Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elco

Użytkownik
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spróbowałbym przejścia na magazynki od g36, ewentualnie poruszać magazynkiem gdy nie chce podawać, mogą się lekko kulki gdzieś blokować i to jest kwestia dociśnięcia magazynka. Ewentualnie uszkodzona sprężynka w hi-capie?
 2. 1. Jakich producentów? Bo jeżeli to były rocketsy, specna core i np. PJ, to wciąż spróbuj na kulkach g&g lub BLS 2. Kulki blokują się w komorze, ale już przed dyszą? Jeżeli przed dyszą będą się blokować, to będzie słychać taki dźwięk bardzo niepokojący. Bo może być też że blokują się jeszcze przed komorą hop up. Jeśli jednak w komorze, to bym sprawdził czy na hopku ustawionym na zero, w lufie nie wystaje gumka. A i bym sprawdził czy gumka nie jest uszkodzona, mogło to się zdarzyć podczas montażu lub czyszczeniu wyciorem.
 3. Bierz DE śmiało i nawet nie patrz na specny ani tym bardziej tą cymkę o której wspominałeś.
 4. Sposoby na zwiększenie dawki powietrza: 1. Wstawienie cylindra pełnego (tzn. bez żadnych wycięć, gorzej jak już jest) 2. Wstawienie pneumatyki typu bore-up (podobno niewiele więcej powietrza to daje) 3. Wywalenie standardowych części i wstawienie hPa. Oczywiście tu się zakłada że już masz szczelny układ i powietrze nigdzie bokiem Ci nie ucieka.
 5. Ok, nie zwróciłem uwagi na to. Jak już pisałem to takie repliki składa się na zamówienie. Wszyscy moi znajomi mają robione przez swoich znajomych serwisantów. Skoro tak ucierpiałeś przez nich to pretensje miej do nich nie do mnie. Ja tam do nich nic nie mam, wrzuciłem pierwszy link który spotkałem.
 6. To trochę słabo szukasz. Nawet na GF mają zakładkę "Repliki HPA". Ale raczej to taką replikę składa się na zamówienie. Np. https://hpairsoft.eu/pl/
 7. W najoptymalniejszej opcji - delta ring jakimś cudem przeskoczył na gwincie i jest luźny, kwestia dokręcenia i po sprawie. Gorsza opcja - zerwany gwint pod delta ring-iem, trzeba by wtedy wymienić górną połówkę body, na szczęście chodzą po jakieś 30zł.
 8. Niestety ale zwykłego AEG-a nie uda się w pełni wyciszyć, ponieważ sama praca mechanizmu generuje główny dźwięk repliki. W takim wypadku aby mieć ultra cichą replikę to trzeba zainteresować się wersją na HPa. Jeżeli będziesz miał replikę złożoną oraz dostrojoną przez osobę która się na tym zna, to wtedy faktycznie będzie niesłyszalna. Tańsza wersja, akurat to z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, dobrze złożona replika sprężynowa. Jeden z moich 4-taktów jest wręcz niesłyszalny przy wystrzale, nie stosowałem żadnego tłumika ani nic. Wadą jest konieczność przeładowania po każdym strzal
 9. Miałem już pisać to po pierwszym zdjęciu ale widzę że sam to zauważyłeś :D Ogólnie temat ten już przerabiałem, nawet to "naprawiłem". W miejscu tego ułamanego stopera wywierciłem otwór i wkleiłem kawałek gwoździa. Działało o dziwo ;) Jak sam widzisz jest to do ogarnięcia, ale taką naprawę robiłem dawno, w czasach gdy najtańsze gb kosztowały ponad 100zł a budżet studencki nie pozwalał na takie wydatki. Osobiście polecam nie bawić się w kostkę stykową tylko od razu wstawić jakiś układ elektroniczny, nawet chiński t238.
 10. +1 Lepiej oddaj do sensownego serwisu który od razu zrobi przegląd, doszczelni i będzie replika elegancko śmigać.
 11. Nie ten model moim zdaniem ;) Jakie kulki? Jeśli specna arms core to sprawdź na normalnych kulkach (te specnowe to są najgorsze możliwe kulki, raz nawet w hi-capie mi się zacinały).
 12. Stockowa bateria jest badziewna. Szczególnie w zimnie szybko pada. Lipo załatwia sprawę. Ale i tak warto do serwisu oddać na przegląd. A najlepiej oddać sprzedającemu i odzyskać pieniądze. Spartac jest warty max 100zł, ale tylko jak jest nowy.
 13. Moim zdaniem nie, ale to tylko moje zdanie (zgadza się, jestem leniwy i wolę lżejszą replikę). Tak.
 14. W sensie owinełeś z zewnątrz tam gdzie kończy się komora hop up i zaczyna lufa? Moim zdaniem to akurat nic nie da, lepiej owinąć gumkę i na to komorę ale każdy ma jakiś inny sposób.
 15. Wpierw doszczelnij układ i sprawdź ile dmucha. Sprężynę wymienia się jako ostatni element.
×
×
 • Create New...