Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dan Wesson która generacja i jaki kaliber do tarczy


Recommended Posts

Witam. Planuję sprawić sobie rewolwer do strzelania tarczowego, wyłącznie do strzelania rekreacyjnego do tarczy i puszek. Zawsze taki chciałem mieć :icon_lol: Najbardziej podobają mi się Dan Wessony od firmy ASG. Jednak tutaj mam dylemat. Po pierwsze, którą generację wybrać? W tej chwili są dwie: starsza https://www.militari...16181_p5958.xml i nowsza https://www.militari...8610_p81319.xml . Zastanawia mnie czy są poza wyglądem i regulacją hop up oraz bezpiecznikiem jakieś różnice między tymi dwoma sztukami? Chodzi mi o jakość użytych materiałów, niezawodność. Bardziej mnie kusi ten nowszy, ale wolę spytać, bo poprzednie są chwalone, a o tych nie wiem za dużo i wolę zapytać. I jeszcze jest kwestia kalibru. Z powodu, iż do ludzi strzelać nie zamierzam, rozważam także wersję na śrut 4,5 mm. Co ważne, ta nowsza generacja wprowadziła zmianę w postaci lufy gwintowanej w porównaniu do poprzednich, co z pewnością daje efekty na tarczy. Tylko cena repliki jest wyższa oraz cena łusek także. Moje drugie pytanie jest takie czy będzie wyraźnie zauważalna różnica w celności między wersją wiatrówkową a ASG? Gdyby były w podobnej cenie, wziąłbym wiatrówkę bez zastanowienia, ale tak już jest dylemat. Jeżeli różnica będzie minimalna to według mnie nie warto dopłacać. Jakie jest Wasze zdanie? :icon_eek2:


  •  

Link to post
Share on other sites

Myślę że nie będzie większej różnicy między rewolwerami.

Jedyne różnice jaką widzę to wygląd zewnętrzny, waga oraz długość lufy. Prawdopodobnie również części wewnętrzne się różnią ponieważ dan wesson 715 jest rozkręcany od lewej strony a dan wesson 4 od prawej. Co do celności to wiatrówka powinna być celniejsza, ale jak chcesz oszczędzić to kup asg. Myślę że różnica w celności nie będzie aż tak duża. Jeśli chodzi o cenę łusek to możesz kupić replikę asg typu Ruger Superhawk od umarexa która zamiast łusek posiada okrągłe magazynki. Mam superhawka z 6 calową lufą i na 20-25 metrów da się trafić w puszkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam ten pierwszy tylko w wersji 2,5”. Ogólnie spoko, ciężki, całkiem celny, realistyczny model ładowania. Rączka z tandetnego plastiku co psuje ogólny efekt. No i jest na kulki bb których nie polecam, ponieważ gdy tarcze przymocujesz do np. deski to kulki się odbijają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...