Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE Apache A2 - MP5A4 - składanie/rozkładanie


Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów posiada replikę WE Apache?

 

Najłatwiej zepsuć coś czego się nie zna. Apache A2 już leży na moim biurku. Widzę, że fabrycznie jest ładnie przesmarowany ale wolał bym się nauczyć go rozkładać i składać przed strzelaniem. Nie widzę też bez rozbiórki czy oring na dyszy jest dobrze nasmarowany czy suchy.

 

Niektóre źródła podają, że należy składając go zamknąć dół z górą z zamkiem w tylnej pozycji bo inaczej źle załapie dźwignia od automatycznego spustu. Prawda to? Po zamknięciu należy zwolnić dźwignię przeładowania i popchnąć zamek w przód i zamontować kolbę.

 

Czy składać i rozkładać trzeba w jakiejś konkretne pozycji selektora ognia? Czy przy składaniu i rozkładaniu ma znaczenie czy kurek jest napięty?

 

Dla przykładu M4/M16 można składać z kurkiem nienapiętym lub napiętym ale selektor musi być na semi lub safe a nigdy na auto.

 

W kałachu kurek musi być napięty a selektor może być w dowolnej pozycji.

 

Pozdrawiam.

 

 

Przeniosłem do "Problemy i serwis"

/Otto

Link to post
Share on other sites

Niestety widziałem filmiki, konsultowałem się na forum WE i są minimum dwie wersje. Chciał bym skontaktować się z kimś kto ma taki sprzęt. Bez sensu powielać błędy.

 

W palnym nie robi się żadnych cudów z zamkiem nie czaję czemu dźwignia auto spustu miała by nie wejść na swoje miejsce przy normalnym składaniu jak twierdzą niektórzy. Może trzeba rozkładać i składać bez napiętego kurka...

 

Fakt faktem w analogicznie działającym spuście w kałachu przy składaniu zamek jedzie od tyłu i tym samym przesuwa dźwignię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...