Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze strzały na 10m


Recommended Posts

Witam Wszystkich, 
W świecie Airsoft-u jestem nowy i przychodzę (prawdopodobnie) z głupim pytaniem :) 

Otóż mam replikę od +/- 2 tygodni, SA-E14 (Specna Edge)[NÓWKA],  z układem GATE ASTER,
Z reguły strzelam na SEMI, i zawsze po skończonej zabawie:
1) przełączam na AUTO i na sucho strzelam 3-6 strzałów
2) po czym wracam na SEMI, oddaje jeden strzał
3) ustawiam na SAFE,
4) odłączam baterie, 
 Powyższe kroki oczywiście w celu zwolnienia sprężyny, 

Ale dziś replika na SEMI pierwsze strzały oddawała nie dalej niż na 10m, 
Miała 2 dni odpoczynku w szafie, 
Zmieniłem na auto oddałem serie i dalej  było wszystko w porządku, zarówno na SEMI jak i na AUTO kulki leciały jak po sznurku do celu :P 

I moje pytanie brzmi, czy to normalne ze pierwsze strzały lecą na tak krótki dystans? Replika musi się rozstrzelać? 
Czy może ja robię coś nie tak i np zostawiłem sprężynę naciągniętą na te kilka dni? 
Czy powodem może być układ ASTER i powinienem inaczej podchodzić do zwalniania sprężyny? 
 

Pytam bo mimo braku doświadczenia jednak chciał bym zadbać o replikę, aby służyła jak najdłużej :) 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze pytanie: Jakich kulek używasz?

Nie jest to normalne że replika oddaje pierwsze strzał na 10 m. Może najwyżej pierwszy jeden strzał po włożeniu maga. Jak jest chłodno to może być na początku gorszy zasięg bo gumka musi się "rozgrzać", ale nie 10 m.

Nie wiem po co strzelasz akurat na auto na sucho po zakończeniu zabawy, aby upewnić się że nie ma żadnych kulek w środku wystarczy po wyjęciu maga kilka razy strzelić na semi lub auto (nie ma to znaczenia).
Co do zwolnienia sprężyny to Aster jest już bardziej skomplikowanym układem i wszystko zależy jak masz go ustawionego.
Ja na przykład na Semi mam włączonego precocka, a na Auto nie, więc aby zwolnić sprężynę muszę oddać jeden strzał na Auto.

Jak zostawisz sprężynę naciągniętą na dłużej to po prostu się ubije i będzie ogólnie mniej fps, nie tylko na początku.

Link to post
Share on other sites
Cytat

Najważniejsze pytanie: Jakich kulek używasz?

Kulki 0,25,g 
 

Cytat

Nie wiem po co strzelasz akurat na auto na sucho po zakończeniu zabawy, aby upewnić się że nie ma żadnych kulek w środku wystarczy po wyjęciu maga kilka razy strzelić na semi lub auto (nie ma to znaczenia).

To akurat z instrukcja z filmików na yt :P 

Ale Problem juz rozwiązany, precok jest ustawiony na semi :)

Dzięki za pomoc :) Poprostu nie ja konfigurowałem ASTERA tylko ktoś kto się zna ;P Zapytałem i sie wyjaśniło :) 
Dzięki :) 


 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...