Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Z grubej rury... A więc PM w HPA na początek (?, nie wiem czy poszło za pierwszym razem z powodu łącza)


Recommended Posts

Привет всем /część wszystkim/Hoi Allemaal 

 

Mam pewną zagwozdkę, a mianowicie myślę o pierwszej pełnoprawnej i własnej replice z racji rusofilii padło na stosunkowo nową replikę od Modify "PP-2K" (gdyby jakieś były to bym rozważał zamiast tego np Sajge 12, lub GSh 18 w Green Gas).

Po paru latach głównie przyglądania się z boku airsoft-owi stwierdziłem, że najbardziej mi się opłaca konwersja GG na sprężone powietrze, z racji tego, że np na repliki elektryczne trzeba zwrócić uwagę na typy baterii, sposób ładowania, sprężynowej nie rozważam gdyż nie ciągnie mnie ku "airsoft-owemu strzelectwu wyborowemu"...

Najważniejsze cechy które mnie do tego typu napędu skłoniły to prawie znikomy spadek mocy przy niskich temperaturach (planuje uczestnictwo głównie w górskich /zimowych strzelankach), brak obaw co do tego w jakim stanie zostawić zbiornik gazowy/baterie od repliki, więc i oszczędność czasu którego nie ma się za wiele większość obecnego życia spędzając w robocie. 

Wiem, że to nie najtańsza zabawa gdy dochodzi HPA, zresztą zanim bym kupił wolę tutaj napisać podczas gdy kończę najpierw zbierać szpej pokroju mundury, górskie pasoszelki, ładownice, hełm z wizjerem z pokrowcem... 

Chciałbym się was zapytać co o tym sądzicie; czy ktoś z was też zaczynał od HPA jak już przyszło do repliki całkowicie na własność; czy ktoś może podzielić się wiedzą na tematy związane z tym konkretnym napędem mogące stanowić problem dla świeżaka; czy byłoby mi łatwo wejść do grupy w której byłbym jedynym z HPA? 

Z góry dzięki za odpowiedzi które byłyby bardzo pomocne. 

 

P. S. 

Wiem, że większość zaczyna skromniej (w końcu to tylko zabawa a nie "wojna" i "wyścig zbrojeń", więc nie moja sprawa czy ktoś wydaje na to mniej czy więcej), sprzęt po części zbieram też do wykonywania w przyszłości pewnego zawodu wysokościowego, zainteresowania górami i militariami więc nie jest też tak że szpej będzie użytkowany tylko do ASG. Nie znam się na polskiej arenie Airsoft-owej lecz odnoszę wrażenie jakby HPA było niemile widziane, czy to prawda, jeśli tak to czym jest to spowodowane? 

Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam to do replik są dostępne tuningowe gerboxy HPA. Tylko nie pamiętam kto je produkuje ( PolarStar bodajże).

W temacie niestandardowych replik zza wschodniej granicy to trzeba kombinować. Znaczy mieć pomysł i zdolnego tuningowca. Obok pieseła Halala takie wprawki na temat Saigi 12

Co do replik HPA ludzie obawiają się ich osiągów. Jeżeli jednak będziesz trzymał się środowiskowych limitów mocowych ipokazesz iż nie kombiujesz z podkręcaniem bezproblemowo i szybko się oswoją.

 

DSC_8788.JPG

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

HPA na początek? Czemu nie, jeśli masz pieniądze i chcesz je wydać na airsoft to kto może Ci tego zabronić? ;)
Gram z HPA od 3 lat, większość ludzi reaguje bardzo pozytywnie na to jak replika działa. Ale dużo nowych graczy uważa te systemy za jakieś magiczne boostery osiągów. Zawsze tłumaczę że to tylko inny sposób zasilania.
Płacz jest wtedy jak ekipa randomów trafi na naszą ekipę i dostaje manto ale to nie dlatego że gramy z HPA a dlatego że nie ogarniają. Ale wtedy komentarze idą w stronę "HP jest OP". Wszystko zależy w jak wielkim mieszkasz ciemnogrodzie. 
Jeśli ktoś bawi się w to dłuższy czas to zaczyna szukać lepszych rozwiązań niż posiada żeby zwiększyć niezawodność repliki a zarazem swoją przydatność dla swojej ekipy na grach (często wielogodzinnych). Wtedy inwestuje się w porządne, trwałe części gearboxa albo HPA. 
 
Czyli chcesz kupić replikę na GG i robić konwersje na HPA? Wiesz na czym polegają takie konwersje? 
Są fajne systemy od Daytony gdzie zmieniasz cały układ z GBB na HPA ale są dedykowane pod konkretne repliki, do tej repliki ich nie wsadzisz. Jedyna opcja jaka Ci pozostaje to przerabianie magazynków. Wymieniasz zaworek w magu na złączkę do węża. Nie jest to zbyt wygodne bo musisz przy każdej zmianie maga wypinać i podpinać wąż od butli. Do tego czas życia części mechanizmu może się skracać przez zwiększone ciśnienie.
Oprócz repli i przerobionych magów potrzebujesz butli z regulatorem butlowym (zwykle w zestawie z butlą), reduktora i węża.

