Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć i czołem, szybkie pytanko - czy ktoś z Was miał może styczność albo użytkował Walthera P38 produkcji WE? W internecie skąpo na jego temat (reckę Neo35, jak i jego samego, pomijam), a jestem ciekaw jaką wartość ów pistole przedstawia: standard WE, czy może jednak jest trochę lepiej (albo gorzej)?

Link to post
Share on other sites

Miałem 3 na raz WE, Maruzen plastik i Maruzen Black Metal. W skrócie: najlepiej wygląda Maruzen  plastik (Black Metal to też plastik tylko błyszczący). WE to trochę stali i głównie ZnAl albo coś podobnego ale bez żadnych oznaczeń. I jest tylko nieco cięższy niż Maruzeny. Nie chronowałem ale zasięg i celność podobne ze wskazaniem na Maruzena ok 20 max 25 m w sylwetkę ale pierwszymi kulkami. Jakość wykonania znacznie lepsza u Maruzena. Zabezpieczanie i deckoking zupełnie różne, nie wiem jak w oryginale ale lepiej to działa w Maruzenie. Środek podobny, dla mnie WE to kopia Maruzena (ale ekspertem nie jestem). Magazynki no największa qpa niestety :-( Wąskie i przyjmują mało gazu, albo mam pecha albo to technologiczny syf bo z żadnego nie da się wystrzelić wszystkich kulek w magi WE 14 a Maruzenie 12. Generalnie piękna broń, ale skuteczność GG znacznie mniejsza niż CO2.

Link to post
Share on other sites

Maruzeny w kolekcji mam obydwa ("41" kupiony jeszcze od Sepp'a circa 2011 r., dzielnie się trzyma), faktycznie cudeńka - zwłaszcza jak porówna się je z orgo egzemplarzem, piękna sprawa z zewnątrz, jak i w środku. Problem w tym, że kolejne sztuki kupowane "do boju" szlag trafia mniej więcej po roku-dwóch tyrania w polu i powoli taki biznes przestaje mi się opłacać XD Ale fajnie że napisałeś, po recce Neo myślałem, że ten WE to jakiś chłam najgorszy, ale Neo jest "specyficzny" - a skoro parametry strzelania, mówisz, podobne, to brzmi obiecująco.

Co do magów to rzuć okiem (mówię o Maruzenie) czy może nie uciekła przypadkiem sprężynka wspomagająca powrót górnego zaworu w położenie nominalne - widać ją od góry, przez okno w uszczelce, którym gaz podawany jest z maga do pistoletu. Jeśli jej nie ma, to możliwe że gaz cichutko ucieka z górnego zaworu, kiedyś mnie taki pech w jednym magu spotkał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...