Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GC16 Warthog 9" - co dalej pod celność/zasięg


Recommended Posts

Hej!

Jestem po upgradzie GB więc zacznę od tego co zostało włożone:

Tłok 10 metalowych zębów ultimate
Łożyskowana głowica tłoka
Cylinder Ultimate 3/4
Głowica cylindra Ultimate + sorbo
Metalowa prowadnica sprężyny JBU
Sprężyna Guarder SP120
Popychacz dyszy Modify
Dysza Ultimate
Stalowe łożyska kulkowe 8mm RetroArms

Dodatkowo moja lufa to Lambda One 363/6,01mm
Komora Maxx Model Me Pro

Wczoraj liczyłem na kulkach 0.2g i na 10 strzałów wychodzi średnio 443FPS.

Natomiast co do tej celności...bo to moja pierwsza replika i nie wiem czy tak jak jest teraz powinno być, czy może da się zrobić coś lepiej :)
Ponieważ nie mam terenu żeby wyjść i sprawdzić zasięg/celność, to poszedłem na krytą strzelnicę 50m. Tam ustawiłem sobie cel - taki wielkości sylwetki człowieka, do którego przybiłem pionowo tarczę wielkości kartki A3.
Do czego dążę. Strzelałem i trafiałem w obszar tarczy z pozycji podpartej na stanowisku. Tylko w większości trafienia były bardziej po krawędziach tarczy, z lewej i prawej. Mało które trafienie było w środkowy obszar. Zdarzały się też takie, co postanowiły sobie minąć cel z lewej, prawej, przeskoczyć go czy uderzyć poniżej tarczy. Przykładowo 2 kulki pod rząd trafiają w tarcze, a kolejne 3 tak trochę w cały świat, po krawędziach czy właśnie pod tarczę. Jakby się hopek rozregulował czy coś. A potem dalej losowo, jeden strzał lepszy, a inny jakiś taki "zbłąkany". A krzyż cały czas w środku tarczy.
Żeby nie było, zanim zacząłem walić do tarczy ustawiłem hopka i do tego jak latają kulki dostosowywałem krzyż. Tylko jak widzę, że jedna kulka trafia w ścianę w pewnym punkcie(do niej dostosowuję krzyż), a następne wyraźnie gdzieś obok z przesunięciem w różne strony, to byłem trochę zmieszany. Jak dla mnie brakuje takiej powtarzalności strzałów. No i pytanie brzmi, czy przy takim zestawie jak powyżej, to jest norma według Was?

Miałem ze sobą też stock komorę i lufę ( i prawdę mówiąc, wydawało mi się, że ten stock jest nawet momentami lepszy, że te kulki lądują bliżej siebie. Stock lufa ma 250mm, więc jakoś nie widzę tej przewagi o 10cm dłuższej Lambdy, co jak dla mnie jest podejrzane. Strzelałem kulkami 0.3g BLS (~358FPS). Testowałem też różne konfiguracje gumka-dystanser:
- gumka modify flat + dystanser CNC 6mm z komory (powiększałem okno pod ten dystanser)
- gumka modify flat + dedykowany dystanser
- ML macaron 70 + ML omega
Prawdę mówiąc nie widziałem dużej różnicy między nimi. Może modify ze swoim dystanserem miał minimalnie lepsze skupienie.
W stocku jest natomiast zielona gumka G&G i tradycyjny dystanser. Generują 411FPS/0.2g i 344FPS/0.3g.

Raczej myślałem, że na 50m, bez wiatru to będzie dużo lepiej i spokojnie będzie można nawet trafiać na 65-70m.
Reasumując:
- Czy na 50m kulki powinny latać tak jak opisałem, czy jednak jest coś słabo?
- Czy waga kulek jest Waszym zdaniem odpowiednia do takich FPS?
- Co jeszcze można zrobić by uzyskać lepsze skupienie? Dodam, że nie chciałbym przekraczać 450FPS żeby na spokojnie latać z nią na większości spotkań.
- Może polecacie inną lufę? Może trafił mi się jakiś kijowy egzemplarz, albo coś sknociłem przy powiększaniu okna (nie strzelałem z niej przed powiększaniem)...

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. W razie czego pytać śmiało. 

Link to post
Share on other sites

Ultimate 3/4 to typ2. Przy prawidlowym poskładaniu, pełnej szczelności, korekcie AOE itd. Generuje okolo 14,3cm3

Lufa 363mm 6,01mm ma 10,3cm3. 

Zmniejsz na początek pojemność do okolo 11,5-12cm3. Przy tak ciasnej lufie zmniejszyłbym pojemność nawet do 11cm3 ale lepiej zmniejszać stopniowo i obserwować efekt niż przesadzić i kupować nowy cylinder. 

Kulki użyj 0,32g. Cenowo to samo, a są ciut cięższe. 0,3g oczywiście też są ok. 