Pozdrawiam  

 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, arend napisał:

O ile pamiętam to do replik są dostępne tuningowe gerboxy HPA. Tylko nie pamiętam kto je produkuje ( PolarStar bodajże).

W temacie niestandardowych replik zza wschodniej granicy to trzeba kombinować. Znaczy mieć pomysł i zdolnego tuningowca. Obok pieseła Halala takie wprawki na temat Saigi 12

Co do replik HPA ludzie obawiają się ich osiągów. Jeżeli jednak będziesz trzymał się środowiskowych limitów mocowych ipokazesz iż nie kombiujesz z podkręcaniem bezproblemowo i szybko się oswoją.

 

DSC_8788.JPG

Dzięki za odpowiedź. 

Mi tam na dużych FPS nie zależy, więc ustawiłbym ten średni limit do cqb, poza tym pm z tak krótką lufą raczej nie wyciągnie za dużo... A więc o ile nie kupię przez jakiś czas innej i dłuższej repliki plomba byłaby nieruszana po ustawieniu tych ok 350 FPS, jak pisałem wcześniej moim priorytetem jest utrzymanie danych osiągów repliki. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, HarrisonJones napisał:

Czyli chcesz kupić replikę na GG i robić konwersje na HPA? Wiesz na czym polegają takie konwersje? 
Są fajne systemy od Daytony gdzie zmieniasz cały układ z GBB na HPA ale są dedykowane pod konkretne repliki, do tej repliki ich nie wsadzisz. Jedyna opcja jaka Ci pozostaje to przerabianie magazynków. Wymieniasz zaworek w magu na złączkę do węża. Nie jest to zbyt wygodne bo musisz przy każdej zmianie maga wypinać i podpinać wąż od butli. Do tego czas życia części mechanizmu może się skracać przez zwiększone ciśnienie.
Oprócz repli i przerobionych magów potrzebujesz butli z regulatorem butlowym (zwykle w zestawie z butlą), reduktora i węża.

Pozdrawiam

Dokładnie, z racji że to PM nie przeszkadzała by mi mamba wystającą z low-capa na 56 kulek i butla z całym oporządzeniem w ładownicy (jakby to był automat to bym rozważał butle w/zamiast kolbie/y). Zaraz po tym jak pierwszy raz usłyszałem o konwersji/full HPA coś tam liznąłem z tego tematu. 

9 godzin temu, HarrisonJones napisał:

HPA na początek? Czemu nie, jeśli masz pieniądze i chcesz je wydać na airsoft to kto może Ci tego zabronić? ;)
Gram z HPA od 3 lat, większość ludzi reaguje bardzo pozytywnie na to jak replika działa. Ale dużo nowych graczy uważa te systemy za jakieś magiczne boostery osiągów. Zawsze tłumaczę że to tylko inny sposób zasilania.
Płacz jest wtedy jak ekipa randomów trafi na naszą ekipę i dostaje manto ale to nie dlatego że gramy z HPA a dlatego że nie ogarniają. Ale wtedy komentarze idą w stronę "HP jest OP". Wszystko zależy w jak wielkim mieszkasz ciemnogrodzie. 
Jeśli ktoś bawi się w to dłuższy czas to zaczyna szukać lepszych rozwiązań niż posiada żeby zwiększyć niezawodność repliki a zarazem swoją przydatność dla swojej ekipy na grach (często wielogodzinnych). Wtedy inwestuje się w porządne, trwałe części gearboxa albo HPA. 

Dzięki za info, za niedługo jeśli się coś znajdzie będę przeprowadzał się z terenów przygranicznych z CZ w okolice Katowic/Gliwic więc zobaczymy w praniu co z tego wyjdzie, po tym jak już będę dopiero kupował replikę. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
W dniu 4.03.2021 o 14:24, arend napisał:

Stare czasy ;P
To był projekt Opposing Forces, niestety w skutek okoliczności nie doszedł do skutku.

DSC_0026.JPG

DSC_8087.JPG

Nawiązując... W przyszłości będzie tutaj napisane w grażdance, hebrajskim i angielskim "tłumacz wojenny" a pod spodem flagi: niderlandzka, amerykańska łamana z brytyjską, izraelska i mongolska (bardzo długa historia jakby co...)... Tak w ogóle 21 maja był "день военного переводчика" (info dla  pozostałych... ros. Dzień wojennego tłumacza) 

Пока 

DSC_0359.JPG

DSC_0357.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...