Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik do l96 na kształt ospreya


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu pracuje w wolnych chwilach nad tłumikiem na kształt przypominający ospreya, zakrywający całą lufę karabinka (wystaje może z 15cm poza standardową lufę).

 Robię go z aluminium, zamontowałem na nim jakieś szyny do akcesoriów, i generalnie staram się go powoli kończyć ale troszkę problematyczne jest łączenie profili ze sobą, na razie kombinuje z epoksydami i włóknem szklanym, zastanawiam się ewentualnie nad nitami ale zależy mi na możliwie " gładkim " wykończeniu i tu chciałbym się zapytać czy ktoś już się bawił w robienie repliki/ części z aluminium, jakieś sugestie użytkowników, każda pomoc mile widziana.

Generalnie dodam zdjęcie tych wypocin (na razie częściowo poklejony , niektóre części tylko dostawione żeby pokazać zamysł).

 

IMG_20180613_091950.jpg

IMG_20180613_091959.jpg

IMG_20180613_092012.jpg

IMG_20180613_092030.jpg

Link to post
Share on other sites

Odnośnie klejenia: na pewno są kleje, które dadzą radę, bo stosuje się je w aluminiowych samochodach (oczywiście nie wszystko jest klejone). Niestety żadnego typu nie mogę poradzić. Można to pospawać TIGiem. Nitowanie średnio wykonalne, bo masz kiepskie dojście od środka, żeby użyć tradycyjnych rozklepywanych nitów a nitów zrywalnych raczej nie pomaskujesz. Boczne profile wyglądają na grube. Może by to skręcić subami m3 z łbem wpuszczanym a potem łby zaszpachlować jakimś epoksydem? I tak całość będzie pewnie malowana. Może tutaj spisałby się Alumweld? Są też topniki umożliwiające lutowanie aluminium cyną. Na razie więcej opcji nie przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Solidny cyjanoakryl załatwi sprawę pod warunkiem, że będziesz miał możliwość solidnie docisnąć elementy. W Castoramach jest klej marki "Techniql" czy jakoś tak. Czerwona nakrętka - pakowany w blister. Daje radę z aluminium i stalą - osobiście te materiały kleiłem. Dobrze jest jedną z powierzchni zmatować ale delikatnie jak pod malowanie. Obie muszą być oczywiście odtłuszczone i czyste.

Link to post
Share on other sites

Przy innym projekcie nawet nieźle zdała egzamin siatka szklana i "płynny gwóźdź", może i tu da rade.

Zanim zaczne klejenie chce jeszcze odrobine przyciąć tłumik ale nie wiem kiedy będzie mi dane odpalić elektronarzędzia.

Jak to ogarne to podeśle jakieś fotki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...