Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć wam!

 

Borykam się z pewnym problemem związanym z blokowaniem się tłoka w tylnym położeniu. Mój pacjent to gb v2 z oznaczeniem "SB" ( z tego co znalazłem to chyba dawne JG ). Kiedyś funkcjonował zupełnie normalnie, lecz w pewnym momencie zaczął pojawiać się wyżej wymieniony problem. Przewałkowałem mnóstwo tematów, ale żaden nie dał mi rozwiązania. Rozbierałem go i składałem ponownie co najmniej kilkanaście razy. Podkładkowanie, smarowanie, wymiana okablowania nie pomogły. Próbowałem złożyć gearbox z części około 4 innych karabinków, zamieniając wszystkie części wewnętrzne. Używałem kilku różnych silników od CA przez Boyi i SRC. Bez rezultatu...

Za każdym razem pojawia się ten sam problem. Zawsze próbowałem osiągnąć około 400 fps na różnych stockowych lub też nie sprężynach. Jedynym ratunkiem jest używanie baterii lipo 11.1, ale kiedyś ten sam gb działał nawet na 7,4 nimh. Jedyną częścią którą nie zmieniałem był cały czas owy szkielet SB. Czy Jest szansa ze uległ on jakimś cudem zużyciu? Czy macie jakieś propozycje co może być temu winne?

 

Reakcja na spust to po zablokowaniu to takie pstryknięcie jakby silnik chciał a nie mógł...

Link to post
Share on other sites

Mam aluminiowy tłok na którym ten gb kiedyś funkcjonował. Nie działa na nim, ani na kilku innych tłokach w różnych konfiguracjach. Tego aluminiowego nie sprawdzałem w innych szkieletach, ale porównując jego wielkość i wymiary wygląda na całkiem standardowy...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tłok blokuje Ci się w tylnym położeniu to sprawdź czy sam tłok chodzi swobodnie w prowadnicach Gearboxa. Tu może leżeć problem. Wyjmij wszystko z GB, zostaw sam tłok i skręć GB śrubami tak jak normalnie przy składaniu wszystkiego do kupy i poruszaj/przesuwaj tłok palcem przez otwór po cylindrze. Powinien przesuwać się swobodnie.

Link to post
Share on other sites

Nie używam tłoku aluminiowego, jedyne co to kiedyś na nim replika hulała. Choć już uprzednio próbowałem metody od szkieleta, ze względu na dostęp do szerszej gamy części postanowiłem jeszcze raz spróbować. Tłok chodzi bez problemu na pustym gearboxsie i to nie jeden. Dodatkowo zadbałem o styki aby wszystko siedziało ciasno i było czyste. No i jak się można było spodziewać, znów to nic nie dało :/ Ten gb jest jakiś magiczny. Przełożyłem części które wcześniej w nim nie chciały działać do szkieletu firmy Boyi, a tam wszystko hula. O co tu biega?!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...