Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fint

Użytkownik
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

261 profile views
 1. Proponuję oddać replikę na serwis. Masz problem z dobraniem części i zadajesz dość dużo pytań na które odpowiedź była już wiele razy udzielana. Nie poskladasz tej repliki poprawnie i najpewniej wyrzucisz pieniądze w błoto oraz narazisz się na dodatkowe, zbędne wydatki. Pomijam już kwestie zaplecza technicznego jak frezarka, chronografu, stacja lutownicza czy chemia. Serwis weźmie ze 100-200zl za robocizne i będziesz mieć to poskładane na tiptop.
 2. Tak. Zatykasz palcem lufę i oddajesz strzał na semi. NanoAAB nie ma kontroli cyklu, jedynie aktywny hamulec. Manipuluj spustem tak aby dysza się wysunęła i uszczelniła z gumką hu i następnie znów manipuluj spustem tak aby oddać strzał lecz bez cofania się dyszy. Możesz ewentualnie skrócić lekko pletwe popychacza aby zebatka tlokowa tak szybko nie ciągnęła go do tyłu wraz z dyszą, wtedy łatwiej ustawic dysze i oddać strzał pozostawiając dyszę uszczelnioną z gumką. 130 Modify powinna dać ponad 500fps.
 3. Koszt serwisu jest różny. Nie ma jednego ogólnego cennika, każdy serwis/serwisant ceni się inaczej i montuje inne części. Myślę, że za serwis takiej plastikowej zabawki (nie jest to replika) o ile ktoś w ogóle ją weźmie pod młotek powinieneś zapłacić maksymalnie 150-200zł - nie więcej. Nie jest to według mnie w ogóle opłacalne z punktu ekonomicznego. Do tego dolicz koszt części i ewentualnie wysyłek - już będzie spokojnie 300 jak nie więcej złotówek. Może jakiś serwisant zrobiłby to po taniości, mi by się osobiście nie chciało. Z kolei jest to opłacalne jeśli chcesz by ta replika w miarę strzelała. Wymiana gumki wejdzie na sam początek. Co z resztą? Kwestia Twojego budżetu. Można wymienić wszystko jeśli się uprzesz, włącznie ze szkieletem gearbox'a, komorą i lufą, a nawet korpusem. Tylko, że wtedy to już nie jest tuning, a budowa repliki od zera. Co innego gdybyś grzebał w niej sam bo wtedy zamiast płacić komuś za robotę przeznaczysz pieniądze na części. Osobiście odesłałbym replikę do sklepu i poprosił o zwrot pieniędzy, jednak z tego co widzę już coś tam grzebałeś + coś na niej malowałeś (ilość fragów?) więc sklep pewnie jej nie przyjmie. Jeśli na GB jest plomba to zostaje gwarancja/reklamacja co jednak nie do końca może być dobrym pomysłem ze względu na jakość serwisów sklepowych. Często repliki wracają w gorszym stanie niż były wysyłane.
 4. Myślę, że replika nie jest w pełni szczelna. Dość dziwny dla mnie jest spadek J na 0,32g przy tej lufie. 363mm to dość krótka lufa i typ2 spokojnie dałby sobie radę z nawet cięższymi kulkami przez co J powinny wzrosnąć na poziomie 0,32-0,36 albo i więcej. Tudzież wzrost jest dopiero na 0,25-0,28g co wskazuje na dawkę dopasowaną właśnie pod te kulki. Przy 500mm lufie, cylindrze typ2, zderzaku 5mm, kulkach 0,32g i sprężynie S120+ Modify replika strzelała ponad 2J, po wsypaniu 0,36 jak i 0,4g był już spadek. Dopiero po montażu mocniejszej sprężyny na kulkach 0,4g pojawiał się prawidłowy wynik jak i dźwięk strzału. Sprawdź czy replika jest szczelna. Masz jakiś mosfet kontrolujący cykl? Ewentualnie ustaw dyszę tak aby była wysunięta i replika oddała strzał nie cofając dyszy. Jeśli masz standardową kostkę to możesz kontrolować cykl spustem. Zatkaj lufę i sprawdź czy powietrze będzie uciekać z układu. Ewentualnie można to zrobić jeszcze ręcznie, ale nie będzie to test praktyczny bo ręcznie nie utworzysz takiego ciśnienia - jednak zawsze coś. Najwięcej J powinieneś uzyskać na kulkach z których zamierzasz strzelać. Dla szturmu 450fps optymalne to 0,3-0,32g. Nie wiem też ile da się wycisnąć z tej sprężyny ponieważ nigdy jej nie miałem. Pamiętaj też aby sprawdzać J na wyregulowanych HU bo to na wyregulowanym powinieneś uzyskać największy wynik J. Podkręcony HU spowalnia kulkę przez co zostaje ona dłużej w lufie i "czeka" aż gearbox w pełni spręży powietrze przez co lekką kulkę 0,2g można spowolnić tak aby zostawała tyle samo czasu co cięższa bez podkręcania i w ten sposób uzyskać taki sam wynik J.
 5. Wszystko fajnie, ale ten akumulator to syf.
 6. Katana to porażka. Tuning? Z pneumatyki co najwyżej możesz wymienić tłok, sprezyne i zespół komory hu. Dół gearboxa jest standardowy jednak zebatka tlokowa wymaga przerobienia. Niestety, ale ta replika nie nadaje się pod grubszy tuning. Cylindry są dość leciwe i pękają. Zrobienie na tym więcej niż 400-450fps nie ma sensu bo cylinder się rozleci. Najwiekszym failem w tych replikach jest dysza, której nie da się w żaden sposób uszczelnic. Można dotyczyć nową, ale to połączenie wciąż nie będzie szczelne. W cylindrze zbiera się dużo opilkow metalu z powodu metalowej głowicy tłoka, która niszczy cylinder. Jak dla mnie ta replika to fail od WE. Lepiej brać ICS'a.
 7. Źle rozumiesz pojęcie korekty AOE. Do tego wystarcza zderzak 3-5mm. Nie chodzi o ustawienie tłoka na godzinie 12, a o to by zebatka zazębiała się pełną płaszczyzną zęba z pierwszym zębem tłoka. W tłoku usuń drugi ząb i pół trzeciego. Spadek 150fps przy 1cm zderzaku to raczej nic dziwnego. I to nie chodzi tylko o zabieranie pojemności cylindra, która w większości przypadków i tak jest zbyt duża, a o zwiększenie "martwej strefy". Martwa strefa to nic innego jak przestrzeń pomiędzy zderzakiem, a końcem dyszy. Przestrzeń w której nie pracuje tłok. Są nawet głowice tłoka z tzw. hamulcem powietrznym, dość często spotykane w replikach sprężynowych karabinów wyborowych. Hamulec ten wypełnia przestrzeń i dodaje fps'y - sprawdzałem, potwierdzam. Nie są to olbrzymie wartości, ale 10-15fps da się wyciągnąć. Dobór zderzaka jest dość istotny, jaką masz głowice tłoka i cylindra?
 8. fint

  Gearbox v2

  Tłok SHS CNC czyli Alu? Jeśli tak to wywal to...
 9. Najpierw zmień kulki bo strzelasz grochem. Sądzę jednak, że warto także zajrzeć do komory hopup i sprawdzić w jakim stanie jest gumka. Gumkę warto także wymienić bo nie jest to drogi zabieg. Gumkę Maple Leaf Macaron dostaniesz w cenie około 20-25zł. Kup niebieską bądź różową. Ewentualnie niebieska gumka Madbull. Do tego taśma teflonowa i olejek silikonowy.
×
×
 • Create New...