Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Flat hop - kastracja gumki.


Recommended Posts

Witam

Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi: dlaczego przy "kastracji" gumki do przeprowadzenia flat hopa zalecane jest obcięcia również dolnej części gumki (która pozycjonuje gumkę na lufie).

Obcięcie górnej jest wg mnie jak najbardziej ok, usuwamy wybrzuszenie do normalnego HU, ale co uzyskujemy obcinając ten wąski długi pasek ?

Edited by knight homer
Link to post
Share on other sites

Bo kastrując gumkę i zakładając ją na lufę zakładasz ją 90' względem tego co wycinałeś. Nienaruszona część gumki ma być elementem podkręcającym kulkę, stad też kastruje się wszystko co wystaje by gumka dobrze przylegała do lufy i dała się umieścić w komorze.

Link to post
Share on other sites

Usuwasz pasek bo przeszkadza on w przekręceniu gumki o 90*. Gumka ma stykać się z kulką gładką powierzchnią, a nie jesteś w stanie na tyle obrobić gumkę aby w miejscu ściętej wypustki powstała gładka, jednolita powierzchnia.

Flathop jest bardzo czuły na wszelkie niedoskonałości. 

Dodam, że powinieneś wypełnić rowek w lufie w który wchodzi pasek z gumki. Tamtędy ucieka powietrze po ścięciu paska. Do tego oczywiście lekki teflonfix pod gumkę. 

Zaletą tego jest też to, że po czasie gdy gumka się wytrze możesz ją przekręcić o 180* i znów będzie podkręcać jak nowa. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...