Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA-B02 Kable, Gearbox


Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Piszę do was, ponieważ chciałbym wymienić kable na niskooporowe i dodatkowo wsadzić mosfet. Jako, że przy wymianie i tak musze otworzyć gearbox (straće gwarancję :P) to chciałbym wymienić, dyszę, głowicę tłoka oraz głowice cylindra. I tutaj moje pytanie czy przedmioty, które wybrałem będą okej. Dodam, że wymiany dokonywać będę ja, będzie to moje pierwsze podejście do rozbierania gearboxa. Myślicie, że będzie okej? czy polecacie coś innego. Nie musi być to mega wysoka klasa itd. 

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc dla laika :P

image.thumb.png.a2d8f7826cb251406647711ab36b23f2.png

Link to post
Share on other sites

Głowicę tłoka zamontuj płaską, plastikową np. czerwona SHS lub czarna Ultimate POM. 

Kable kup Muldental 1,5mm2, do tego wtyk tdeans męski, nasuwki 2,8mm, rurki termokurczliwe i mosfet Micro Perun. Nie kupuj gotowego okablowania. 

Dysza i głowica cylindra są spoko. Dorzuciłbym stalowy cylinder Tornado, SHS lub podobnej marki oraz tłok z pełną metalową szczeką. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Oto co zrobiłem z twoją radą:

Mosfet- https://airsoftarmory.pl/pl/p/Perun-Mosfet/3634

Kabel- https://airsoftarmory.pl/pl/p/Okablowanie-niskooporowe-OLFLEX-HEAT-260/2480

Wtyczki, nasuwki, termokurczki to standardowe wiec nie bede linkował

Zmieniłem głowicę tłoka na SHS, dorzuciłem cylinder Tornado typ 1 (mam lufę 370 precyzyjna). Mam jeszcze pytanie odnośnie tłoka, który polecasz? Mi nasunęły się dwa ale szczerze to akurat nie mam pojęcia, który wziąć i czy będzie pasował:

image.thumb.png.3455eb12d808f639d088507bd3e6029e.pngimage.thumb.png.63096330cf1dba3f379be2c64d8019b0.png

 

Co do reszty wygląda to tak:

image.png.a1ffc07ac3c386aa44e1d65cc2f8da40.png

 

Będzie grało i śmigało? ;)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tłok weź fioletowy, a cylinder typ2. 

Glowicę cylindra weź tą samą ale innego typu. Ta która wybrałeś to głowica pod stożkową głowicę tłoka, a Ty masz płaska. Stożkowe odpadają, są dość problematyczne. 

Mosfet jest ok. Kable... Nie miałem ich, myślę że najgorsze nie są jednak ja zawsze montuje Muldental 1,5mm2. Miałem Donau Elektronik, Turnigy, MSP i inne i Muldental były najlepsze. Myślę jednak, że jeśli kupisz te OLFLEX też będzie bardzo dobrze :) 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie bardziej już montażowe. Skorzystam z tego schematu podłączenia. Tylko nie wiem czy warto dodać gdzies bezpiecznik. Jeśli tak to ile A i w którym miejscu? Między baterią, a mosfetem na czarnym czy między baterią a rozgałęzieniem do silnika/styków na czerwonym. Co o tym sądzisz?

Aha i jeszcze jedno pytanko. Czy ten kabel od mosfetu do styków (na rysunku cienki szary) to jakiego typu? Mogę użyć zwykłego niskooporowego? 

 

image.png.8bb6231590156bf1611c86f5401c4c4b.png

 

EDIT:

Zmieniłem tą głowicę cylinda, możesz spojrzeć czy będzie kompatybilna? 

image.thumb.png.ca5ff46e00621a52a3958a189f75e288.png

Edited by tomjar
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc Fint!

Już wszystko wiem co powinienem. Części z Gunfire zamówione. Mosfet i okablowanie dzisij kupię w miejscowym sklepiku asg  i postaram sie dzisij to zmontować a poźniej tylko cylinder złożyć do kupy i tunning wykonany.

Stawiam Ci browarka :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...