Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem nowy na forum więc proszę mnie poprawić jeśli coś nie tak. Przepraszam z góry za angielskie nazewnictwo części ale mieszkam w UK i nie miałem nigdy styczności z airsoftem w polsce. 

Otóż jestem posiadaczem M4 od Nuprola wersja Delta Recon Bravo. Jedyne co zostało z niego oryginalne to zewn. obudowa i obudowa gearboxa. Lista ulepszeń

Lufa Promyk 6.03

Hop-up unit Lonex

Gumka fioletowy promyk i samemu zrobiony fkat hop. Flat hop nub od promyka miekki, niebieski

Zęby SHS 13:1, sector ucięte 4 zęby, tulejki ZCI wzmocnione (łożyska wywalone) 

Silnik SHS High Torque

Cylinder oryginalny nuprol portowany do dlugości lufy

Tłok SHS, ucięte 4 końcowe zęby

Głowica tłoka grzybek SHS, głowica cylindra wklęsła dwa oringi SHS

dysza SHS jeden oring

Sprężyna bodajże M120, na 285mm lufie mam 320-330fps na 0.2g. Max w UK to 350.

MOSFET GateAAB z aktywnym stopem

Celem wszystkich modyfikacji było uzyskać jak największą szybkostrzelność. Problem jest taki że używając LiPo 7.4v czasami nie ma siły strzelić na singlu (z tego zdawalem sobie sprawę że tak może być) . Za to przy LiPo 11.1v full auto szwankuje, mianowicie pierwsza kulka leci jak powinna, kazda następna tylko jakieś 5-7m. I tu sie zaczynają schody. Nie potrafie dojść do tego dlaczego tak sie dzieje. Oczywiście zęby wypodkladkowane najlepiej jak umiem, zalożony delay chip na sector gear. 

 

Bardzo dziękuję z góry za pomoc :) 

Link to post
Share on other sites

Numerycznie się określić nie potrafie. Już wiem dlaczego sie zacinal na singlu przy 7.4v nadlamala sie jedna końcówka na kablu od silnika. Zęby uvięte oczywiście przednie (te ktore pierwsze tloka dotykaja) a z tloka wycięte tylnie. Tutaj jest link jak to wygląda na 11.1v

Słychać tutaj troszke zęby ale to bylo kręcone zaraz po złożeniu GB i był silnik źle wyregulowany. 

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

To brzmi bardziej jak silnik HS.

 

W dniu 24.02.2019 o 20:05, ukiduki napisał:

Zęby SHS 13:1, sector ucięte 4 zęby, tulejki ZCI wzmocnione (łożyska wywalone) 

Zaklej klejem do gwintów śruby w zębatce tłokowej (sector gear).

 

Jeśli chcesz zwiększyć szybkostrzelność to jest kilka sposobów. 

- lepszy mosfet (Perun Optical lub Titan + wtyki XT60)

- lepszy silnik (Ultimate Infinity 30K lub M160 Big Dragon)

- szybsze zębatki (SHS 12:1)

- mocniejsze lipo (jakie masz aktualnie 11,1V? Ile C i jaka pojemność?) Można wrzucić nawet 14,8V.

 

Według mnie nie ma sensu robić short stroke. Bez tego da się uzyskać nawet 40k/s na zwykłym, standardowym zestawie. Myślę, że nawet więcej.

36k/s uzyskałem na silniku Guarder HT, zębatkach Big Dragon 14:1, sprężynie SP90 Guarder (350fps) lipo 11,1V 30c 1300mAh i mosfecie NanoAAB - więc jak widać nie jest to jakiś super zestaw, a szybkostrzelność jak dla mnie kosmiczna.

Jeśli chcesz kompletnie wymaksować szybkostrzelność i dojść do 80k/s+ to nie zostaje nic innego jak zębatki DSG, najlepiej Siegetek 10.44.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wallop napisał:

To brzmi bardziej jak silnik HS.

 

Zaklej klejem do gwintów śruby w zębatce tłokowej (sector gear).

 

Jeśli chcesz zwiększyć szybkostrzelność to jest kilka sposobów. 

- lepszy mosfet (Perun Optical lub Titan + wtyki XT60)

- lepszy silnik (Ultimate Infinity 30K lub M160 Big Dragon)

- szybsze zębatki (SHS 12:1)

- mocniejsze lipo (jakie masz aktualnie 11,1V? Ile C i jaka pojemność?) Można wrzucić nawet 14,8V.

 

Według mnie nie ma sensu robić short stroke. Bez tego da się uzyskać nawet 40k/s na zwykłym, standardowym zestawie. Myślę, że nawet więcej.

36k/s uzyskałem na silniku Guarder HT, zębatkach Big Dragon 14:1, sprężynie SP90 Guarder (350fps) lipo 11,1V 30c 1300mAh i mosfecie NanoAAB - więc jak widać nie jest to jakiś super zestaw, a szybkostrzelność jak dla mnie kosmiczna.

Jeśli chcesz kompletnie wymaksować szybkostrzelność i dojść do 80k/s+ to nie zostaje nic innego jak zębatki DSG, najlepiej Siegetek 10.44.

Z tego co mam jestem zadowolony. Więcej mi nie potrzeba. Pronlwm jest taki ze pierwsza kulka leci jak powinna a kazda następna 5-6m. Chyba że drugi raz spust nacisne. Tylko na full auto. Semi działa jak należy. O to mi najbardziej chodzi. Nie mogę dojść dlaczego tak sie dzieje. Klej do gwintów był użyty jak najbardziej na sectorze. 

Link to post
Share on other sites

Wallop chce po prostu zaproponować, abyś wsadził niemodyfikowane zębatki i zobaczył co będzie. Bo to pewnie jest przyczyną problemów.

Ja w short strok'a nie bawiłem się ze trzy lata. Miałem wtedy replikę która działała idealnie, ale chciałem poeksperymentować, wywaliłem trzy zęby i zaczęły się problemy. Może nie tak wyraźne jak u Ciebie, ale replika miała wahania fps od 150 do 350. Wsadziłem tam inne niemodyfikowane zębatki i wszystko na powrót działało normalnie.

Zmodyfikowane zębatki wsadziłem do innej repliki i tam działały bez problemu. Czary. Od tamtej pory się w to nie bawię bo szkoda zachodu. A RoF'a można mieć dużego i bez tego.

W mojej obecnej głównej replice (zębatki 13:1, Silnik SHS HT, Titan, LiPo 11,1 1200 mAh, 25c) mam na:

Sprężynie Modify +120 mam 450 fps i 25 k/s,

Sprężynie Guardera SP100 mam 390 fps i 30 k/s,

Muszę jeszcze wsadzić jakaś sprężynę pod 350 fps i zobaczyć co będzie, ale jakoś nie maiłem okazji, pewnie ze 34 k/s będzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...