Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[WE] G39 RAS


Recommended Posts

Witam,

 

na wstępie chciałbym dodać, ze to będzie zakup mojej pierwszej repliki. Chciałem ten post zrobić w dziale "Jak zacząć" ale strona mi nie pozwala, wiec trochę w akcje desperacji pisze tutaj, z góry przepraszam za ewentualny spam.

Pytanie czy warto kupić ten model z tej strony: https://gunfire.pl/product-pol-1152200771-Replika-karabinka-G39-RAS.html ?

Czy ewentualnie macie link do tego samego modelu w tańszej cenie lub lepszy pomysł na G39?

Głównie robię to dla futurystycznego wyglądu, ale parametry tez są super na ile się orientuje bez doświadczenia. (będę grac w lesie)

Czy to będzie model, który pozwoli mi na tunning do tego stopnia, że ta replika będzie chodzić jak marzenie i nie będę musiał kupować żadnej inne replikij?

W podobnych modelach wymienionych na tym forum zarówno te modele (G36&G39) od [WE] jak i sam producent wydaja się być solidni. Proszę o poprawienie jeśli coś się zmieniło ostatnimi czasy?

 

Przede wszystkim zależy mi na:

- wytrzymałym body (bo ponoć wszystko osiąga się tunningiem części wewnętrznych, mam nadzieje, że ten model jest przyjazny dla początkujących w tej kwestii)

- pochlebnej szczerej opinii na temat tego modelu, bo chciałbym dokonać zakupu z czystym sumieniem :)

Link to post
Share on other sites

Link nie działa, czy odwołujesz się do tego posta?:

G36 - 999C, 999K [WE] - Przez Andzia, 4 Grudzień 2012 w I klasa

 

jeśli tak, to przeczytałem go i opinia ogólnie pozytywna, przy czym Ares, do którego G36 od WE było w nim porównywane, był wnioskując po opisie jakiś felerny.

W każdym razie chyba po prostu wezmę w ciemno ta replikę. Jakbyś mógł skopiować tytuł posta, do którego nawiązujesz, znajdę go ręcznie.

Niestety linki na tej stronie do innych postów mi osobiście jakoś nie chcą działać..

Link to post
Share on other sites

Tak to ten temat. W ogóle nie wiem czemu gunfire podpisało to jako g39 gdyż z tego co wiem to oznaczenie gazowego g36 od WE a elektryk to G999. 

Dodam tylko, do tego co jest napisane w tamtym temacie:

- łożyska do wymiany - te mosiężne ślizgi wyrabiają się szybko i potem padają całe zębatki, u znajomego na stok sprężynie po jakimś czasie zaczęło rzęzić, łożyska miały luzy a zębatki już obcierały. U mnie na stoku długo to nie pochodziło bo od razu wsadziłem m140, to łożyska poszły w moment a uzębienie dopadł szkorbut. :D Być może ta wersja ma już inne łożyska, trzeba by zapytać sprzedawcy. Może też być to wada tej serii (ja i znajomy kupowaliśmy w tej samej promocji na specu) bo np w m4 nie słyszałem o takim problemie.

- zdarzy się czasem na mocnej sprężynie i zębatce silnikowej z mniej niż ośmioma zębami przeciwpowrotnymi, że po zrzucie sprężyny przerywacz ustawia się tak, że nie ma semi i trzeba przełączyć na auto i wystrzelić, żeby się to normalnie ułożyło. Ale to raczej problem "potuningowy"

- zabezpieczenie odkręcania tłumika rysuje lufę zewnętrzną i jak się chcę założyć tłumik dźwięku to widać obtarcie na lufie

Poza tym nie mam zastrzeżeń. Można się jeszcze przyczepić, że lufa nie jest idealnie sztywna, aczkolwiek z ris frontem to jest minimalne odchylenie, które można ustabilizować taśmą izolacyjną. Poza tymi wadami dla mnie replika super, i w przeciwieństwie do emek nawet 1 klasy trzyma oś. 

Wg mnie cena niezła, w stosunku do tego co otrzymujemy, aczkolwiek była kiedyś promocja, gdzie w takiej cenie była wersja IDZ, w mojej opinii ładniejsza.

Pozdrawiam

 

edit. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy: w aresie jest szybka wymiana sprężyny, tutaj nie. W giecie aż się o to prosi bo wystarczyłoby złożyć kolbę. Problemem jest to że moja gieta jest takim pseudo DMR i ma sporo ponad 500 fps, co powoduje, że nie ma z nią wstępu na żadnego milsima. Użytkownicy emek coś tam przykitują, że mk12 czy coś tam i organizator klepnie że karabin wyborowy, a g36 nie było nigdzie oficjalnie używane do takich celów.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...