Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASK201 na sam początek.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

dopiero zaczynam przygodę z ASG i jestem na etapie szukania broni. Wiadomo, że w okolicach 400zł to tylko CYMA ale wpadła mi pewna okazja.

 

Kolega sprzedaje ASK201 i proponuje mi 200zł. Czy jest sens to kupować? Czytałem opinie, że wydawanie na tą replikę 500zł (cena z taniemilitaria) to wyrzucanie pieniędzy w błoto z powodu gearboxu i blow-back, ale za 200zł może warto na początek?

 

Liczę na odpowiedź i rozwiązanie dylematu - ASK czy dokładać do nowej CM028.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał... 200zł, za metalowego (nawet znalowego) AK to niewiele.

 

Sprawdź tylko jak to chodzi przed zakupem, czy nie ma pęknięć. Kolega jak "znający się" to może niech sprawdzi całość przed sprzedażą. Jeśli wszystko gra to "luzik" jeśli coś nie gra to sam oceń. Wg mnie nawet jeśli coś się spsuje to odzyskasz część pieniędzy przy sprzedaży repliki na części. Nie powinieneś wyjść na tym stratny nawet jeśli coś nawali.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Na początek bardzo dobra szczególnie za tą cenę ( lecz nawet nową warto wg mnie )nie ma sensu kupować cymy bo dużo słabsza i w większości plastik

Zalety:

Body stal.

Spory zasięg ok 60m ( w nowej ).

Wady:

Na znal trzeba uważać bo kruchy.

Blowback w którym ciągle jest coś do zrobienia.

 

Gearbox nawet nie taki zły bo dopiero jedyna usterka w moim egzemplarzu to spadła sprężynka listwy dosyłacza.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Bo pierwszą rzeczą którą się robi to rozłącza ebb. Nie przeszkadza klekotanie i mniejsza szansa że się popsuje.

Czyli od razu wywalić blowback? Będę w stanie to zrobić samemu nie mając doświadczenia w rozkręcaniu replik?

Link to post
Share on other sites

Żeby odłaczyć ebb wystarczy odkręcić 2 śrubki od atrapy suwadła w miejscu łaczenia z mechanizmem bb a nastepnie ( po wysunięciu zatrzasku pokrywy komory zamkowej ) wysunąc ten mechanizm. Chyba proste?

W wypadku tej repliki blowback jest tak prosty że spokojnie to ogarniesz:)

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...