Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 600zł


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam repliki do, powiedzmy 600zł.

Zależy mi na jak najlepszej jakości wewnętrznej. wygląd repliki jest na ostatnim miejscu.

Wiele tematów czy opinii pochodzi z 12/13 roku, nie wiem czy te dane są aktualne i czy to nadal te same repliki. interesują mnie pistolety maszynowe oraz karabiny szturmowe. Proszę o kilka świeżych propozycji i opinii; oraz przedstawiam swoje.

 

CM045

CM040C

jg202

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Edited by arend
Jak wy kończycie szkoły podstawowe i gimnazja to nie wiem.
Link to post
Share on other sites

CM045. Co tu dużo mówić - replika genialna. GB mocny.

 

RK BOYI też są dobre. Jednak mają dużo gorszy silnik, słabe łożyska, które od nowości lapią luzy i gorzej wykonany GB. Łożyska w każdym bojcu jakiego rozbierałem leżą i kwiczą. Właśnie czekam na dostawę, bo po przemyśleniu sprawy - nie sprzedam boyi z gównianymi łożyskami, jeszcze nabywcy padnie i będzie, że sprzedaję szrot :icon_biggrin:. Całe szczęście, że nie są to drogie rzeczy. Jak zamawiasz, ze sklepu to dokup łożyska. Jak kulki to G&G, jak tanio i silidnie to ślizgi SHS. Te stockowe z bojca to jakaś porażka, a dobrze działające łożyska to podstawa do długiego i bezawaryjnego życia repliki.

 

Jednak produkty te są porównywalne - boyi ma lepszą budę, a cyma lepsze bechy. Chociaż może jestem dziwny, ale bardziej odpowiada mi body z cymy niż z boyi (chociaż więcej osób ma odwrotne zdanie). Chodzi o samą fakturę, która w cymie jest gładka, a w boyi chropowata.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Jak napisałem, zależy mi na bebechach.

też jestem najbardziej przekonany do CM045 chociaż cm040c jest ładniejszy, ma większą moc, ale czy jest sens dopłacać ?

W tej kasie chyba nie idzie wybrać nic lepszego, prawda ?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Zauważ tylko, że przewaga cymy w mechanizmie to ok. 120zł - silnik i łożyska. Części stalowe RK są droższe i do dostania na rynku wtórnym - a znal łatwiej zniszczyć. Obydwa gb nie rozwalą się - to nie v2. By zabić v3 potrzeba z M150 i pecha. Co innego podzespoły w GB, które oprócz wyżej opisanych są podobnej jakości i raczej długo nie potrzymają na tuningu. Tak czy siak to co siedzi wewnątrz GB jest tanie jak barszcz.

 

Porównaj ceny i jeśli są podobne to brałbym RK + dowalił lepsze łożyska.

 

Jeśli nie chcesz nic inwestować i po prostu się bawić to cymka będzie lepsza. Swoją katowałem sporo, a byłem 3 właścicielem. Później dwukrotnie zmieniała właścicieli i z tego co wiem to jeszcze działa ;). Co prawda poszło do wymiany kilka drobnych części - tłok, dysza, głowice, ale to groszowe sprawy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

kurde im więcej czytam tym wieksze mam dylematy :/

dodam jeszcze że jestem początkującym, więc dopiero zaczynam swoją przygodę.

Myślałem czy nie wziąć po prostu cm028 a potem już coś porządnego z I klasy..

Co uważasz ?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Pierwsza klasa jest zbyt "przereklamowana" i teraz prawdopodobnie oznacza "wyższa kontrola jakości" (co nie oznacza, że części są lepsze niż chińskie, tylko, że repliki powinny być bardziej przewidywalne i trwalsze (w stocku). Część produktów mogłaby spaść o jedną ligę. To raczej sformułowanie z "kiedyś" gdy na rynku było G&P, G&G, CA, TM, Maruzen i potem długo, długo nic i kilka mocno średnich chińskich replik. Dziś różnice są raczej pomiędzy poszczególnymi modelami niż markami. Kiedyś AK cymy było dużo gorszym klonem TM, obecnie AK cymy jest (wg mnie) dużo lepsze (i tańsze) niż to od TM. Nie warto zwracać uwagi na określenie "klasa" tylko przeglądać opinie dotyczące konkrenego modelu karabinu.

