Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mag od minimi do m4


Recommended Posts

Mam takie pytanko, a mianowicie kupilem aega (pierwszy w timie i okolicy) i postanowilem byc snajperem, lecz kilku kolegow namawia mnie na cos w stylu zolnieza wsparcia z BF2, a ze mnie na minimi niestac a duzy mag by sie przydal to mam pytanko czy magazynek pudelkowy od M249 MKII Minimi CA pasowalby do M15A4 Carbine CA i jakby to wygladalo (prosze o foty tych ktozy maja mozliwosc zrobic taka kombinacje, niekoniecznie z m15A4 carbine, moze byc inne m15 lub m4)?? Zaznaczam ze dlatego sie pytam bo niebardzo mi sie usmiecha kupywac magazynek bebnowy dedykowany do mojej emki za 7 stow gdy moze bedzie pasowal i byl w miare poreczny magazynek od minimi za 350zl.

 

Jak juz to bylo to sorry, ale niemam czasu zbytnio szperac po forum bo nauka goni a pytanie nurtuje.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest i tak i nie, tzn. konstrukcja maga do Minimi, jesto nastęująca: masz pudło przyczepiane do guna, z którego wychodzi rurka, na której końcu znajduje się cos na kształt "końcówki" zwykłego maga do M'ek. Tak więc jeśli ta końcówka nie jest zbyt płytka i wejdzie do gniazda to mag będzie podawał kulki. Natomiast nie ma jak do karabinu przymocować samego "pudła" a trochę ono waży.

Link to post
Share on other sites

Nie to pudelko sie niewpasuje do zwyklej emki . Bedzie ono sobie radosnie dyndac na elastycznej rurce prowadzacej kulki do gniazda az sie upierdzieli ( w minimi magazynek jest wsowany w specjalne gniazdo na spodzie - na boxie jest umiejscowiony klips blokujacy sie po jego wcisnieciu ) . Najlepszym rozwiazaniem by bylo zakupienie C maga ( 600 zl ) badz zrobienie wlasnego boxa z hi-capa ( sam tak zrobilem - wchodzi teraz do niego 4000 kulek , co 450 trzeba nakrecac a koszty to okolo 20 zl ) .

 

 

PS : samo pudlo z maxem kulek wazy 2,5 kg - w gniezdzie sie spokojnie utrzymuje . Cala giwera wazy prawie 6 kg .

Link to post
Share on other sites
bardzo ciekawe rozwiązanie ...

sparrow 5,56http://www.smugmug.com/gallery/561309/1/23370565

Nie no stary, na takie wynalazki to mnie raczej niestac :D , jednak chyba jakbym juz robil takiego super hi capa to zamiescilbym jeszcze zboku silniczek zeby niemusiec nakrecac go :twisted: , dzieki za rady, pomysle czy przejde na ciezki sprzet :D , a moze zrobie taki magazynek do snajperki.............

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...