Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028C midcap nie podaje kulek na pełnym nabiciu


Recommended Posts

Witam

Pacjent: CM.028C. Przeserwisowałem mojego 10-letniego staruszka - nowe łożyska, smary, dysza, oringi, r-hop, płaski dystanser typu promyk z tym że własnej roboty, sprężyna 120. Ogólnie kompresja wzorowa, praca gearboxa również, powtarzalność strzałów na 50m rozbieżność powiedzmy 40x40cm. Lufa i komora hopup oryginalna.

Problem: Na oryginalnym hi-cap z jednego max podkręcenia leci ~160kulek semi i auto - zawsze dobrze. Nie chcę latać z grzechotką, sporo pracy włożyłem w dłubanie i postanowiłem kupić midcap... Rozruszanie sprężyny i smarowanie wg.instrukcji. Na pełnym magu albo blokuje po kilka kulek w magu albo nie podaje wcale. Natomiast przy 50 kulkach działa tak jak trzeba. I o co tu chodzi? Miał ktoś podobną sytuację?

Mam osobiście teorię, że warga gumki hopup na której uszczelnia się dysza przy strzale jest za słaba i przepuszcza za siebe kulkę (poprzez nacisk sprężyny magazynka w momencie cofnięcia dyszy) przez co wylatują dwie lub żadna(w przypadku zblokowania).

Jako że jest to największe forum w tej tematyce i jest tu grono ludzi z wieloletnią pasją, liczę na Wasze doświadczenie ;) Dodam że czytałem sporo na tym i innych forach i opinie są różne. Wiem również że takie teoretyzowanie na odległość jest trudne.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Driver2503 dzięki za naprowadzenie. Poczytałem głównie na stronach anglojęzycznych i z tego co zrozumiałem może być to efekt luzów na dyszy, lub zbyt słabej sprężyny skutkiem czego kulki nie są na czas dosyłane do komory.

Rozwiązania:

Ustabilizowanie dyszy na rurce od głowicy np:

- dobranie ciasno siedzącej dyszy i oringów

- DELIKATNE rozszerzenie końcówki prowadnicy po której porusza się dysza 

Wzmocnienie siły z jaką działa listwa dosyłacza - wymiana sprężyny na mocniejszą, lub skrócenie starej.

Użycie dyszy bardziej zwężonej lub zaokrąglonej z przodu - po to aby miała łatwiej cofnąć w stronę magazynka klukę oczekującą w kolejce do komory ?  Tak?

Użycie gumki z cieńszymi wargami co za tym idzie większym otworem - aby dysza miała większe pole do trafienia i poprawnego uszczelnienia? 

Ustabilizowanie głowicy w obudowie gearboxa jeśli ma luzy

 

Czy coś pominąłem?

 

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Niewielkim nakładem pracy i domowymi sposobami doprowadziłem wszystko do porządku. Okazało się że prowadnica dyszy w samej głowicy ma spore luzy (oryginał) - odkleiłem odbojnik razem z krążkiem z tworzywa, pod tym była poprostu przełożona rureczka z kołnieżem wciśnięta w głowicę, nie wklejona w żaden sposób... Nie wchodząc w opis szczegółów, skleiłem to distalem więc jest to teraz praktycznie jedna całość, zero luzów. Na samej głowicy osadzonej w korpusie luzów nie ma, na dyszy minimalne, bo chyba muszą żeby to w miare lekko chodziło?

Zauważyłem ślady otarć wewnątrz komory (naprzeciw wlotu z maga) - dałem dodatkowo pod śrubki mocujące komorę hop-up po jednej najgrubszej podkładce do ustawiania zębatek i działa elegancko. Cały midcap schodzi jak należy.

Komora szczelna, po pustym strzale przy lufie zatkanej palcem powietrze schodzi dobre 4 sekundy a tłok nie dociera do odbojnika, dodam że gumka jest oryginalna :)

Pozdrawiam

Panowie mały OFFTOP: Czy w Wawie i okolicach znajdę jakiegoś "kolegę" co posiada chronometr i byśmy wspólne przestrzelali tego mojego sprzęta? Jak coś proszę PV żeby nie zaśmiecać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...