Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

delin0m & Clickers_KK problem ze sprzedającym


Recommended Posts

Chciałbym wszystkich przestrzec przed transakcjami ze sprzedającym o pseudonimie delin0m , na allegro Clickers_KK, kupiłem u niego http://allegro.pl/srvv-sas-fsb-specnaz-kamizelka-rosyjska-i7067648459.html

a wysłała mi wersję z innymi ładownicami na magazynkimain.jpeg

próby wyjaśnienia sytuacji nie przyniosły rezultatów, sprzedający przyjął strategie "gry na czas", nie odpisuje na maile i smsy (a równocześnie regularnie loguje się na fora i allegro), nie odbiera telefonu (ale tylko gdy dzwonie z mojego numeru, gdy zadzwoniłem z numeru Mojej to już odebrał, przypadek- nie sądzę...), mógłbym uznać że zwyczajnie się pomylił przy pakowaniu przesyłki (co nawet sugerował podczas ostatniej rozmowy telefonicznej), jednak jego zachowanie oraz taktyka uniku przy próbach kontaktu niestety mogą wskazywać celowe działanie. Warto jeszcze wspomnieć, że zarabia na kosztach wysyłki, w aukcji wyliczył sobie 23 zł za wysyłkę Kurierpocztex24, a wysyłał paczką pocztową priorytetową za 16 zł, też pewnie przez przypadek. Mimo wszystko nadal liczę na kontakt celem wyjaśnienia opisanej wyżej sprawy...

Link to post
Share on other sites
PS. o 7 PLN się czepiasz ? Nie pomyślałeś, że karton i taśma też kosztuje ? Paliwo by dojechać na pocztę lub bilet na mpk jest za darmo ?

 

Jeśli sprzedający zawiera z kupującym umowę i określa odpłatną usługę dostarczenia przedmiotu przez zewnętrzny podmiot to winny jest zrobić to w sposób zawarty w umowie, a nie inny.

Nie sądzę, że poinformował kupującego o możliwych kosztach dodatkowych w postaci taśmy, kartonu etc., a z resztą i tak nie ma to żadnego znaczenia skoro wysyłka została zrealizowana w inny sposób niż ustalony w ogłoszeniu, będącym materialnym odzwierciedleniem warunków umowy kupna-sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Ale może Zoel zdecydował się na zakup, bo zachęcił go podany w ogłoszeniu sposób wysyłki, tj. Kurier Pocztex i za tą usługę zapłacił dodatkowe 23 zł, a w zamian dostał zwykłą paczkę pocztową.

 

Inną sprawą jest jeszcze zamieszczanie w ogłoszeniu zdjęć nieadekwatnych do posiadanego towaru.

Link to post
Share on other sites

1. Aukcja kamizelki zakończyła się we wtorek w zeszlym tygodniu.

2. Kasę otrzymałem w środę w zeszłym tygodniu na allegro, na konto bankowe we czwartek.

3. Wysłałem kamizelkę w piątek w zeszłym tygodniu.

4. Kamizelka dotarła we wtorek lub środę (nie pamiętam dokładnie).

5. We czwartek w rozmowie telefonicznej ustaliliśmy, że Znoel przyśle mi zdjęcie tego SASa, żebym był pewien, że rzeczywiście pomyliłem kamizelki. Mam ich kilka w tej wersji z rzepem i miałem jedną na ciche zapięcia (różnią się tylko zapięciem ładownic na magi). Stąd nastąpił błąd. A, że jednocześnie sprzedałem kamizelkę tą do Japonii w tej innej wersji, to pomyliły mi się wysyłki... I wysłałem źle. Mój błąd, przepraszam - zdarza się.

6. Maila odczytałem w piątek (ten piątek) ze zdjęciem, na którym widać, że to nie jest ten SAS.

7. Mam dwa telefony i krąże stale między dwoma odległymi domami, zostawiłem telefon w Krakowie, dlatego w piątek i weekend nie mogłem odebrać. Oprócz tego jestem dośc zajętym człowiekiem, mam całe dnie wypełnione różnymi obowiązkami.

