Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zabezpieczenie soczewki w termowizji


Recommended Posts

Panowie posiadam termo Guide IR510-384. Aby nie uszkodzić soczewki szukam jakiegoś sposobu zabezpieczenia owej. Macie jakieś sprawdzone patenty? Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby soczewka germanowa, ale tej nie mogę dostać nigdzie w Polsce (chyba, że koś ma namiar na jakąś firmę handlującą szkłem germanowym). Próbowałem również siatki z różnych materiałów (w tym drobna siatka metalowa, siatki z tworzyw sztucznych). Chronią soczewkę, ale niestety przez nie pogarsza się jakoś detekcji.  Z góry dziękuję za wszelkie rady. 

Link to post
Share on other sites

O ile w Polsce dorwanie soczewki germanowej faktycznie ociera się o sci-fi, o tyle za granicą na Amazonie czy tam innym Ebayu pojawiają się w miarę regularnie (koszt powinien zamknąć się w 200 PLN), choć też w dość ograniczonych ilościach. Trzeba polować - w sumie większość znajomych prędzej czy później dorwała tam taką soczewę.

Co do innych sposobów zabezpieczania... Cóż, w praktyce wygląda to tak, że w mojej okolicy albo ktoś zabezpiecza soczewką germanową, albo nie zabezpiecza w ogóle. Widziałem ze dwa razy w użyciu też osłony z siatki, ale nie tyle drobnej, co o 6mm oczkach. Nie miałem jednak okazji pogadać z ich użytkownikami, ani rzucić okiem przez tak zabezpieczony sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...