Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika AK do 2000


Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Tak jak w tytule szukam repliki AK w cenie do 2000 zł. Interesują mnie głównie repliki stal + drewno. Robiąc rekonesans zaciekawiły mnie repliki E&L ze względu na swoją pancerność aczkolwiek kiepsko z ich dostępnością głównie chodzi mi tu o replikę AKM, AK-74 oraz AKS-74U (bez żadnych dziwnych chwytów przednich). Również czytałem o marce LCT ale wywnioskowałem, że E&L mimo wszystko bardziej warto kupić, jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.  Ciekawa również wydaje się seria GK od G&G aczkolwiek bateria w chwycie przednim wywołuje u mnie obawy. 
Jeżeli chodzi o taktyczne wersje AK w kręgu zainteresowania jest RK-74 od G&G z tym, że twórcy tu moim zdaniem poszaleli jeżeli chodzi o szyny RIS jest ich zdecydowanie za dużo i psuje to trochę linie karabinu (moje osobiste zdanie). 

Podsumowując zależy mi bardzo na trwałości i prostoty wykończenia zewnętrznego i serdecznie proszę o wskazówki którą replikę/markę wybrać. 

Link to post
Share on other sites

G&G bym sobie odpuścił. Polecieli nieco z powtarzalnością ich jakości. Jeśli chodzi o same te kałachy to sporo widziałem już narzekań na przeróżne usterki w nich zazwyczaj kłopotliwe w naprawie. Stali tam praktycznie nie ma. Wykonanie jest dobre, ale czuć, ze trzymasz zabawkę.

LCT to taki złoty środek. Świetne wykonanie, dobre bebechy, bardzo dobra powtarzalność modeli. Będziesz pan zadowolony.

E&L oferuje wrażenie bliższe obcowaniu z palnym kałachem. Jest nieco surowszy i koszerniejszy. Środek porównywalny z LCT na mały + dla el za silnik (elm170). Kosztem tego, można czasem trafić na efekt chińskiej kontroli jakości i dostać coś delikatnie mówiąc "wymagającego poprawek". Zdarza się to rzadko no i w razie czego masz zwrot lub gwarancje.

Wybieraj co chcesz, za ten hajs z shitem nie zostaniesz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jedyny i wlasciwy wybor do GHK plus minus 300pln , ciezko na PL rynku o repliki GHK ale uwierz mi na zachodzie a dokladnie mowiac za oceanem bija rekordy popularnosci za osiagi i wykonanie , w zaleznosci od modelu i upodoban 400-700USD pozdro!

 

dobra wróc , po cle i Vat i przesylce wyjdzie kolo 2500 :(

Edited by suwal
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Jeśli chodzi o aegi to brałbym e&l. Porównując kilkanaście replik ak od e&l i lct, to mimo wszystko byłbym za lct. Może i faktycznie e&l są z zewnątrz surowsze niż lct, ale przez to faktycznie bliższe oryginałowi. A jak rdzewieć lubią, ba jak ostre. Co do bebechów, to też wolę e&l - tyle tylko że tym replikom prosto z pudła trzeba poprawne podkładkowanie zrobić, bo stockowo działają jakby im ktoś piasku nasypał. Poza tym e&l mają dziwną tendencję do brzęczenia po strzale, niezależnie od użytej sprężyny, podejrzewam że to kwestia spasowanai gb z body. W lct nie zaobserwowałem owego brzęczenia, mają bardziej miękką pracę mechanizmu.

Natomiast jeśli miałby być to gaziak, to tylko GHK. Miałem od nich konwersję gazową z wzmocnionymi częściami od ratecha, a późnej kompletnego akma gbb. Frajda ogromna z obsługi i strzelania. Gorzej natomiast z dostępnością, kosztem i żywotnością magów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...