8. Jak wspomniałem wcześniej, kamizelki pomyliłem, mam jeszcze problem z tą paczką do Japonii, gdzie poszła również zła wersja SASa. Tam idzie 3 tygodnie, spowrotem będzie szło miesiąc, jeśli gośc się zgodzi.

 

Stąd proponuje:

Zwrot paczki, a ja zwracam pieniądze. Może być pobranie, może być zwrot i odesłanie. Inaczej raczej się nie da, bo poszła paczka zagranicę. Odpisz proszę tutaj na PW na WMASG.

 

 

Dodatkowo:

Paczka priorytetowa pocztowa była zaznaczona w aukcji z opłatą 23zł. Paliwo, taśma itp.

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Faktycznie mój błąd, w takim razie zle zaznaczylem w aukcji. Przepraszam za pomyłkę.

Posądzanie mnie o wyludzanie pieniędzy na wysyłce jednak uważam za niepoważne.

 

Jednak jesli to istotne, to przy zwrocie podeślę te dodatkowe 7zł jako dowód chęci pozytywnego zakończenia sprawy

Link to post
Share on other sites

Mówmiprzemek (Delin0m) to strasznie zalatany gość (jeśli chodzi o szpej), osobiście przeprowadziłem z nim dziesiątki transakcji, zarówno kupna jak i sprzedaży, z czego ponad 95% pozytywnych. Raz co prawda się zdarzyło inaczej, ale bardzo sprawnie załatwiliśmy zwrot, bez żadnych zgrzytów. Jest uczciwy, skrupulatny i profesjonalny, jednak jak w/w zalatany, w końcu przez jego ręce przeszło więcej szpeju niż w niektórych jednostkach wojskowych, jedna na tysiąc transakcji może nie iść jak powinna (mimo czego, zawsze można liczyć na zwrot).

 

Rozumiem, że szpej jest drogi i tak dalej a rynek wtórny asg jest jaki jest, jednak czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość, podejść do sprzedawcy wyrozumiale i nie traktować każdego podejrzliwie ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się w sumie zgadzam, nie wiem jak zainteresowany, ale zastanawia mnie jedynia sprawa tej wysyłki. Sam często sprzedaję na OLX i doliczając wysyłkę - zazwyczaj 20 zł - wkomponowuje w to z automatu koszty poniesione przeze mnie na korzyść należytego zapakowania paczki. Tyle że tu jest zasadnicza różnica, ja ustalam sobie wysyłkę wraz z ceną, gdzie mam pełną autonomię co do możliwości jej przeprowadzania, natomiast w powyższym przypadku z ogłoszenia wprost wynika opcja wysyłki za którą klient płaci, a więc ma prawo wymagać.

Link to post
Share on other sites

Na ten zestaw zbieraliśmy się w kilka osób dla naszego znajomego znanego w niektórych kręgach znanego jako Desantnik. Facetowi się trochę pokręciło w życiu przez kobitę i przez niego samego, alimenty itd. To fajny gość od czasu jak parę lat temu zobaczył na redalliancu TEN zestaw stało się to jego musthave (nie dziwie się mu sam mam szajbę na sprzęt choć nieco innej proweniencji) ,ale jak zawsze twierdził to marzenie rusofila, jak ktoś słucha DDT i pokrowiec poduszki w ma w KLMK, Smiersz dobrze mu się kojarzy to na pewno go rozumie) że tak powiemy nawet nieco irytował gadaniem o tym zestawie, dla mnie (i pewnie nie tylko) to żadne fajerwerki, ot ideowo to właściwie układ i funkcjonalność PLCE tyle że uszyte przez Rosjan, “+” za kamo), teraz to by sobie tego nie kupił bo zasuwa w Norge na wiadomo co, więc jak tylko się to pojawiło ogłoszenie i aukcja na allegro- pełna mobilizacja starej ekipy, robimy ściepę, trzeba to wygrać!, zjedzie na święta do Polski to mu wręczymy ten zestaw i stare dziady postrzelają wspólnie sobie jak za dawnych lat, wyszło niestety jak wyszło, stąd niech was nie dziwi moje zirytowanie i wzburzenie całą sprawą, może nawet przesadziłem ze swoimi domysłami, wybacz delin0m emocje wzięły górę, przepraszam. Teraz gdy znamy nowe fakty, po przegadaniu tego z ekipą i przeczytaniu wpisów tu na forum, popatrzyłem na problem inaczej, Sprawa się rypła a było tak blisko. Jeśli poszło do Japonii to nic straconego nie zasypujmy gruszek w popiele jak nie w święta to imprezę zrobimy następnym razem gdy Des. zjedzie do Polski, a właściwy zestaw będzie w naszych rękach. Poczekamy miesiąc, nawet dwa, żyję się tylko raz!