50m i to w dodatku o kiepskim skupieniu jest kiepskim wynikiem. Spokojnie powinno byc 60m dość powtarzalnych strzalow. Kulki powinny dolatywać dość celnie nawet na 70m.

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

@hadesiak1

9 godzin temu, hadesiak1 napisał:

Ultimate 3/4 to typ2. Przy prawidlowym poskładaniu, pełnej szczelności, korekcie AOE itd. Generuje okolo 14,3cm3

Ja liczyłem to mierząc cylinder od czoła do miejsca w którym są wycięcia. Wychodzi 4,4cm. Średnica 2,5cm. Jak przeliczyłem wychodzi około 21,5cm3. Mogę kupić na próbę 0.32g i zobaczyć. W jaki sposób zmniejszać pojemność o której wspomniałeś?

@puzel

30 minut temu, puzel napisał:

Spróbuj zrobić flata na zielonej GG gumki ML to loteria

A jakiej firmy lufę masz i jaki dystanser proponujesz do tego flata? Na początku próbowałem z zieloną G&G. Totalnie się nie uszczelniała, może trafiłem na dziadową. Mogę spróbować ze stockowej zielonej go zrobić, bo wydaje się, że całkiem nieźle jeszcze wygląda.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, puzel napisał:

Spróbuj zrobić flata na zielonej GG gumki ML to loteria. 

To właśnie gumki GG spadły na jakości i nie wiadomo na jaką trafi. Gumki ML Macaron lub Super Macaron są bardzo dobre i montuje je w prawie każdej replice. 

3 godziny temu, puzel napisał:

Ja mam typ 2 do lufy 6.02 300mm i jakoś siewnika nie mam, a kulki lecą idealnie jedna za drugą w punkt.

Dużo zależy od tego jakich kulek używasz. Poza tym szukałbym nieszczelności. 

Przy tak krótkich lufach stosuję cylindry pokroji typ3, typ4. 

3 godziny temu, Criner napisał:

Ja liczyłem to mierząc cylinder od czoła do miejsca w którym są wycięcia. Wychodzi 4,4cm. Średnica 2,5cm. Jak przeliczyłem wychodzi około 21,5cm3. Mogę kupić na próbę 0.32g i zobaczyć. W jaki sposób zmniejszać pojemność o której wspomniałeś?

Średnica 25mm, ale to chyba zewnętrzna... 

Jeśli od czoła cylindra do otworu masz 44mm to odejmij od tego jeszcze grubość głowic i zderzaka. W praktyce przy poprawnym poskładaniu, korekcie AOE itd. mają one okolo 14mm czyli zostaje Ci 30mm długości. Średnica WEWNĘTRZNA cylindra to 23,8mm. Podkładając to pod wzor na walec wychodzi 13,34cm3. Wziąłbym poprawkę na to, że mogłeś coś źle zmierzyć.

Na ten moment zmierzylem cylinder VFC czarny, typ2. Od czoła do okna ma 45-46mm i średnica wewnętrzna 23,8mm co po odjęciu głowic 14mm daje 13,8cm3.

Pojemność cylindra zmniejszysz poprzez przedłużenie otworu. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, hadesiak1 napisał:

Jeśli od czoła cylindra do otworu masz 44mm to odejmij od tego jeszcze grubość głowic i zderzaka. W praktyce przy poprawnym poskładaniu, korekcie AOE itd. mają one okolo 14mm czyli zostaje Ci 30mm długości. Średnica WEWNĘTRZNA cylindra to 23,8mm. Podkładając to pod wzor na walec wychodzi 13,34cm3. Wziąłbym poprawkę na to, że mogłeś coś źle zmierzyć.

 

Ok, dzięki za wyjaśnienie. 

Rozumiem, że proponując zmniejszanie cylindra obstawiasz, że jest zbyt pojemny i to on powoduje rozrzut? Jak oddawałem replikę na serwis, to wspominałem, że właśnie celuję w 450 FPS, także oni ten cylinder dobierali. Sam w GB nie grzebię jeszcze :) Tak tylko dopytuję, bo wyczytywałem, że dobrze dobrany cylinder do lufy to taki, gdzie objętość cylindra/ objętość lufy jest z przedziału 1,5 - 2,5: http://airsofttech.dk/Guides.cshtml?Page=CylBarVolRatio_Page1
Zastanawiałem się więc odwrotnie - czy aby cylinder nie jest za mały.

