Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Głowica cylindra metalowa np. SHS

Sorbopad 40D + neopad

Sprężyna S100+/S110+ Modify

Doszczelniona dysza

Dopasować gumkę - polecam gumki Macaron + dystanser Maple Leaf Omega.

 

Tyle jeśli chodzi o pneumatykę. Żeby wyciszyć jeszcze bardziej replikę musiałbyś kupić dobrej jakości zębatki, silnik i całość dobrze poskładać. Niestety przy Specnie Core taka inwestycja jest kompletnie nieopłacalna. Ewentualnie można skusić się na wymianę łożysk na kulkowe np. Retro Arms 8mm. Koszt ledwo 50zł, a znacząco wpłynie to na kulturę pracy zębatek, zmniejszą się opory i tarcie, a przy tym w jakimś stopniu także hałas.

Do tego jeszcze wymiana okablowania na niskooporowe np. Muldental 1,5mm2 oraz mosfet Perun Micro. Od biedy cylinder wymienić na stalowy bo ten w stocku jest dość kiepski. Stalowy cylinder to koszt około 30-40zł, jednak nie jest on konieczny.

 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Zamiast zabierać się za grzebanie w replice, odłóż dodatkową stówkę czy dwie na serwis i oddaj to komuś ogarniętemu. Wyjdziesz na tym lepiej i sporo zaoszczędzisz. Bez odpowiedniego zaplecza technicznego możesz mieć nawet problem z otworzeniem repliki, a o poprawnym poskładaniu możesz zapomnieć.

Do tego kwestia wiedzy. Dobór części to w sumie pikuś, możesz wrzucić nawet wszystko Made in China i robić replikę typowo na częściach shs'a, tornado itp. ale jeśli źle to poskładasz to po prostu wyjdzie kupa. Możesz również włożyć markowe części Prometheus, Siegetek, Retro Arms, Lonex, a także może wyjść kupa. Serio, odradzam.

Link to post
Share on other sites

jestem typem złotej rączki i dużo rzeczy sam naprawiam  więc nie boje się o to na razie poszedłem za twoją radą i wymieniłem gumke na macaron 70 i dystanser na omega  teraz bym chciał zabrać się za tłok cylindry i puzniej głowice hop up upatrzyłem coś takiego co sądzisz https://airsoftpro.cz/en/gun-parts-upgrade/aeg-inner-parts-upgrade/chambers-barrel-locks/hop-up-chambers-for-m4/kompletni-cnc-hopup-komora-me-sport-pro-m4-detail do tego wstawił bym tytan gate 

Link to post
Share on other sites

Sporo osób te komory poleca, ja miałem i mnie osobiście odrzuciła.

Co do reszty... to jest tylko Specna Core. Naprawdę nie ma sensu wydawać na nią aż tyle. Robisz podstawy podstaw:

- wymiana kabli na niskooporowe np. Muldental 1,5mm2 + mosfet Micro Perun

- wymiana głowicy cylindra na aluminiową

- montaż sorbopadu i neopadu

- wymiana dyszy na doszczelnioną

- podkładkowanie zębatek

- korekta aoe tłoka

- osiowanie, usztywnienie

- smarowanie

- dopasowanie oringów, doszczelnienie itp.

- wymiana gumki hop-up

 

Więcej nie ma sensu. Oczywiście można, ale to plastikowa, kiepska replika i zamiast w nią pakować miliony lepiej kupić nową replikę.

Można np. wymienić zębatki, zamontować mosfet optyczny, nowy tłok, sprężynę, komorę... ale idziesz w spore koszta, a efekt nie będzie wiele lepszy bo repliki nie są osiowe, nie są sztywne. Są miękkie, krzywe i wymagają poprawy wszystkiego o czym pomyślisz, a i tak nie zawsze się da bo to tylko plastik. 

Jak mam Ci cokolwiek doradzić jak nawet nie podałeś budżetu? Doradzam Ci jedno - kup nową replikę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do CORE? Nie. Ponad połowa (i to ta droższa) tego zestawu pójdzie do szuflady.
Zębatki i tłok w CORE są na tym samym poziomie co SHS, więc jedyny powód zmiany zębatek to chęć zmiany przełożenia, prowadnicy sprężyny nie zastąpisz tą z zestawu bo ESA/CORE wymaga innej.
Głowicy tłoka też nie trzeba wymieniać, co najwyżej zmienić O-ring, można ewentualnie pokusić się o zmianę cylindra z aluminiowego na stalowy.
Ogólnie wallop rozpisał co warto zrobić.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, mikunda napisał:

Zębatki i tłok w CORE są na tym samym poziomie co SHS, więc jedyny powód zmiany zębatek to chęć zmiany przełożenia, prowadnicy sprężyny nie zastąpisz tą z zestawu bo ESA/CORE wymaga innej.

Co za głupoty... 

Zębatki w każdej Specnie są takie same - chiński stock, po prostu szmelc. Nawet w Edge siedzą te same.

Tłok w Core niby ma pełną metalową szczękę ale nie umywa się do shs'a. Specna ma w ofercie rebrand SHS'a za jakoś 20-25zł, w promo za 10-15zł i to jest SHS. Ale fabrycznie nie są one montowane.

 

W/w zestawu nie warto kupować. Zestaw ogólnie jest po prostu kiepski, nie ma sensu się głębiej rozpisywać dlaczego bo było to opisywane wiele razy na tym forum jak i w innych miejscach, grupach fb, innych forach ,stronach itd. Niektóre części są spoko jak np. zębatki, niektóre części nie pasują, a niektóre to szybko psujące się gówno. Cylinder warto wrzucić stalowy, jest to niski koszt bo zaledwie około 30-40zł, a można dorwać taniej. Reszta jest wymieniona wyżej.

Głowicę tłoka wymieniłbym na czerwonego SHS'a lub rebrand'a. Dorwać można w okolicach 20zł, jest lepsza i wytrzymalsza od Specnowskiej, lepiej się uszczelnia.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Ok kończąc ten temat jak byś mi napisał jaki cylinder typ i firma głowicą tłoku typ i firma tłok ile zębów typ i firma głowicą cylindra typ i firma i zebatki typ i firma budżet ok 300-400 zł ewentualnie jeszcze komorę hop up 

Edited by Bartek169pl
Link to post
Share on other sites

Cylinder stalowy, typ dopasowany pod lufę, kulki itd.

Głowica tłoka czerwona SHS

Tłok SHS bez wycięć z pełną metalową szczęką

Głowica cylindra taka jaka będzie najlepiej pasować do gb (brak luzów) i zgra się dobrze z dyszą

Zębatki SHS czarne, przełożenie adekwatne do silnika, sprężyny, akumulatora i tego co chcesz osiągnąć

Komora hop-up najlepiej metalowa, rotacyjna dopasowana do repliki.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...