 

Przedstaw sprawę Japończykowi, niech odeśle zestaw, który miał iść do nas, to honorowi ludzie jeśli chodzi o dile, więc zrozumie, gdy dojdzie pstryknij fotkę na potwierdzenie, że to ten właściwy, ja zestaw dla Japończyka który dostałem wsadzę do pudełka, zakleję, będzie czekał, końcem stycznia i w lutym regularnie będę bywał w KRK więc spotkamy się na wymianę w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu, żeby nie narażać Cię na dodatkowe koszty.

 

PS. W w gwoli ścisłości czemu Zły Znoel czepia się o koszty wysyłki:

Sprzęt nie tani, stąd nawet mnie ucieszyło, że forma wysyłki będzie Kurier24, przesyłka jest ubezpieczona szybko dochodzi dobry wybór widać, że gość się zna na swojej robocie, w paczce pocztowej priorytetowej różnie to bywa a przy zgubieniu zwrócą góra dziesięciokrotności kosztu wysyłki. Niby tylko 7 zł, ale różnica jest. Pomylić się można szczególnie po tych najnowszych modyfikacjach allegro. Jesteśmy tylko ludźmi.

Przesyłka wysłana z placówki pocztowej oddalonej od miejsca podanego jako adres nadawcy 800m, nadana w pudełku, w którym kiedyś do nadawcy przyszły fanty z Gunfire ("+ "za ekologie), zaklejona taśmą oszczędnie ale solidnie ("+" za fachowość).

Edited by Znoel
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wam ale mi cała sprawa wydaję się dziwna

 

1.Opis tego beltkit jest dość ogólny zdjęcia wszystkie fotki to poglądowe z neta takze to fotki nr 2 i 3, z opisu nie wynika czy kupujesz beltkit z cichymi zapiecimia czy z rzepami, tylko fotki sugeruja ze to wersja z cichymi a teraz porównajcie sobie opis beltkita wystawionego rok temu z tym wystawionym w zeszłym tygdniu achiwum allegry daje taką spodobnosc

Jest to wersja kontraktowa z cichymi zapięciami. Oznacza to, że te pasoszelki pochodzą z dostawy dla jednostek FSB, najbardziej elitarnego specnazu Rosji.

 

Jest to wersja kontraktowa z 2007/2008 roku. Oznacza to, że te pasoszelki pochodzą z dostawy dla jednostek FSB, najbardziej elitarnego specnazu Rosji.

 

2. Wartościowszy beltki wystwił na allegre, a mniej wartościowy z rzepami sprzedał japońcowi ja bym zrobił dokładnie otwrotnie na ebay za zestaw z cichymi zapieciami dostałby nie 400zł a 400eurło

 

3. Znoel narobił smrodu swoim wpisem to żeby uciszyć całą sprawę Pan Przemek zapronował zwrot kasy i zapodał historie z Japońcem który paczki jeszcze nie widział a już poddaje w wątpliwosć możliwość zwrcenia

jeśli gośc się zgodzi.
wiec Polak gorszy, Japoniec moze sobie zostawić wartsciowszy beltkit a Polak ale zwrot kasy albo zostaje z tym beltkitem ktrego nie chciał, sprawiedliwość jak w mordę strzelił

 

kto wie, bo patrz punkt 1. z opisu nie wynika co się kupuję równie dobrze mógl sie uprzeć i twierdzić że wysłała dobrego beltkita a zdjęcia były tylko referencyjne i trzeba było pytać przed końcem licytacji czy ma ciche zapięcia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...