Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy front i dekiel z Cymy 04x (albo czegoś innego) będzą pasowały do koprusu E&L


Recommended Posts

Aktualnie mam Aksu E&L pierwszej generacji z 440 fps, które od jakiegoś czasu chcę wymienić na wersję pełnowymiarową.

 

Pomyślałem żeby przy aktualnych i nadchodzących wyprzedażach kupić CM04x za 400 i złożyć z tego 2 sztuki:

1- korpus z kolbą, gearbox i lufa z komorą E&L + front z deklem CM do lasu (w przyszłości dokupienie dłuższej lufy i odpowiedniego cylindra)

2- korpus z kolbą, gearbox i lufa z komorą CM + front z deklem E&L do cqb (lufa stock cymy ucięta)

 

będzie pasowało jedno do drugiego? Ewentualnie jakiś inny dawca.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

W E&L masz lufę zainstalowaną w korpusie tak jak w LCT, czyli jest dociskana dwoma imbusami od góry. Cyma natomiast ma lufę zakołkowaną oraz opcjonalnie dociskaną jednym imbusesm od góry. Być może uda się ją wsadzić i jakoś się bedzie trzymała na jednym imbusie, ale zawsze trzeba wziąć pod uwagę, że średnice mogą się nie zgadzać. Jako dawca najlepiej inny E&L albo LCT.

Po za tym trochę bezsens - masz fajnego kałacha full stell i chcesz zrobić z niego dwa składaki nie full steel. Może lepiej kupić PBS-4 i zrobić sobie cichego wymiatacza do lasu z tego ELa, a do cqb kupić drugi rozpylacz np. AK-105, żeby kolejnego AKSU nie brać ?

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Pierwotnym planem było kupienie frontu od E&L - czasami były w komisie czy na allegro - razem z deklem wyszło by max 250 zł ale od dawna  ich nie widziałem.

Przy okazji przeglądania komisu widzę że jest sporo używanych AK poniżej 400 zł, przy większych przecenach i nowy się trafi  i wtedy dokładając ~150 miałbym przy okazji drugą sztukę - od biedy do sprzedania i wyszedłbym na 0.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...