Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam nadzieję, że piszę posta w odpowiednim miejscu. Zwracam się do Was z prośbą i pytaniem. Wracam do ASG po 9 latach przerwy sporo się zmieniło i pomoc kogoś "na czasie" by się przydała. Otóż odkupiłem od kolegi emeczke. Jako, że ma sporo sprzętu postanowił się trochę tego pozbyć i dostałem taką cenę, że nawet nie zastanawiałem się nad kupnem. Problem polega na tym, że nie dostałem zbyt wielu informacji o tej replice bo on już po prostu nie pamiętał co tam wsadził, a leżała dość długo nieużywana. Mówił, że jeżeli go pamięć nie myli gearbox jest od Spartaca. Dostałem do niej lipo 11 i upewnił mnie, że środek jest na to przygotowany. Na chrono wynik był 390 fps co nie jest dla mnie zbyt satysfakcjonujące gdyż chciałbym z niej wycisnąć więcej. Oczywiście dać dłuższą lufę itp. nie wyciągałem jeszcze gearboxa ani go nie otwierałem więc nie wiem dokładnie co siedzi w środku. Moje pierwsze pytanie jest takie: Czy wyjmując gearbox jakiekolwiek oznaczenia będą w stanie wskazać mi faktycznego producenta, czy nie ma na to szans? Pytanie numer dwa: Zakładając, że jest to faktycznie spartac, jaki komplet cylindra, tłoka, głowic i dysze polecacie na planowaną lufę precke mniej więcej 550-580 mm i sprężynę M130/140 jeżeli silnik da radę to naciągnąć. 

Grzebałem już kiedyś w gearboxie więc popsuć nic nie popsuje, po 9 latach przerwy widzę, że sprzętu doszło pełno i nie chciałbym zamawiać rzeczy, które nie mają sensu. Mosfetu nie ma, ale za to kable nie są takie sztywne jak zwykle w chińczykach, wyglądają całkiem nieźle. Niestety dany wyżej kolega nie jest w stanie mi powiedzieć czy je wymieniał czy nie bo po prostu nie pamięta. W każdym razie jeżeli ktoś zechciałby pomóc będę niezmiernie wdzięczny. Proszę bez złośliwych komentarzy co raczej jest niemożliwe jak znam życie ;)  Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Hej, patrząc po cenach replik Spartaca nie spodziewaj się rewelacji jeśli chodzi o wytrzymałość, to są bardzo tanie repliki a więc i jakoś tego GB może (zaznaczam może bo nie musi, Cymy potrafiły niejednego zaskoczyć wytrzymałością) słaba i nie wytrzyma 130/140.

Co do bebszków, jak już GB rozbierzesz to zwróć uwagę na głowice cylindra i dyszę, czy są doszczelniane (czy mają oringi) jeśli tak to dobrze, jak nie to niestety będzie konieczna ich wymiana.

Tłok, w jakim stanie są zęby, czy są z metalu itp.

Głowica tłoka, czy jest wentylowana (te dziwne dziury z przodu które powodują większą szczelność w układzie).

Zębatki, czasem mają oznaczenia, czasem nie loteriada. Jak nie mają no to lotto, może wytrzyma coś mocniejszego a może poleci już nawet na 120.

Komora Hop siupa, jeśli jest starego typu TMowska to wymienić na jakaś rotacyjną, nawet po taniości.

Jakaś gumka hop siupa tez by się rpzydała sensowna.

Przy takiej długości lufy na 100wkę musisz mieć cylinder typu 0, ba nawet zastanawiam się czy Boreup nie byłby potrzebny. W szczególności jeśli chciałbyś używać cięższych kulek, a to zalecam w zasadzie każdemu.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Nie wykluczam bore upa, pytanie tylko czy się zmieści, bo czytałem, że czasami są problemy. Co do wytrzymałości gearboxa nie liczę na cuda. Chciałbym aby podziałał mi do roku, aż nie uzbieram na lepszą replikę. Wtedy części w które zainwestuje do tej repliki o ile się nie rozpadną wylądują w nowej. Tak jak mówię kolega wziął ode mnie za to 150 zł plus flaszkę, która razem wypiliśmy więc dużo nie ryzykowałem, a same lipo 11 kosztuje pewnie z 50 zł :) Planuje ją otworzyć w niedzielę, bo jutro i w sobotę idę na kameralne strzelanie(bardziej trening) i nie chcę nic już mieszać. Jak otworzę GB w niedzielę, wrzucę fotki wtedy będziecie mieli większą wiedzę, co jest w środku i co można zmienić. Dzięki za odpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Gruby1991 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Nie wykluczam bore upa, pytanie tylko czy się zmieści, bo czytałem, że czasami są problemy. Co do wytrzymałości gearboxa nie liczę na cuda. Chciałbym aby podziałał mi do roku, aż nie uzbieram na lepszą replikę. Wtedy części w które zainwestuje do tej repliki o ile się nie rozpadną wylądują w nowej. Tak jak mówię kolega wziął ode mnie za to 150 zł plus flaszkę, która razem wypiliśmy więc dużo nie ryzykowałem, a same lipo 11 kosztuje pewnie z 50 zł :) Planuje ją otworzyć w niedzielę, bo jutro i w sobotę idę na kameralne strzelanie(bardziej trening) i nie chcę nic już mieszać. Jak otworzę GB w niedzielę, wrzucę fotki wtedy będziecie mieli większą wiedzę, co jest w środku i co można zmienić. Dzięki za odpowiedź :) 

A jeszcze jedno pytanie. Dotarłem do info, że te tanie spartaci miały w stocku 410 fps lub nawet trochę więcej. To by wskazywało na stockową sprężynę m120 czy mniejszą?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...