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Przy budżecie 50zł zapomnij o lipolu nawet 2S, nawet niestety crapowej baterii za tyle nie kupisz.

 

LiPo 3S to koszt 80-100zł.

 

http://allegro.pl/pakiet-akumulator-asg-redox-lipo-11-1v-2400mah-20c-i6696931189.html

http://allegro.pl/pakiet-akumulator-asg-redox-lipo-11-1v-1200mah-20c-i6696931384.html

 

20zł dopłaty do 2400mAh względem 1200mAh, jak dla mnie dopłata 20zł to prosty wybór.

Link to post
Share on other sites

Kurde, nie wiedziałem, że te wszystkie w przedziale 20-50 złotych to atrapy, dzięki za cenną radę. Jest mnóstwo baterii 11.1 w tej cenie, mój problem polega w zasadzie tylko na dopasowaniu, więc szukam baterii sprawdzonych w kolbach special forces. Jakość tych tanich akumulatorów to faktycznie inna sprawa, ale nie przejmuję się tym na razie.

Rozumiem, że każde ogniwo tej trójdzielnej baterii ma wchodzić w inny schowek (kolba-prowadnica-kolba)?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam dwudzielną 2400mAh Redoxa, z tym że 2S 7.4V w kolbie.

Teoretycznie, jeżeli nie masz mosfetu w prowadnicy, powinien się zmieścić trójdzielny redox 3s 2400mAh, teoretycznie.

1 stock w prowadnicy, 2 w komorach kolby.

PS: A mosfet posiadasz, że myślisz o 11,1V? Bez niego to jest słaby pomysł (styki, reakcja na spust, silnik i te sprawy).

 

1) Pakiet 3S bez mosfetu, 2400mAh (zły pomysł > "zdrowie" repliki)

2) Pakiet 3S 1200mAh + mosfet (dobry pomysł)

3) Pakiet 3S 1200mAh bez mosfetu (zły pomysł, -||-)

 

Przykładowy mosfet (tańszy): http://www.asgshop.p...cat=214&id=5670

O customach nawet nie wspominam, nie zalecam "zielonej" osobie się w tym babrać.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Będę baterii używać w dwóch replikach, jednej z mosfetem i kablami niskooporowymi, przystosowanym gearboxem, a do niej zmieści się każda batka. Na emkę mam gwarancję, służy mi praktycznie tylko do cqb, więc nie widzę sensu wymieniania czegokolwiek w gearboxie. Specem nie jestem, ale wiele ludzi używa jedenastek bez mosfetów i nic się nie dzieje, toteż się specjalnie nie obawiam, a co do styków, od czasu do czasu je po prostu wyczyszczę ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak bardzo będziesz eksploatować drugą replikę bez mosfetu (np. auto, ilość BB itp).

 

Najlepiej byłoby gdybyś znalazł lokalny sklep gdzie mają Redoxa 11.1v 3S 2400mAh, poszedł tam z kolbą i prowadnicą od repliki (odkręcić nie problem) i przymierzył. Jeżeli batka by się zmieściła, to byłoby to najrozsądniejsze biorąc pod uwagę główną replikę, gdzie zmieści się większa batka bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem sklepu w Gdańsku w którym byłby ten Redox 2.4. Znalazłem sklep z Redoxem 11.1v 1200mAh dwudzielnym, ale za ponad 70 złotych, to wolę już zapłacić dwie dychy więcej za podwojoną pojemność. Wyciąłem sobie z kartonu prostokąt 21x11mm (podstawa ogniwa w tym 2400) i przymierzyłem do prowadnicy. Ma trochę luzu nawet, myślę, że o ile bateria trzyma wymiar, to się zmieści bez problemu. Mimo wszystko, 2400 mAh to o wiele, wiele więcej niż potrzebuję. Wolałbym znaleźć coś o mniejszej pojemności i proporcjonalnie mniejszej cenie :P.

Co do mosfetu, gdyby nie brak czasu i zaginięcie lutownicy złożyłbym go samemu. Dopóki mam gwarancję, wolę nic nie grzebać, skończy się gwarancja, dam zarobić jakiemuś lokalnemu magikowi :).

Link to post
Share on other sites
Mimo wszystko, 2400 mAh to o wiele, wiele więcej niż potrzebuję. Wolałbym znaleźć coś o mniejszej pojemności i proporcjonalnie mniejszej cenie :icon_razz:.

A to nie jest tak, że batka 11.1 rozładowuje się szybciej niż 7.4 ze względu na większe napięcie? Takie wrażenie odnoszę jak po strzelaniach balansuję swoje 7.4 i 11.1 kolegi, a wystrzeliwujemy podobne ilości kulek z niemal identycznie skonfigurowanych replik. Jego replika ma akumulator 2400, moja 1800, i zawsze to on kończy z niższym średnim napięciem na ogniwach.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie, w kontekście przechowywanej energii, 11.1V 2Ah jest pojemniejsza niż 7.4V 2Ah, ponieważ ta pierwsza przechowuje 22.2Wh, a ta druga tylko 14.8Wh. Oczywiście wraz ze wzrostem napięcia rośnie też pobór energii, ale ze względu na wyższe obroty, jest on krótszy. Niestety nie czuję się na siłach, żeby to policzyć :( Natomiast wiem, że czasem wystarczy minimalnie za blisko przesunięta zębatka silnikowa i opory (a przez to zużycie energii) już będzie wyższe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...