Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelba jako pierwsza replika


Recommended Posts

Cześć!

 

Jestem nastolatkiem, który myśli o związaniu się z hobby jakim jest ASG. Chciałbym Was zapytać jakie zalety i wady miałby mój pomysł, który zakłada strzelbę jako pierwszą replikę. Byłoby też super jeżeli moglibyście polecić mi jakąś strzelbę-shotgun w cenie około 300 zł.

Link to post
Share on other sites

Wady:

- zasięg

- szybkostrzelność

- zmęczenie ręki po dłuższej wymianie komozytu

- brak możliwości położenia ognia zaporowego

Z drużynowego punktu widzenia powyższe składa się na osłabienie siły ogniowej i skuteczności drużyny.

Nie widzę natomiast kompletnie żadnych zalet w kupowaniu strzelby jako pierwszej repliki (na dodatek w takiej cenie).

To już lepiej kupić pistolet, który będzie skuteczny w CQB, a i w lesie przy zastosowaniu odpowiednio dynamicznej taktyki ma szansę stać się realnym zagrożeniem.

 

Reasumując, polecam zajrzeć do tematów podpiętych i poradników oraz przekonać się, że elektryk to najlepszy wybór w takiej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast uważam że strzelba jest łatwiejsza w opanowaniu, celniejsza i w warunkach asg ekonomiczniejsza na początek. Pistolet niestety wymaga sporych umiejętności.

 

Szymblok wiem że to powtarzany truizm ale dozbieraj do karabinka elektryka. Bo mimo że czy ze strzelbą czy z pistoletem zacząć można to przewaga ekonomicznych nawet elektrycznych karabinków jest ogromna.

 

A co do strzelb.......

Sprężynowe strzelby to albo tanizny (acz dające niezły fun) z wymiennym pudełkowym magazynkiem. To realnie najtańsze repliki z którymi da się bawić ( pomijam wynalazki z plastikowymi gerami). Są siermiężnie wykonane, z full plastiku, skrzypią po ściśnięciu ale.... ale działają bez problemów i są dość trwałe.

 

Wyższą technicznie półką są strzelby na łuski (imitację strzelbowego naboju mieszczącego 30 kulek i pełniącego rolę magazynka). Strzelają one albo jedną albo trzema kulkami. Wykonanie też jest różne od całoplastikowych ( te tanie) po drewno i metal ( te najdroższe). Jakość też w zasadzie zależy od ceny.

Mechanicznie to klony strzelby Tokio Marui i w zasadzie mechanikę mają podobną o jakości zależnej od ceny. Wielość kształtów obudowy pozwala na wybór czegoś pod siebie ( i jeżeli koniecznie chcesz strzelbę na ten segment bym cię kierował).

 

 

Edytował

 

To zależy jaki pistolet maszynowy ci chodzi po głowie. Czy AEPy pokroju Skorpiona lub MP7. Czy też coś pokroju MP5, Stena czy P90.

Link to post
Share on other sites
Z drużynowego punktu widzenia powyższe składa się na osłabienie siły ogniowej i skuteczności drużyny.

 

Kiedy ogień prowadzi drużyna- szybkostrzelność pojedynczego gracza na poziomie strzelby nie ma realnego znaczenia.

 

Jednak tak jak koledzy napisali- masz 300zł to bierz jakiegoś AEGa. Pełnowymiarowego AEGa, że tak powiem tj z normalnym GB 2/3 a nie microgb jak mp7 czy cymoglock oczywiście. Tak w zasadzie czy mp5 czy m4- jeden pieron, to, że jedno jest PMem a drugie karabinkiem to tylko w "realu".

 

Strzelby są super, nastolatek ręki sobie nie zmęczy bo pewnie ma wytrenowaną XD, dają dużo funu. Ale nie są dobrym wyborem kiedy się ma 300zł. Z tym, że jak miałem AGMa (nawet mam :icon_biggrin:) i miałem jakiś "łuskowy" wynalazek to uważam, że te strzelby na łuski, z trzema lufami są o kant dupy potłuc a są droższe niż jednokulkowe AGMy. Droższe i gorsze.

Link to post
Share on other sites

Nieszczególnie ciekawe przyznam. Równie ciekawe jak to, że trawa jest zielona...

 

Tylko zapewne miałeś na myśli nie tyle działanie drużyną tylko fakt, że idziecie w ilości odpowiadającej drużynie ale w sposób nieskoordynowany i kazdy sobie. Wtedy po prostu jeden ma gorszy rof i tyle. Ale przy działaniu drużynowym (czyli jak rozumiem: działanie drużyną, prowadzenie ognia drużyną, nacieranie drużyną itp) ROF ma mniejsze znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Nie.

Sytuacja wygląda tu analogiczne jak na realnym polu walki tylko na nieco innej płaszczyźnie.

Tak jak w "realu" strzelba na większe odległości będzię szitem, tak w ASG jej ograniczona celność i konieczność ciągłego przeładowania osłabia siłę ogniową drużyny.

 

Tu nie chodzi o szybkostrzelność bezpośrednio związaną z ROFem danej repliki, a możliwością posłania serii w liście, czy krzaki i jej braku w przypadku strzelby.

Link to post
Share on other sites

Aaa no to tak, oczywiście. Tylko to nie wynika z samej idei strzelby w ASG ale z tego, że taki AGM ma 300fps a przeciętny elektryk z 400 :). Bo jak by tak porównać AGMkę do taniego AEGa z też ok 300fpsami to nie jest ani mniej celna ani zasięgu nie ma mniejszego...

 

Natomiast przy działaniu drużyny, kiedy ogień prowadzi się drużyną- to "ciągłe" przeładowywanie nie robi różnicy. Niższe fpsy oczywiście tak.

Link to post
Share on other sites
Natomiast przy działaniu drużyny, kiedy ogień prowadzi się drużyną- to "ciągłe" przeładowywanie nie robi różnicy. Niższe fpsy oczywiście tak.

 

Dla mnie nadal robi. Czyt. pierwszy akapit mojego poprzedniego postu.

A 300 fpsów w AEGu, będzie w realiach leśnych nadal lepsze niż 400 w strzelbie.

Idea shotgunów zaczyna się i kończy w CQB. Zgodnie ze stanem faktycznym broni palnej.

Link to post
Share on other sites

Za ta cenę ciężko będzie coś znaleźć jeśli chodzi o aegi. Najtaniej i chyba najsensowniej, to g36 ze sklepu gunfire https://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-subkarabinka-JG0638-V2-czarna.html . Przecena na niecałe 350 zł. Pamiętaj też, ze koszt repliki to nie wszystko. Do tego potrzebujesz atestowanych okularów ochronnych i fajny byłby mundur.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...