Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optymalny efekt strzykawki.


Recommended Posts

Witam posiadam zestaw bore up shs do m4 z cylindrem typ0 lufa promyk 550. W środku sorbo. W oryginalnym oringu glowicy tloka z zestawu borka byla zerowa szczelność. Tlok wchodzil w cylinder jak wiadro. Założyłem inna głowice bore up wyciszoną i ten oring byl szerszy i tlok uszczelnia sie bardzo mocno nie można przy cofnietej dyszy wepchnąć tloka dalej niz centymetr. Czy nie jest to problem ze uklad jest zbyt szczelny? Moze powinien blokować się w polowie cylindra? Razem z borkiem dalem guardera 150 wynik po złożeniu 450 xD Czy zaciany oring glowicy tloka, może miec tak duzy wplyw na spadek fps? Jak np.ciezko chodzacy tlok. Silnik shs high torque ciagnie mi m140 i m150 na lipo 7.4 normalnie.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Edited by Jendrek934
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem jakiej sprężyny bym nie włożył 570fps a mocniejsze od m160 powodują już tylko spadek a strzykawka jest do samego końca lufy po strzale do póki nie puszczę końca lufy jest ciągle ciśnienie nie mam już pomysłów i w sumie pozostała już tylko właśnie do sprawdzenia ta uszczelka

Link to post
Share on other sites

Idealna kompresja na poziomie tlok<>dysza to taka w której tłok lata swobodnie bez oporów, a gdy zatkasz dyszę (wysuniętą - wtedy następuje strzał) od razu po minięciu okna cylindra (lub od razu w przypadku cyl typ0) powinnien nastąpić opor spowodowany właśnie kompresją. Nalezy wziac pod uwagę, ze gdy delikatnie i powoli wsuwamy tlok w cylinder to prawdopodobnie kompresji nie będzie. Tlok wsuwamy energicznie i najlepiej na skreconych polowkach szkielietu, a nie poza nim. Jeśli chodzi o brak szczelności na sprezybach mocniejszych niz M160 (570fps), uklad po prostu się rozczelnia. Tu raczej obwiniałbym polączenie dyszy i gumki. Im wyzsza moc, tym replika musi być precyzyjniej poskładana.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...