Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam uprzejmie. Jestem posiadaczem repliki RK-08S. I mam do Was pytanie. Czy istnieje możliwość wymiany lufy zewnętrznej na tę z RK-02/05? Nie pytajcie dlaczego od razu nie wziąłem karabinka z długą lufą, gdyż kupiłem go ze względu na niemal w pełni stalową budowę zewnętrzną, w przeciwieństwie do reszty, stalowo-znalowej, z rodziny RK od BOYI. Chciałbym go po prostu przekonwertować na AK-74M lub AK-74S. Przy tej okazji chciałem również zapytać, czy istnieje możliwość nieinwazyjnego sposobu wymiany kolby pełnej na kolbę ramową z repliki RK-02. Z góry dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po prostu kup sobie AK-74M (najlepiej Lct/E&L) Sposób montowania lufy w komorze zamkowej choć koszerny to po kilku wymianach wyrobi się i zostaniesz z AK-105/74M, gdzie cały przód lata do góry, na dół i na boki. Wymiana kolby na ramową wcale nie sprawi, że replika stanie się lżejsza, więc jej wymiana będzie miała jedynie efekt wizualny. (chyba, że idziesz w stylizację/reko SZ FR). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Da się to zrobić. Kwestia finansów.

 

Wchodzisz na taiwanguny czy inne gunfire, dobierasz sobie części i składasz.

 

Tyle, że raczej nie jest to sensowne ze względu finansowego. Zakładając, że kupiłeś RK08S w promocji za 500, to jak dobierzesz sobie części (nowe lub używane, czy z rozbiórki etc) to koszt części będzie koło 400 (wliczam w to jakąś tam lufę wewnętrzną i cylinder do niej). Do tego robocizna, poskładać to (a w replikach nigdy nic nie pasuje "od strzała"). Na koniec masz replikę boyi za 900zł która nie wiadomo nawet czy będzie w pełni "stalowa". A w tej cenie jest przecież AKS-74 od FC/E&L który takiego boyi zdeklasuje pod każdym względem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...