Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam 15 lat i jak mogliście wydedukować z tytułu mieszkam w Sosnowcu. Jakiś czas temu, dwóch moich kolegów zakupiło sobie repliki ASG (gaziak i AEG). Na początku chodziliśmy po małym lasku i tam strzelaliśmy do jakiś butelek lub puszek. Lecz od jakiegoś czasu zaczęliśmy chodzić do małego "opuszczonego domku" który znajduje się między jakąś fabryką a magazynem (nie jestem pewien czy to magazyn, również wygląda na opuszczony ale ponoć ktoś tam przebywa dlatego tam nie wchodzimy). Aby dostać się do naszego miejsca trzeba przejść przez parę bloków i skatepark. Ten cały dom nie jest jakoś blisko "cywilizacji" ale daleko też nie jest. Dużo ludzi używa tego miejsca do spożywania alkoholu, ale my tam tylko przychodzimy i strzelamy do puszek, butelek itd. Oczywiście przechodząc do naszej miejscówki repliki są schowane i ich nie widać. Dziś przyszła moja replika. Ja osobiście staram się przestrzegać wszelkich środków bezpieczeństwa trzymając replikę (do nikogo nie celuje, palca nie trzymam niepotrzebnie na spuście itd.).Niestety jeden z moich kolegów zbyt bezpieczeństwa nie przestrzega.Koledzy o których wspominałem mają 16 prawie 17 lat. Moje pytanie to czy łamiemy w jakiś sposób prawo i czy moglibyśmy ponieść jakieś konsekwencje? Tak jak mówiłem, nie celujemy do nikogo (tylko puszki, butelki itd.), Nie straszymy nikogo replikami i w sumie to nikt nas nie widzi. Wypisałem tyle informacji ile mogłem może zbędnych może nie ale chcę mieć pewność w 100% że nie robię czegoś źle.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś na czym polega to nieprzestrzeganie bezpieczeństwa przez Twojego kolegę.

Generalnie repliki ASG nie podlegają restrykcjom jak broń palna, ale myślę i pewnie większość graczy ASG zgodzi się ze mną, że ważne są zasady zdrowego rozsądku.

Czyli noszenie replik tylko w pokrowcach, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - ochrona oczu, twarzy, absolutny zakaz strzelania w pobliżu "cywili", ostrożność z pirotechniką.

Jeśli będziecie kozaczyli i narażali siebie i innych na ryzyko, to pewnie niebawem ktoś ureguluje ASG prawnie, a w naszym kochanym kraju może to być fatalne dla nas w skutkach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...