Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Theta Optics XTO


Recommended Posts

Witam chciałbym się podpytać o opinie repliki kolimatora Theta Optics XTO. Bo z tego co wyczytałem to niektórzy są zadowoleni a inni znowuż nie, więc mam mały mętlik :icon_razz:

Ewentualnie proszę o inne propozycje.

 

https://gunfire.pl/p...XTO-czarna.html

 

PS.

Bedzie to mój pierwszy koli więc mam dwa dodatkowe pytania.

 

Ile około wytrzymuje kolimator na bateryjce 1500mAH ?

Pytam dlatego, że w tym koli są używane baterie CR123A, które kosztują 10zł za sztukę.

 

O co chodzi z błędem paralaksy ?

Czytałem na Wikipedii i i dalej nie pojemaju :icon_razz: jak by ktoś potrafił to wytłumaczyć na chłopski rozum był bym bardzo wdzięczny. :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

1. To atrapa kolimatora/replika. Da się przez to celować, ale nie jest to sprzęt wysokiej klasy (dotyczy to większości kolimatorów w asg). Problem taki, że lekko przyciemnia, co może powodować problemy z celowaniem w ciemnych pomieszczeniach/lesie (jeśli używasz jednego oka). Nada się to spokojnie do gier, ale nie oczekuj zbyt wiele.

 

2. O baterie się nie martw. Zasilają one mini laserek...

 

3. Błąd paralaksy to pomiń. W asg jest marginalny. Tu masz rysunek i opis. W praktyce może snajperom jest to przydatne (w airsofcie). Na bliskich dystansach (do 100m) jest wiele ważniejszych czynników, wpływających na udany strzał.... zwłascza, że strzelamy dynamicznie...

 

http://www.arld1.com/parallax.html

Link to post
Share on other sites

 

O co chodzi z błędem paralaksy ?

Czytałem na Wikipedii i i dalej nie pojemaju :icon_razz: jak by ktoś potrafił to wytłumaczyć na chłopski rozum był bym bardzo wdzięczny. :icon_smile:

Regulacja ostrości w lunecie to regulacja paralaksy.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem tą replike od jednego z kolegów z portalu jako nowy. Generalnie kolimator pierwszego dnia spadł mi z blatu w kuchni na kafelki, ale nie zrobiło to na nim wrażenia, nawet się nie porysował.

 

Na szynie siedzi pewnie. Regulacja działa dobrze, śmiało mogę powiedzieć że faktycznie był nowy i nie używany bo punkt celownicze na pewno nie był wcześniej ustawiany :D hehe

 

Czerwony kolor jest blady, w słoneczny dzień może być z nim problem ale za to przy wieczornym strzelaniu, najsłabsze ustawienie jasności będzie w sam raz. Na słońce polecam zielony kolor, który jest bardzo wyraźny i jaskrawe. Sama regulacja jasności ma kilka stopni, dokładnie ile to nie wiem.

 

Paralaksa występuje, ale trzeba mocno odsunąć głowę by była zauważalna. Generalnie do strzału składamy się w jeden sposób, wiec mi to nie przeszkadza.

 

Co mnie cieszy, to to, że nie ma żadnego efektu ducha. Punkt celownicze jest wyraźny, nie jest rozmazany.

 

Zobaczymy co dalej :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...