Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kiedy byłem młodszy i niewiedzialem że asg istnieje to bardzo lubiłem jw grom zresztą nadal ich lubię i mam takie pytanko czy jeśli kupiłbym mundur w camogromie (tego kamuflażu bodajże używa grom) lub multicamie to muszę rekonstruować tą zacną jednostkę czy sam mundur przejdzie bez rekonstrukcji do tego czapka (bo czapkę lub kapelusz używa grom w taktyce zielonej czyli w lesie) baseballówka z jakimiś tam naszywkami gromu np.polski walczącej (którą grom nosi na lewym ramieniu) i chest rig np.w CB oraz kominiarka do tego czy kupić marpat mówię oczywiście o tradycyjnych polskich lasach

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Daję Ci czas do północy na poprawienie pisowni i interpunkcji posta. W przeciwnym razie temat leci do kosza.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kiedy byłem młodszy i niewiedzialem że asg istnieje to bardzo lubiłem jw grom

 

Tak ich lubisz, że nazwę własną (pomijając już jakikolwiek wątek dotyczący szacunku) piszesz z mały liter?

 

czy jeśli kupiłbym mundur w camogromie (tego kamuflażu bodajże używa grom)

Jw.

Plus dodatkowa uwaga: w JWG przede wszystkim przewija się Multicam w oryginale i tzw. SUEZ.

Jeśli chodzi o Helikona i ich Camogrom to pojawia się sporadycznie na zdjęciach (może 2-3 widziałem) w postaci dziadowskiego combat shirtu.

 

 

l to muszę rekonstruować tą zacną jednostkę czy sam mundur przejdzie bez rekonstrukcji

 

To zdanie jest pozbawione logicznego sensu. Po pierwsze nic nie musisz. Po drugie, przeczytałem to kilkukrotnie i nadal nie wiem o co ci chodzi w dalszej części tego bełkotu...

 

do tego czapka (bo czapkę lub kapelusz używa grom w taktyce zielonej czyli w lesie) baseballówka z jakimiś tam naszywkami gromu np.polski walczącej (którą grom nosi na lewym ramieniu)

 

Skoro GROM "nosi" na ramieniu, to co ma do tego czapka-baseballówka?

 

i chest rig np.w CB oraz kominiarka do tego czy kupić marpat mówię oczywiście o tradycyjnych polskich lasach

 

Czyli generalnie ta "stylizacja" ma się ograniczyć do munduru, który ma w nazwie CamoGROM i czapki z daszkiem z doczepioną Kotwicą?

Link to post
Share on other sites

No niestety, Konwencja Genewska z 12 sierpnia 1949 r. i jej Protokół dodatkowy z 1 kwietnia 2017 r. mówią wprost, że kupując Camogrom od Helikona musisz stylizować się na JW GROM.

Mógłbyś spróbować się powołać na aneks do Konwencji Haskiej z dnia 14 czerwca 2017 r. mówiący, że "...wyłącza się obowiązek stylizacyjnych na jednostki specjalne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w przypadku zakupu munduru z gorszej partii wybarwienia kamuflażu, czyli. tzw. mundur gorszego sortu", no ale musiałbyś na taki trafić ;(

 

 

edit:

:teeth:

Możesz kupić co chcesz i chodzić w czym chcesz...

Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki w sumie nie wiem czemu zacząłem ten temat

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Szymon łapiesz warna bo wcale nie dociera do ciebie co ja piszę. Przeczytaj i pierwszy post i kolejne. Pomyśl i się popraw.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam dziś forum i konkurs na najlepsze riposty nie byłby głupim pomysłem. :teeth:

Szymonie, na prawdę intryguje mnie skąd przyszedł Ci do głowy pomysł, że strzelając się jesteś zobowiązany cokolwiek, czy kogokolwiek rekonstruować. Na start dobra rada: przeglądnij tematy skierowane dla początkujących nim rozpoczniesz nowy - tak jak w tym przypadku trochę bezsensowny - wątek, a potem dla pewności przeczytaj jeszcze raz. Z pewnością zrozumiesz, że jedyne co nas tu ogranicza to zdrowy rozsądek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...