Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozostawienie naciągniętej sprężyny na dłuższy czas w replice AEG


Recommended Posts

Hej, miałem przez ostatni rok przerwę od asg i bardzo możliwe że przed odłożeniem repliki na ten długi czas po prostu zapomniałem zrzucić sprężynę, a co za tym idzie replika przez ostatni rok leżała z naciągniętą sprężyną xd :/ stąd moje pytanie - ktoś ma świadomość ile orientacyjnie mogła stracić na mocy? Nie przejmować się czy najlepiej od razu wymienić (sprężynę)? Ewentualnie jakiś "domowy" (tj. bez chronometru i innych bardziej specjalistycznych sprzętów) sposób na sprawdzenie siły repliki i ewentualnych ubytków...?
Jeżeli to ma znaczenie to karabinek to G36C od firmy Action Sport Games, model SLV36.
Z góry dzięki!

Edited by maly_ir
Link to post
Share on other sites

Kiedyś, jak nie mieliśmy z kumplem chrono, to testowaliśmy siłę strzału na pustej puszce. Jeśli z przyłożenia przebije tylko jedną ściankę boczną, to nie przekraczało 350fpsów. Nie wiem czy to są realne wartości, ale myślę że w skrajnej sytuacji możesz tak przetestować. Pamiętaj tylko że sprężyna to najmniejszy problem, na twoim miejscu wpierw bym zwolnił sprężynę i zrobił/oddał na przegląd zerowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...