Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

mam w planach zrobienie strzelby dubeltówki (znana jako BOSG ale nie wiem czy w ogóle istnieje) o lufach pionowo ustawionych. mam pytania co do mechanizmu shelsów gazowych . wiem że aby wystrzeliły należy wcisnąć guzik z tyłu shelsa. jak mocno jednak należy go wcisnąć aby kulki wystrzeliły? czy trzeba zrobić jakąś lufę wewnętrzną aby replika miała jakiś zasięg? replika miała by wydrukowany mechanizm i być może łoże z drewna. lufa to rurki 

Link to post
Share on other sites

Mechanizm to budowa cepa ;) bardzo prosty. Nie wiem jak w shelsach ale w sumie są to takie mini granaty jak te 40mm gazowe a te odpalić można poprostu wciskając spłonkę palcem więc nie trzeba dużo siły. Co do lufy Castorama/obi są rurki mosiężne i alu. Aluminiowe często są za ciasne dla kulki mimo, że opisane fi 8mm i 1mm ścianka czyli wewn. 6mm. Łatwo to gwintowanym prętem 5mm i odrobiną wody przerobić żeby kulka pasowała poszukaj na YT są filmy .

Link to post
Share on other sites

tylko nie mogę nigdzie znaleźć łusek w normalnej cenie . znalazłem tylko https://gunfire.com/pl/products/zestaw-4-shellsow-dominator-tm-12-gauge-co2-high-power-1152218970.html a one są na co2. czy shelsy co2 można zasilać też green gazem? nic sie nie dzieje z łuską? a zrobienie luf wewnątrz mogło by zwiększyć moc? 

Dzięki

 

Link to post
Share on other sites

Zaworek do ładowania powinien przyjąć dyszę od green gazu, a z racji mniejszej mocy niż co2 odczujesz różnicę tylko na zasięgu i wygodzie w użytkowaniu. Aktualnie shellsy są w promocji z tego co widzę w linku. Co do lufy wewnętrznej na pewno zwiększyłaby zasięg i moc ale wszystko musiałoby być dobrze dopasowane i uszczelnione. Gdyby chciało Ci się troszkę pobawić to i hopup byś do tego zrobił. Aktualnie mam kilka projektów, które staram się ukończyć i shotgun też się przewijał. Niestety zawsze coś mi przeszkadza żeby się zabrać do roboty. Jak się zrobi ciepło potestuję system podkręcania kulki bez gumki hu. Podobno było to kiedyś popularne w paintballu teraz w tzw blasterach gellbalowych... może i w ASG zda egzamin, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...