Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki kolejnego airsoftera.


Recommended Posts

Witajcie, ostatnio zakupiłem swoją pierwszą replikę wraz z dobrym Li-Po, ładowarką do niej oraz kulkami od BLS.

Mam też słabej jakości kolimator i mundur w woodlandzie oraz też replikę hełmu FAST.

Tak więc do meritum, zostało mi jeszcze około 450 zł do wydania na replikę i szpej, tak więc pytanie brzmi - co za te 450 zł kupić?

Na pewno okulary/gogle które pasowały by do hełmu. Ale nie wiem jak z resztą. Czy inwestować w tuning repliki czy może obwiesić ją latarkami, kolimatorami etc.? A może nabyć mundur dobrej jakości i jakąś podstawę pod kamizelkę.

Replika to by-801 od boyi/double bell.

 

Moim zdaniem potrzebuję:

- 2-3 midcapy

- dłuższą lufę oraz tłumik do zakrycia jej.

- lepszą komorę hop up bo ta jest plastikowa i nie trzyma szczelności

- szpej typu: kolimator, latarka, chwyt przedni itp. Albo tuning repliki pod szczelność.

 

Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł jak inaczej zagospodarować te 450 zł to z wielką chęcią poczytam.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dłuższa lufa - błąd. Ew potrzebujesz lepszej jakościowo lufy. Np Prometheus, Lambda, Km-Head

Komora - może pomóc, Ja po kilku próbach zostalem z Retro Arms Uni (ok 150 zł), do tego Gumka ML Super Macaron (ok 30 zł) i dystanser Omega (20zł)

Midcapy - te są bdb, z kodem OLX max 5% zniżki i od 100zł wysyłkę gratis: https://militarialodz.pl/pl/products/magazynek-midcap-m4-sclass-140szt-black-amoeba-20798.html?query_id=3

Kolimator: Poszukaj Diana 1x40. Uzywam i jestem z niego bardzo zadowolony. 

Najlepsze co i tak można zrobić dla repliki to wstępny serwis GB i szczelności. Dalej wymiana komory a na sensowną lufę już nie wystarczy.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ochrona oczu to podstawa. Do tego ewentualnie możesz pomyśleć o masce jakiejś aby ochronić zęby (wyścig fps robi swoje).

Dalej to oddaj replikę na solidny serwis, przesmarowanie, podkładkowanie, doszczelnienie, wymiana gumki hop-up. Osobiście u siebie mam w dwóch replikach (ar-15 oraz SR-ka) komory plastikowe i jakoś nie mam problemów ze szczelnością. 

I.... tyle bym na twoim miejscu zrobił na tą chwilę. Z czasem te pieniądze, które Ci zostały możesz wykorzystać do zakupu kolejnego sprzętu. Pobiegasz trochę i zobaczysz co Ci się przyda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...