Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rate My (first) Setup


Recommended Posts

Szanowni Państwo, 

po pierwsze proszę o przeniesienie bo nie mogłem założyć tematu w "jak zacząć".

 

Mój młodszy brat (lat 14) uparł się na wejście w ASG, a że sam miałem również zamiar się za to kiedyś zabrać (co zawsze przekładałem "na później") to chyba najlepszy moment aby w końcu zacząć.

Przeczytałem post Wielce Szanownego MarkaMac po czym zabrałem się do szukania i grzebania po necie. 

Brat jest uparty na replikę czegoś z II WŚ nawet pomimo, że zostałem ostrzeżony iż one często jadą na wyglądzie a nie jakości. 

Osobiście nie przepadam za replikami M4 i AK, więc dla siebie szukam czegoś krótkiego, bardziej do CQB. 

budżet dla brata - ok 600zł + okulary, dla mnie ok. 700 + okulary.

Rzeczy które znalazłem:

Setup 1:

GOGLE:

Standard PRF-32432 High Velocity Impact standards

REPLIKI:

MP40 AGM

Sten AGM

Cymka 028

 

Setup 2 (mój):

Gogle te same

REPLIKI (szukam czegoś małego i kompaktowego, żadnego kałasza czy M4):

Shotgun AGM (jako niedrogi "dodatek")

UMP (jeśli byłaby gdzieś porządniejsza do 8 stówek to też bym się przełamał)

JG 202 (metalowy gearbox)

AEG (full-metal)

 

Kulki G&G.

Chętnie posiłkowałbym się postami z forum, ale masa linków jest już nieaktualna a dane sprzed lat. Jeśli ktoś lepiej obeznany z tematem wskaże faworyta (albo będzie miał gest i wręcz alternatywę) bez tuningu byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie replik II-wojennych to stena używam od 3 lat i jest to moja podstawowa replika. Działa niezawodnie. Problematyczne są na tyle wąskie akumulatory, żeby się zmieściły do kolby. Jakoś nie potrafią u mnie przeżyć dłużej niż rok. MP-40 bywa problematyczny. Thompson od Cymy jest tani i również niezawodny. Nie są to repliki do tuningu. Można zmienić lufę i gumkę czy wymienić oring głowicy tłoka, żeby doszczelnić ale o tuningu mocowym lepiej zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...