Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mimo kilku projektów "na raz" skupiłem się na tych prostszych i mniej czasochłonnych. Na tapecie teraz mam g36 firmy army. Przerabiam je sukcesywnie w dmr'ke na kształt sl8. Dlaczego na kształt ? Ano ponieważ kolba mimo wszystko nadal będzie składana na bok ale będzie w stylu wspomnianego karabinka. Prace dobiegają końca ale mimo wszystko pojawiło się coś co nie daje mi spokoju. Kolba standardowa będzie pokryta płytami abs (kształtkami) ale są one gładkie. Macie może pomysł jak je zmatowić? Podobno abs reaguje z acetonem, ale nie wiem czy moje podejście będzie słuszne- np pokryć gładką powierzchnie acetonem i poodciskać np gąbką na niej kiedy powierzchnia plastiku będzie zmiękczona . Czy zmieni to fakturę powierzchni na tyle żeby to wyglądało przyzwoicie?

I kolejna sprawa, jaką farbą malujecie repliki? Chodziłoby mi o możliwie jak najtrwalszy efekt.

Na koniec czy jesteście w stanie polecić dobry klej do abs'u? Na yt widziałem jak pewien jegomość roztapiał chemicznie (być może właśnie w acetonie) strzępy tworzywa abs i używał tego jako klej do modeli abs'owych kiedy topione tworzywo się odpowiednio upłynniło. Ale nie wiem czy to dobry trop, może lepiej kupić gotowy? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Poszukaj na allegro tafli abs które maja juz gotowa fakturę.Kiedyś udalo mi sie takie kupić jako coś ala kydex.

Abs najlepiej kleić zywicami epoksydowymi ale ja osobiście bym takie kształtki przykrecił lub zlutował a potem zeszlifował połączenie i wykończył epoksy stałą np poxyliną.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Klej do abs zrobiłem z odpadów płyty abs i acetonu. Niestety nie mam czasu, żeby posiedzieć przy projekcie. W sumie muszę zrobić szynę długą (kosmetyka), pistolgrip i kolbę a na koniec wszystko pomalować. Poksyliną wymodeluję chwyt i skomplikowane elemęty do wypełnienia. 

Link to post
Share on other sites

Na tę chwilę wygląda to tak jak na foto, po sklejeniu kolby zniknie ta metalowa blaszka i zrobię bakę policzkową. Dokończę szynę i zeszlifuję nadmiar epoksydu na muszce i szczerbince. Zrobię montaż na muszce i szczerbince bo narazie można nimi swobodnie "jeździć" po szynie. Projekt byłby już dawno gotowy ale mam za mało czasu na hobby ;) .

1593707487707-2074742502.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Klej ze ścinków abs'u i acetonu daje radę. W zasadzie jak jest wystarczająco gęsty może robić za wypełniacz, a kiedy się go rozcieńczy z większą ilością acetonu można go nakładać jak farbę, która zostawia cieńką warstwę plastiku po wyschnięciu. Myślę, że tak właśnie pomaluję dorabiane elementy z poxyliny. Z fakturą plastiku jeszcze się nie bawiłem ale ABS bardzo szybko reaguje z acetonem więc zrobić fajną fakturę będzie stosunkowo łatwo. Ciężej będzie dobrać coś co fajnie imituje fakturę plastiku g36 żeby ją odcisnąć na płytach kolby. Narazie nie mam na to pomysłu... Może jakiś gruboziarnisty papier ścierny... Potestuje i zobaczę co daje relatywnie dobre efekty. Może w tej materii ktoś będzie miał lepszy pomysł na fakturę , chętnie przyjmę ciekawe pomysły ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Wypełniłem narazie kolbę, będzie potrzebne szlifowanie, to samo odnośnie środkowej części szyny. Na końcu szyny muszę dokleić i dobudować szynę, oczywiście szlifowanie i na koniec malowanie. Nadal myślę nad fakturą kolby. Jakieś pomysły? Może pomożecie?

Wstępnie dużo się nie zmieniło , a wygląda to tak:

 

 

 

 

IMG_20211004_105646.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...