Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA/LMT uszkodzona atrapa suwadła


Recommended Posts

Odpadła mi szyna górna w KWA. Przy próbir naprawy tego uszkodziłem blaszkę imitującą suwadło i nie wiem czy nie ten element rączki przeładowania odpowiadający za otwieranie zatrzasku klapki.

Nawet jeśli mialbym wyprostować lub znaleźć nową blaszkę, to nie mam pojęcia jak to ma być złożone.

Możecie ocenić po foto czy cos oprócz blaszki uległo uszkodzeniu? Macie może zdjęcia pokazujące jak blaszka zamocowana jest do rączki?

https://drive.google.com/folderview?id=1m9gk89YD-aa7fbb5Gyf0trk88PtNQVrI

Link to post
Share on other sites

Udało mi się to wyklepać i podoginać tu i ówdzie szczypczykami. Nie działa doskonale, zacina się, ale można wyregulować HU i zamknąć blaszkę do końca, więc musi mi wystarczyć. Był problem na koniec z tym, że blaszka nie dociskała zwalniacza klapki, ale po założeniu komory i złożeniu repliki się unormowało.

 

Nie wiem czy problemem nie jest ta śrubka, która mocuje zwalniacz klapki do dźwigni przeładowania. Wygląda jakby to ona odkształcała róg atrapy suwadła, przez co później atrapa się klinuje w jednym położeniu. Jeśli problem znów wystąpi, spróbuję tę śrubę jakoś podszlifować albo podłożyć tam malutki kawałek gumy, żeby złagodzić jej uderzanie o atrapę (zastanawiam się czy one w ogóle powinny tak właśnie działać, że blaszka wchodzi pod łebek śruby podczas ruchu suwadła w przód). Ostatecznie wymienię te dwa elementy, chociaż pewnie ciężko je już dostać.

 

Samej szyny na górze nie udało mi się naprawić tak jak chciałem, ale już nie będę kombinował. Przestała chodzić na wszystkie strony, więc da się celować przez lunetkę. Poxipol pewnie pęknie przy rozkładaniu repliki, ale póki co jest :icon_wink:

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...