Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika AR15/M4 do 850-900zł


Recommended Posts

Nie jestem laikiem airsoftowym i swoje wiem o replikach ale brakuje mi doświadczenia. Postanowiłem że przemyślę, kiedy budżet już mi na to pozwala zakupu repliki trochę lepszej od mojej specny core. Liczę na opinie osób które mają więcej doświadczenia ode mnie na temat tych replik. Jeśli macie jeszcze jakieś repliki w przedziale około tych 900 zł które są warte uwagi, to jestem oczywiście otwarty na takie propozycje.

Repliki EA.

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176& products_id=2572

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176& products_id=2409

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176& products_id=2007

Standardowe G&G z metalowym body.

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-raider-l-tan-1152201700.html

Specna Edge Która mnie najbardziej interesuje  ze względu na styl hk416, ale nie jestem pewien czy nadrabia mosfetem za bycie za bycie po prostu specną. (Nie i nie mam nic do specny).

 

https://azteko.pl/specna-arms-replika-karabinka-sa-h20-edge-20-czarna-p-30875.html

Cyma platinum która mocno nadwyręża budżet ale jeśli jest warta swojej ceny chętnie kupie ją ewentualnie na jakiejś promocji.

 

https://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-097a-upgraded-version-cyma?from=listing&campaign-id=19

Sugeruję się cenami  aktualnych promocji, więc liczę na odpowiedzi w najbliższym czasie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jeśli temat nie pasuje tutaj proszę administrację o przeniesienie go do odpowiedniego wątku ;) . 

Link to post
Share on other sites

 

EA i G&G fajna baza, ale w stocku w środku nic ciekawego. W tańszych modelach EA i G&G brak nawet szybkiej wymiany sprężyny, co jest dla mnie takim minimum w 2020 r. Ale jak masz zamiar inwestować więcej w replikę to najlepszy wybór, ponieważ dobra "buda" to podstawa.

Specna Edge to temat wałkowany wiele razy. Najtańsza polecana metalowa eMka, za 600-700 zł dobry wybór. Wiadomo jak się chce wygląd HK to trzeba dopłacić. Body nic ciekawego, jest metalowe i to jego jedyna zaleta. Dolna połówka nawet nie jest zła jakościowo, ale górna słabo, no ale lepsze to niż plastik. Front ok. 
Spacna Edge ma tą zaletę że w stocku w środku jest na takim poziomie około SHS, no i jest mosfet od Gate.
Jak się po zakupie ogólnie sprawdzi Specne czy jest w miarę osiowa i nie ma innych wad których nie wyłapała chińska kontrola jakości, to według mnie będzie to lepiej strzelało niż stockowe (te tańsze) EA czy G&G, ale do inwestowania to już gorzej przez body takiej sobie jakości.

O Cymie się nie wypowiem bo nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącze się, bo w niedługim czasie też będę szukał repliki dla siebie, a widzę, że chyba mamy podobne oczekiwania.

Dobrze rozumiem, że repliki z wagą ok. 2.5kg to połączenie ZnAl, troche metalu i tworzywo, natomiast "prawdziwa" metalowa replika to waga koło 3.5kg?

Na bank będę chciał system szybkiej zmiany sprężyny. Jest troche promocji teraz na gunfire np. SA-03 - half-tan czy też SA-a33p one lub SA-a07 one.
Nie ukrywam, że na bank będę tuningował replikę w przyszłości, więc chciałbym na pewno zacząć z dobrym body. Sporo osób też polecało EA jako dobre body.. Recon UX 9'' na zbrojowni jest też w przyzwoitej cenie ale to znowu ZnAl.. no i dylemacik.

Link to post
Share on other sites

Nie można mieć wszystkiego.

Ja osobiście poleciłbym jednak kupno Specny z serii EDGE (pewnie niezbyt popularna opinia), starszych wersji bym nie polecał. Wymienić w niej tylko gumkę i nic więcej nie ruszać. Ma się replikę z rękojmią na dwa lata, a w tym czasie zbierasz na lepszą np. Evolution-Dytac z nowszych serii gdzie jest już szybka wymiana sprężyny, albo jeszcze lepiej ICS lub G&G z gearboxem g2. 
W te repliki już można inwestować do woli.

Co do wagi to stopy aluminium ogólnie są lekkie. Różnica w wadze jest pewnie z ilości użytego materiału, a nie z jego jakości.  ZnAl ma takie negatywne brzmienie w ASG, ale uwaga broń palna też jest robiona ze ZnAlu. Skład procentowy i proces produkcji jest pewnie zgoła inny. Wszystkie topowe repliki pewnie też są ze ZnAlu lub z innego stopu aluminium. Więc nie ma co się bać tego słowa, bo chodzi tutaj o jakość wykonania.

EDIT: Ta promocja na Recon UX 9" jest fajna, bo to jest już właśnie to Evolution-Dytac. Chociaż jest prawie identyczna jak Specny z wyglądu. Ciekawe jak jakość wykonania uppera.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Ten recon nie ma metalowego body, jeżeli dobrze czytam i rozumiem. Niby EDGE chyba ma metalowe body? Generalnie w kupnie repliki bardzo mocno przeszkadza brak dokładnego opisu i ustandaryzowanego dla każdej repliki, czyli gdzie jest metal, gdzie ZnAl etc.. + zasięg.. bo co mi mówią FPSy, skoro ludzie mówią, że na 330FPS można mieć zasięg 50m+ a na 400+ można czasami nawet 40m nie przekroczyć...

Cieżka to jest sprawa :) Tak btw. skąd info o 2 latach gwarancji ?:> wszędzie chyba widze 12 miesiecy ?

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Molyporph napisał:

Ten recon nie ma metalowego body, jeżeli dobrze czytam i rozumiem

Cytat z opisu: "Pozostałe elementy metalowe wykonano ze stopu aluminium: tłumik dźwięku, lufę zewnętrzną, korpus, front RIS"

12 minut temu, Molyporph napisał:

Niby EDGE chyba ma metalowe body?

Tak ma.

15 minut temu, Molyporph napisał:

ustandaryzowanego dla każdej repliki, czyli gdzie jest metal, gdzie ZnAl

Zazwyczaj jak jest napisane metal lub stop aluminium to jest to ZnAl, ale jak już pisałem wcześniej ZnAl ZnAlowi nie równy.

18 minut temu, Molyporph napisał:

e na 330FPS można mieć zasięg 50m+ a na 400+ można czasami nawet 40m nie przekroczyć

Stockowa Specna Edge po wymianie gumki i dobiciu do 450 fps będzie miała ponad 50m zasięgu.

19 minut temu, Molyporph napisał:

Tak btw. skąd info o 2 latach gwarancji ?:> wszędzie chyba widze 12 miesiecy ?

Info z ustawy. Gwarancja i Rękojmia to dwie różne podstawy to złożenia reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanie. Skoro ta specna zniknęła z sklepów z jakiegoś powodu, to jakie repliki polecilibyście jeszcze w tym przedziale cenowym (ok. 900 zł) oprócz innych specn EDGE. Ewentualnie jeśli przyoszczędziło by się trochę i dodało do budżetu około 300 zł, to jaką replikę opłacało by się kupić w cenie 1100-1200 zł.

Cytat

A ten Recon UX 9'' ile by się wyciągneło na nim przy wymianie sprężyny i gumki ?

Tak jak kolega też jestem ciekaw jak ta replika ma się wydajnościowo (bardziej w stocku) do np. specny EDGE. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...