Takie pytanie jeszcze, co do lufy. Czy jak jest lufa z powiększanym oknem, to jest jakiś "efekt uboczny" właśnie w postaci straty celności/ zasięgu/ szczelności, jeśli korzysta się z tradycyjnego dystansera lub po prostu krótszego, który zostawia jeszcze spory zapas w oknie? Ostatnio widziałem, że są lufy da Vinci w których okno jest fabrycznie powiększone, tylko nie słyszałem o marce wcześniej i nie wiem czy warto w to wchodzić. I czy w ogóle warto iść w kierunku powiększanego okna, czy może obecnie proponowane rozwiązania typu ML czy flat modify dają podobne/lepsze korzyści.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Criner napisał:

A jakiej firmy lufę masz i jaki dystanser proponujesz do tego flata? Na początku próbowałem z zieloną G&G. Totalnie się nie uszczelniała, może trafiłem na dziadową. Mogę spróbować ze stockowej zielonej go zrobić, bo wydaje się, że całkiem nieźle jeszcze wygląda.

Lufa promyk dystanser omega i komora maxx.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, puzel napisał:

Lufa promyk dystanser omega i komora maxx

Dystanser przechodzi Ci przez okno w lufie? 

 

4 godziny temu, Criner napisał:

Takie pytanie jeszcze, co do lufy. Czy jak jest lufa z powiększanym oknem, to jest jakiś "efekt uboczny" właśnie w postaci straty celności/ zasięgu/ szczelności, jeśli korzysta się z tradycyjnego dystansera lub po prostu krótszego, który zostawia jeszcze spory zapas w oknie? Ostatnio widziałem, że są lufy da Vinci w których okno jest fabrycznie powiększone, tylko nie słyszałem o marce wcześniej i nie wiem czy warto w to wchodzić. I czy w ogóle warto iść w kierunku powiększanego okna, czy może obecnie proponowane rozwiązania typu ML czy flat modify dają podobne/lepsze korzyści.

Jeśli okno jest prawidłowo powiekszone oraz wykończone to nie ma żadnych efektów ubocznych. Nie może być zbyt duże, ale na tyle duże aby dystanser mógł bez problemu pracować. 

Lufy Da Vinci to Lambda. Poziom luf PDI lub odrobinę poniżej. Zdecydowanie lepsze od Prometheusa. 

Użycie pełnego dystansera Prometheus jest lepszym rozwiązaniem i pełnoprawnym flathopem jednak wymusza to posiadanie lufy z powiększonym oknem. 

4 godziny temu, Criner napisał:

Rozumiem, że proponując zmniejszanie cylindra obstawiasz, że jest zbyt pojemny i to on powoduje rozrzut? Jak oddawałem replikę na serwis, to wspominałem, że właśnie celuję w 450 FPS, także oni ten cylinder dobierali. Sam w GB nie grzebię jeszcze :) Tak tylko dopytuję, bo wyczytywałem, że dobrze dobrany cylinder do lufy to taki, gdzie objętość cylindra/ objętość lufy jest z przedziału 1,5 - 2,5: http://airsofttech.dk/Guides.cshtml?Page=CylBarVolRatio_Page1
Zastanawiałem się więc odwrotnie - czy aby cylinder nie jest za mały.

Ratio 2,5x jest imo przesadą. Ja stosuje 1,1-1,2x przy lufie 6,01mm. Przy tak ciasnej lufie ucieka bardzo malo powietrza i da się uzyskać brak JC.

Ratio zależne jest od wagi kulek i srednicy lufy. Im cięższe kulki i szersza lufa tym wiecej powietrza ucieknie. W przypadku 6,01mm są to znikome straty. 

Mam aktualnie replikę z lufą 509mm 6,03mm (14,53cm3). Cylinder ma 16cm3 pojemności roboczej. Ratio 1,1:1

Wyniki są następujące:

0,20g - 448-451fps 1,86-1,89J
0,25g - 401-403fps 1,87-1,89J
0,32g - 353-355fps 1,85-1,87J
0,36g - 336-338fps 1,89-1,91J
0,40g - 311-313fps 1,80-1,82J
0,43g - 301-305fps 1,81-1,86J

Link to post
Share on other sites

To nie wina kulek. Co miesiąc zaopatruje się w różne wagi i zadnego problemu z tymi kulkami nie ma. Lecą prosto, żadnego pyłu na nich nie ma, nir brudzą lufy itd. Wiadomo, ze po np 10 tys kulek będzie trzeba czyścić lufę i jakiś osad powstaje, ale nie przesadzajmy. Używam wagi 0,2, 0,32 i 0,4g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Hej :) 
@fef100
Sorry za brak odpowiedzi, ostatnio rzadko tu zaglądam :P Generalnie zmieniłem lufę na da-vinci 407mm. Nadal korzystam z 0.3g tylko jednak G&G a nie 5.95. Te drugie STRASZNIE kurzyły. Serio, po strzelance miałem zasyfioną i zakurzoną lufę jakby używał jej do mieszania cementu. Na G&G nie było żadnego problemu, jakieś drobne osady. Obecnie z tą lufką, dystanserem promyka (pełnym) i gumce od promyka zrobionej pod flata, mam 70m zasięgu, gdzie na 10 strzałów 5+ trafia w cel wielkości człowieka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...