Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

przeszukałem forum w poszukiwaniu pomocy jednak nie znalazłem tematu, jeśli jest/ był z góry przepraszam za powielanie.

 

mam problem ze spustem w glocku 17 od army.

Mianowicie, spust po oddaniu strzału nie wraca do pierwotnej pozycji, nie ma tego kliknięcia po którym jest oddany strzał. Wydaje mi się prawdopodobnie zgubiłem sprężynkę która jest przy spuście (porównywałem ze zdjęciami tego modelu). Niestety nie mam pojęcia jak wygląda ta sprężyna...

Czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu ? Jak toś posiada glock 17 od army, to może rozebrać pin przy spuście i zobaczyć czy jest na nim jakaś sprężyna, która odpowiada za pracę spustu ?

 

PS. smarowałem, czyściłem - poprawia się na 2 strzały, później to samo - trzeba mocno cisnąć spust żeby strzelić, oddanie celnego strzału jest praktycznie niemożliwe...

Proszę pomocy...

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mogę dobrze nie pamiętać, ale w G17 TM po prawej stronie pistoletu blisko dziury na maga (od strony zamka) masz zaczep na sprężynę spustową. Wygląda jak mniejsza wersja sprężynki do kostki stykowej.

 

Przy pinie jest taka hmm sprężynka podobna do "noska od okularów". Zaraz przy zwalniaczu zamka.

 

Na youtube masz kilka filmów jak to składać i w jakiej kolejności.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Szukaj g17 disassembly lub glock 17 army/tm disassembly.

 

Sprężynkę przy pinie mogłeś pomylić z pogiętym spinaczem, jest niestandardowa.

 

Ta od spustu jest "popularna". Od biedy można kupić dłuższą i samemu obciąć kilka zwojów i zrobić "haczyk".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

To ta o której mówi Mikadorus ale nie rozumiem w ogóle dlaczego o niej wspomniał- ta sprężynka obsługuje zwalniacz zamka i nie ma ze spustem nic wspólnego (oprócz tego, że jest obok niego).

 

może potrafisz wskazać co to za sprężyna, lub co może być przyczyna wady jak powyżej ?

Link to post
Share on other sites

To ta o której mówi Mikadorus ale nie rozumiem w ogóle dlaczego o niej wspomniał.

 

Bo najwyraźniej też jej brakuje, skoro była a teraz kolega sobie przypomniał, że coś tam jeszcze było. W tamtej okolicy są tylko te dwie spreżynki i kolega się pytał czy było coś przy tym pinie.

 

A o ciężkim chodzeniu spustu można pisać, ale nie bardzo wiadomo do którego momentu pistolet był rozebrany. Czy czegoś nie brakuje, itp. A bez tego to szukaj wiatru w polu.

 

Nadal uważam, że powinien włączyć film na youtube i zobaczyć jak to się rozkłada i składa. Zwłaszcza jak z jednej wady przechodzimy do drugiej (z ciężkiego spustu do braku sprężyny).

Link to post
Share on other sites

sytuacja wyglądała tak, była późna zima, marzec. Poszedłem na działkę wystrzelić kilka magów.

Pierwszy poszedł ok, przy drugim poczułem, że spust zaczął mocniej pracować. Rozebrałem go do poziomu spustu - wyjąłem pin przy spuście, wyjąłem mechanizm spustu. Nic więcej nie robiłem... ogólnie, zauważyłem, że jak mam wyciągnięty pin przy spuście, spust chodzi elegancko. Jak strzelam na pusto jest elegancki kliknięcie, zakładam pin, spust znów nie wraca do swojej pierwotnej pozycji, żeby puścił kurek muszę naprawdę mocno cisnąć spust..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...