Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika nie strzela po czyszczeniu


Recommended Posts

Siemka! Jestem nowy, więc nie wiem czy dodaje swój problem w dobrej kategorii, jeśli popełniłem błąd to mnie poprawcie, ale do rzeczy. wziąłem moją replikę (APS ASR 104 EBB) do czyszczenia po ostrej strzelance która odbyła się przed kwarantanną. Replika przeleżała trochę w pokrowcu nie ruszana więc zabrałem się do roboty. Klasycznie zdiąłem upper, wyjąłem lufę z komorą hopka, wyczyściłem wyciorem od środka i przetarłem delikatnie szmatką z wierzchu. Gearboxa nie wyjmowałem bo jestem zielony, jeśli chodzi o niego więc kurz wytarłem lekko szmatką ze skorupy. Wszystko elegancko złożyłem, wyszedłem na ogródek żeby sobie postrzelać do tarczy, aby nie leżała bezczynnie i ku mojemu zaskoczeniu nie strzela. GB I wszystko pracuje jak należy, a magazynki wszystkie podają, bo jak je wyciągam to kulki wylatują z gniazda. Orientuje się ktoś w czym problem? 

Edited by Szkocik
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Szkocik napisał:

Siemka! Jestem nowy, więc nie wiem czy dodaje swój problem w dobrej kategorii, jeśli popełniłem błąd to mnie poprawcie, ale do rzeczy. Jakoś tydzień temu wziąłem moją replikę (APS ASR 104 EBB) do czyszczenia po ostrej strzelance. Klasycznie zdiąłem upper, wyjąłem lufę z komorą hopka, wyczyściłem wyciorem od środka i przetarłem delikatnie szmatką z wierzchu. Gearboxa nie wyjmowałem bo jestem zielony, jeśli chodzi o niego więc kurz wytarłem lekko szmatką ze skorupy. Wszystko elegancko złożyłem i schowałem do szafy. Wczoraj popołudniu wyszedłem na ogródek żeby sobie postrzelać do tarczy, aby nie leżała bezczynnie i ku mojemu zaskoczeniu nie strzela. GB I wszystko pracuje jak należy, a magazynki wszystkie podają, bo jak je wyciągam to kulki wylatują z gniazda. Orientuje się ktoś w czym problem? 

Właśnie też tak myślałem i ustawiałem hopka na zero ale nawet wtedy jest tak samo. Nieważne jak go ustawie, kulka i tak nie leci 

Link to post
Share on other sites

Mniej więcej ogarnąłem problem kulki blokują się o dysze, bo kiedy nie założę sprężynki na komorę HU i przesunę ją lekko do przodu to replika podaje normalnie. Jedak kiedy ją założę to przestaje właśnie przez dysze, nwm dlaczego tak jest, skoro wcześniej komora była na sprężynce i nie było tego problemu 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Szkocik napisał:

Szystko jest złożone poprawnie tak jak było fabrycznie. U mojego brata w jego chińskiej cymowej m4 dysza wystaje bardziej i nie ma problemu z poprawnym podawaniem 

Skoro w Twojej chińskiej replice od APS jest wszystko dobrze złożone to znaczy że coś jest uszkodzone.

W różnych replikach dysze mogą mieć różną długość. Rożne są też komory. Może zamień komory i sprawdź. 

6 godzin temu, Szkocik napisał:

A nie raz tą taniochę rozkładałem i nie miała takich problemów 

Masz na myśli M4 od CYMY czy APS? Ja osobiście bardziej ufam produktom CYMY.

6 godzin temu, Szkocik napisał:

Popychacz można jakoś to zdiagnozować bez rozbierania GB? 

Nie bardzo.

Można nałożyć mały o-ring na komorę i trochę ją odsunąć od GB, ale jeżeli wcześniej działało to taka operacja może spowodować nieszczelność.

Rozłóż komorę na części i złóż z powrotem. Może coś przesunąłeś czyszcząc.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc że rozkładałem taniochę miałem na myśli cyme. Inaczej nie mogę powiedzieć o replice plastik fantastic za niecale 300 złoty. W niej po pół roku pękł szkielet GB i musiałem odsyłać ją na gwarancję

Jeśli chodzi o sprawdzenie Komory to po zmianie na cymową komore problem się nie zmienia. Kulki dalej blokują się o dysze 

Edited by Szkocik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...