 

Nie kupuj tej cymy 0,28. Droga i traci na wartości. Taniej kupić RK lub lepszą cymę... i sprzedać ją za trochę niższą cenę niż pakować się w 0.28 i tracić 50% jej wartości przy sprzedaży.

 

Kupuj te RK z łożyskami lub cymę 0,42-45. Będziesz zadowolony. Możesz kupić te RK bez łożysk i pewnie będzie działać, może nawet długo, ale wg mnie lepiej wydać 15zł niż potem odsyłać na gwarancję i zostać bez repliki. Czego nie wybierzesz będziesz zadowolony.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

028 sobie daruj, polecam cos z serii RK. Nie ma co porównywać plastiku do stali :icon_smile: sam miałem cm028, teraz mam rk10s i czuję ogromną różnicę trzymając replikę w rękach.

 

Na starcie wymiana gumki, dyszy i kabli. Będzie Pan zadowolony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jak gieta to tylko Boyi, tylko tak do 500zł tylko trzeba wiedzieć co wymienić a czego nie bo będą jazdy.

Możesz mieć dobrze wykonaną i wyglądającą "jak ostra" replikę do 500zł: RK Boyi lub G36 pomalowana na "dust look". Tu masz fotkę dopieszczonej zewnętrznie RK

 

Jeżeli budżet wzrośnie do 1K to zmienia to sprawę diametralnie, tylko z te +/- 1000zł możesz kupić replikę która będzie wręcz gorsza od repliki za 500. Przykładem są kwiatki typy plastike mp5 "markowego "producenta" za 600zł jak w tej cenie można kupić stalowe MP5 innego producenta.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Nie jestem przekonany do używek. Chciałbym coś nowego, aby się nie zrazić.

Wpadły mi w oko

CM048

KM4A1- tylko tutaj dosyć drogo.

RK-10s

LR4-RIS7"

 

Strasznie ciężko się szuka w tej kasie, prawie zerowe opinie o czymkolwiek. proszę o jakieś propozycje

Jeżeli warto mogę budżet podnieść, tylko proszę o konkretną propozycję z czego będę najbardziej zadowolony

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

oczekuję podpowiedzi jaka replika będzie najlepszym kompromisem pomiędzy ceną a jakością, i może odczuć z używania tych replik, czy któryś z w/w wymienionych się wystrzegać.

zadowolony będę z repliki która będzie służyć przy odpowiednim dbaniu o nią, zadowolony będę jak kulki będą leciały w jedno miejsce w miarę precyzyjnie. ogólnie wymagania mam takie jak wszyscy :icon_smile:

 

 

Ja będę zadowolony jak zaczniesz przestrzegać regulaminowego wymogu używania zasad poprawnej polszczyzny.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kupno nowej repliki jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Jak coś z nową repliką będzie nie tak to masz gwarancję i z główki. Repliki które podałeś nie są złe, acz nie są też rewelacyjne, ot taka półka średnia. Pozwolą na sensowny start a i na bezproblemowy tuning później.

Przy takim budżecie możesz spokojnie odpuścić cymy 028/31, spokojnie możesz też odpuścić cymowskie repliki rodziny eM ( nie pamiętam oznaczenia cyfrowego) i cymowe i JG Giety.

Link to post
Share on other sites

@Arend

Uwagi i głupie komentarze typu " Jak wy kończycie szkoły podstawowe i gimnazja to nie wiem" zostaw dla tych którzy na prawdę mają problem z językiem polskim, to jest chore żeby przyczepić się do kogoś o to że w 2 czy 5 miejscach nie wstawił wielkiej litery. Myślę że gorsi analfabeci są tutaj. Nie pozdrawiam

 

Rozumiem. Tak więc wybiorę coś wg własnego uznania i mam nadzieję że będzie służyć.

Dzięki wszystkim za pomoc i do zobaczenia na spotkaniu :)

Link to post
Share on other sites

@Haunted łamiesz regulamin Forum od pierwszego postu. I to nie z powodów merytorycznych a z powodu tylko i wyłącznie olewactwa.

Nawet nie chce ci się przeczytać tego co piszesz i poprawić literówek. To jest brak szacunku do osób które cię czytają. I jeszcze się w durny sposób burzysz. Fo to nie szkoła podstawowa. Tu nikt nie będzie głaskał bo się nie chciało poprawić błędów. Chcesz używać Forum to przestrzegasz regulaminu. W pełnej rozciągłości.

Koniec dyskusji na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...