Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M60 Vietnam - które aktualnie.


Recommended Posts

Witam.

 

Pytanie do posiadaczy M60 w wersji typowo Vietnam.

Która z aktualnie dostępnych replik jest godna uwagi - szczególnie biorąc pod uwagę wykonanie zewnętrzne (środek zawsze da się zrobić).

Na m60 z gfc raczej nie spojrzę, Ares miał kiedyś niezbyt przychylne opinie, może coś się zmieniło.

O P&J ciężko mi mówić.

Chyba, że inne firmy.

Ewe. jak nie Vietnam, to jedna z wersji współczesnych.

 

M60 z Vfc było by ok, ale raczej nie dostępne, a prawie 7-8 tyś zł za Lct nie dam :D No chyba, że zejdzie do 3 :D

Link to post
Share on other sites

a to nie jest tak że GFC = P&J = A&K?

 

Miałeś już 60'tkę jakąś? Wiesz, że te pudełkowe magi z boku są strasznie niewygodne na dłuższą metę? Ja w swojej A&K chciałem zrobić przeróbkę na mały box od M249 i Tobie to również polecam zrobić od razu na początku, niezależnie jaką wybierzesz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie, nie miałem osobiście, ale strzelałem. Głównie bym chciał właśnie typowo wersję Wietnamską z powodu tych magów :D Dla klimatu.

 

No właśnie tego nie wiem i chciałbym się dowiedzieć.

Gunfajeroswka wersja kosztuje prawie 2300, a P&J 1700 - więc jest 500zł różnicy.

A co do drugiego też mi się tak wydaje, że P&j to A&K, ale nigdzie nie znalazłem sensownej informacji na ten temat.

 

Tylko pytanie, czy warto dopłacać do wersji Gunfire te 500zł. Dość sceptycznie jestem nastawiony na replik Gfc (chodzi mi tylko o zewnętrzne wykonanie - środek się zawsze zrobi).

 

Jestem jeszcze posiadaczem mg34, które po bryle budowy i osadzeniu magazynka przypomina trochę m60,. z tą różnicą, że tu jest magazynek bębenek, a tam prostokąt :D Coś tam mam pojęcie o grze tego typu replikami :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

GFC to rebrand A&K albo innego ganwoła. Coś tam chyba wsadzają i sprzedają drożej. Ale na pewno nie części za 500zł.

 

Co do tych magów z boku. To jest bardzo niewygodne jak jesteś praworęczny. Bęben stalowy w MG34 czy MG42 jest primo mniejszy i nie jest plastikowy. Magazynek w M60VN jest plastikowy, a jego montaż gówniany. Ciąży na bok, odchyla Ci replikę i przede wszystkim cały czas się obija o ciało i lata na samym montażu. Nie możesz specjalnie nosić jej w inny sposób niż kolba pod pachą i na biodrze, coś czego przy 42 nie uświadczyłem. Osobiście bardzo chętnie sobie znowu kupię M60, ale najpierw skrzynia na plecy albo inny plecak i pociągnięta taśma/prowadnica amunicyjna z kablem na kulki i akumulator 14,8. Wtedy tak. Wtedy to pójdzie.

 

Albo box od M249 i mod na magazynek pod spodem. Wtedy będzie ogień. I kaliber się przecież zgadza, oba są na 6mm BB :icon_biggrin:

 

Druga rzecz, przy tych chińskich 60'tkach najlepiej od razu wymień ten "chwyt transportowy" na wycinkę stalową z blachy 3mm. I uważaj na dwójnóg, bo jak się połamie to kaplica.

 

To takie moje wnioski z latania właśnie z A&K.

 

Generalnie stockowe M60 tak jak przychodzi to tylko na samochodzie zamontować i pruć do ludu w ten sposób. Albo na forcie.

 

TOP zrobił kiedyś zajebistą rzecz, bardzo lekkie M60 z magazynkiem grawitacyjnym z dodatkowym podajnikiem elektrycznym jak w drumach/boxach, pod pokrywą komory zamkowej. I to ma sens, tylko jest jeden problem. Właściwie kilka, bo na tym magazynku plusy tej repliki się kończą. Pojemność około 800bb, no i TOP jest jak Apple. Bzdurny i kretyński system, nie znalazłem w tym ani jednej standardowej części, gearbox nie istnieje (zębatki praktycznie na korpusie repliki chodzą, a tłok to taka pompka z harmonijką. Silnik na 20cm wale jak w okrętach podwodnych, przekazuje napęd przez cztery zębatki po 90 stopni o 2cm do góry i dopiero na główne zębatki repliki. Każda z tych zębatek przenoszących napęd jest inna, niestandardowa i nie do znalezienia. I o ile pamiętam ten sam silnik napędzał też podajnik BB.

 

Normalnie Think Different.

 

No ale dobra, dość wykładu z historii. Nie wiem co to za system, nie chcę wiedzieć.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...