Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet do 300 zł na gaz


Recommended Posts

ADIf,

 

Co by trochę złagodzić ton poprzednich wypowiedzi i żebyś się nie zniechęcał, to może dodam coś od siebie. ;) Tylko uwaga - pobieżnie orientuję się w temacie, ale graczem nie jestem, więc moje sugestie mogą być obarczone błędem.

 

Jeśli myślisz o braniu udziału w rozgrywkach ASG, to zależy Ci na "broni" samopowtarzalnej. To znaczy, że musi mieć ona napęd gazowy bądź elektryczny. Wyjątek stanowią sprężynowe strzelby (shotguny) z racji na ich konstrukcję - przeładowanie tzw. pompką jest dość intuicyjne i łatwe, tak że można osiągać całkiem przyzwoitą szybkostrzelność.

 

Bardzo teoretycznie nie potrzebujesz ognia ciągłego i mógłbyś zacząć z dobrej jakości "klamką" (pistoletem) gazową. Zapewne ku ubawie gawiedzi, bo większość graczy traktuje pistolety wyłącznie jako broń boczną. Tak naprawdę, to w świecie replik ASG, między dobrej jakości pistoletem gazowym, a powiedzmy elektrycznym karabinkiem szturmowym nie ma wystarczającej różnicy w energii, żeby wpłynęło to zasadniczo na zasięg, czy celność. Długość lufy, o ile ma pewne znaczenie, to nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku broni ostrej.

 

Natomiast... napisałem, że "teoretycznie" nie potrzebujesz ognia ciągłego. W praktyce jednak zapewne lepiej go mieć. Między innymi dlatego, że nawet ASG z wyższej półki nie są raczej mistrzami precyzji. Strzelając ogniem ciągłym (w przeciwieństwie do ostrego odpowiednika) zwiększasz szansę, że któraś kulka jednak trafi w cel. Ponadto gracz w przeciwnej drużynie może zwyczajnie nie odnotować trafienia pojedynczą kulką. Ale dostanie całą serią już trudno przeoczyć.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, oraz fakt że koszt dobrej jakości gaziaka-pistoletu nie będzie dalece odbiegał od kosztu elektryka-karabinku, doradzałbym Ci jednak zainwestowanie w karabinek. Karabinek będzie miał zwykle też przewagę w postaci (dużo) pojemniejszego magazynka, oraz dłuższej linii celowania (co może ułatwić trafianie i tak niezbyt precyzyjną "bronią").

 

Mając tą wiedzę w wersji skompresowanej powyżej, zachęcam Cię również do lektury tegoż poradnika:

http://wmasg.pl/pl/articles/show/220585?highlight=poradnik

 

W poszukiwaniu sugestii konkretnych modeli przeczytaj sobie szczególnie ostatnią, trzecią jego część:

http://wmasg.pl/pl/articles/show/232920?highlight=poradnik

 

 

Z tego, co sam się zorientowałem, to najpopularniejszą "bronią" startową są wciąż bardzo często elektryczne karabinki szturmowe Cymy wzorowane na karabinkach AKM (Ak-47) i AK-74, oznaczone numerami modelowymi CM.028 i CM.031.

 

Natomiast jeśli masz ograniczony budżet, a nie chcesz czekać, to jako broń tymczasową (dopóki nie uzbierasz na Cymkę tudzież coś lepszego) możesz kupić którąś z polecanych strzelb sprężynowych.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Pozdro!

:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...