Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post tutaj wiec prosze o wyrozumialosc i porade. Chce kupic taki karabinek ASG SLV36 , jest oferta na olx blisko mnie i zastanawiam sie czy bedzie to dobry wybor na poczatek. Niestety nie znalazlem za duzo informacji na jej temat w sieci , dodam ze jest w cenie ok 250zl stan bardzo dobry. Przeznaczenie to strzelanie do tarczy i puszek , nie mam duzych oczekiwan co do tej wiatrowki od tak raz w tygodniu wyskoczyc quadem gdzies na polane i postrzelac sobie. Pytanie czy ewentualnie gdyby mi sie spodobalo czy da rade do tego cos dokupic , jakas bateria , kolimator? Post juz zglosilem do admina, o przeniesienie do dzialu "jak zaczac".

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc to dość średnia replika i jako sprzęt do gier niestety jest on niewystarczający. Ale jako ubijacz puszek i do radochy z walenia seriami w terenie to da radę. 

Z akcesoriami nie ma problemu bo jest on wyposażony i w standardowe szyny montażowe a i zarówno napęd jak i zasilanie są standardowe więc nie będzie problemu ani z częściami ani z tuningiem.

Tylko jest jeden problem. Jako że jest to używka a ty się nie znasz na sprzęcie jest to zakup ryzykowny. Nie wiesz w zasadzie w jakim stanie jest replika, nie wiesz ile kulek przepuściła i co jej może dolegać. A sprawdzić to może w zasadzie tylko ktoś kto ogarnia temat i to też nie na podstawie zdjęć.

Niestety zakup używki to loteria.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.12.2019 o 23:53, arend napisał:

Prawdę mówiąc to dość średnia replika i jako sprzęt do gier niestety jest on niewystarczający. Ale jako ubijacz puszek i do radochy z walenia seriami w terenie to da radę. 

Z akcesoriami nie ma problemu bo jest on wyposażony i w standardowe szyny montażowe a i zarówno napęd jak i zasilanie są standardowe więc nie będzie problemu ani z częściami ani z tuningiem.

Tylko jest jeden problem. Jako że jest to używka a ty się nie znasz na sprzęcie jest to zakup ryzykowny. Nie wiesz w zasadzie w jakim stanie jest replika, nie wiesz ile kulek przepuściła i co jej może dolegać. A sprawdzić to może w zasadzie tylko ktoś kto ogarnia temat i to też nie na podstawie zdjęć.

Niestety zakup używki to loteria.

A więc dziś miałem czas podjechać po w/w wiatrówkę, stan wizualny idealny technicznie na ten moment sprawna. Wyrwałem za 200zl cały komplet z pudełkiem. Po oddaniu kilku serii pojawił się banan na gębie, teraz mam pytanie jaką baterię lipo i ładowarkę do tego kupić? Chodzi mi o coś co jest w miarę ok i nie kosztuję też jakoś strasznie dużo, jak wyżej do ubijania puszek także bez przesady.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, arend napisał:

Nie bardzo pamiętam jakiej tam jest wielkości bateria ale spokojnie możesz wpakować tam 7,4v LiPo. Do tego jakiś klon Imaxa B3 ( znaczy ładowarka) i będziesz miał zasilanie do zabawy.

Na wstępie dzięki za pomoc i życzę zdrowych i spokojnych świąt. Aktualnie posiadam baterię firmy ASG 8,4V 1400mAh nimh, wczoraj ładowała się 6 godzin dziś wystrzelała może z 400 kulek i padła. Zastanawiam się ile na takiej baterii lipo będzie działać taka wiatrówka czy będzie znaczącą poprawa. Druga rzecz z tego co widzę to bateria którą posiadam ma dość dobre opinie , tylko że ładowarka do niej to chińczyk w dodatku chyba zasilacz bardziej niż ładowarka. Czy ma sens dokupić do niej lepszą ładowarkę nimh czy atakować w zestaw z lipo.

Edited by PABLO1984
Link to post
Share on other sites

Dobra ładowarka ma zawsze sens. Szczególnie jakaś uniwersalna ładująca więcej niż jeden typ aku. Ja mam Imaxa B6 i jestem z niego zadowolony. Bo te "ładowarki" dorzucane do zestawów z replikami to straszna lipa. 
A sam aku. Tu już bez wrzucenia na pomiar pojemności to ciężko cokolwiek powiedzieć.  W każdym razie Wzór na czas ładowania aku to T=1/4 C/I gdzie T to czas ładowania, C to pojemność aku a I to prąd ładowania.

Poszukaj też o akusach na Forum, jest spory dział ich dotyczący. Pomoże ci wyszukać coś w dobrym stosunku cena/możliwości.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, arend napisał:

Dobra ładowarka ma zawsze sens. Szczególnie jakaś uniwersalna ładująca więcej niż jeden typ aku. Ja mam Imaxa B6 i jestem z niego zadowolony. Bo te "ładowarki" dorzucane do zestawów z replikami to straszna lipa. 
A sam aku. Tu już bez wrzucenia na pomiar pojemności to ciężko cokolwiek powiedzieć.  W każdym razie Wzór na czas ładowania aku to T=1/4 C/I gdzie T to czas ładowania, C to pojemność aku a I to prąd ładowania.

Poszukaj też o akusach na Forum, jest spory dział ich dotyczący. Pomoże ci wyszukać coś w dobrym stosunku cena/możliwości.

Powiedz mi czy taka bateria bedzie ok, Redox LiPo 7,4V 2200mAh 20c. Szczerze im wiecej czytam tym wiekszy kociol mam w glowie.

Link to post
Share on other sites

Parametry są dobre, acz nie pamiętam jak z gabarytami. Znaczy czy wejdzie do repliki. Musisz porównać wymiary. Na 2200mAh powinieneś sporo postrzelać.
A przy okazji nie ograniczaj szukania do sklepów z gratami asg. Taniej ( czasami nawet sporo taniej) znajdziesz te pakiety w sklepach modelarskich. Tylko trzeba będzie kupić i zainstalować odpowiednią złączkę ( tu uważaj aby nie zamienić plusa z minusem bo możesz zniszczyć akusa).

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, arend napisał:

Parametry są dobre, acz nie pamiętam jak z gabarytami. Znaczy czy wejdzie do repliki. Musisz porównać wymiary. Na 2200mAh powinieneś sporo postrzelać.
A przy okazji nie ograniczaj szukania do sklepów z gratami asg. Taniej ( czasami nawet sporo taniej) znajdziesz te pakiety w sklepach modelarskich. Tylko trzeba będzie kupić i zainstalować odpowiednią złączkę ( tu uważaj aby nie zamienić plusa z minusem bo możesz zniszczyć akusa).

Wymiary sprawdziłem są identyczne jak w poprzedniej baterii, zamówiłem też gniazdo do nowej baterii , ładowarkę lipo oraz brzęczyk. Także w poniedziałek działam ze wszystkim, mam nadzieję że będę zadowolony. Zastanawiam się jeszcze na jakąś lepszą gumką ale wszystko po kolei.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...