Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36 jg wysoki roff


Recommended Posts

Cześć, chce w g36 od jg zrobić sobie wiertarkę. moc jaką chce uzyskać to około 380 fps pod cqb. Zamierzam wymienic dysze, tłok, głowice cylindra, zębatki i silnik. Mam dwa pytania odnosnie zębatek i tłoka. Leży mi gdzieś w szafie tłok z 3 stalowymi zębami i chciałbym go wykorzystać, wiem że przy 380 fps spokojnie sobie poradzi. Ale czy duży roff mocno obciązą zęby ? Czy lepiej dać full metalowe zęby w tłoku ? Drugie pytanie odnośnie zębatek. Planuje dać zębatki 12:1, 13:1 albo 14:1. A jak jest z zębatkami 200:100 oraz 300:100 ? one też są pod high torque czy może montuje je się do replik z wysoką mocą?

Link to post
Share on other sites

Docelowo najlepiej dać tłok ze wszystkimi zębami stalowymi. Na fazę testów można zostawić z plastikowymi, lepiej żeby poszedł plastikowy tłok za 30 zł, niż zębatki za 130.

Zębatki 12:1, 13:1. 14:1 i 16:1 to są zębatki high speed czyli szybsze od standardowego 18:1

Zębatki 200:100 i 300:100 to oznaczenie zębatek helikalnych i są one bardziej high torque. 200:100, zależnie od producenta to ok 22:1, a 300:100 to około 28:1.

Helikalnych częściej się używa do tuningu pod FPS niż ROF.

Z jakiegoś powodu chyba najbardziej popularne są 13:1 do tuningu pod ROF.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...