Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sneak&Shoot 2.10.2021 Studzianki Pancerne


Recommended Posts

 
 
Gra militarna z wykorzystaniem replik ASG, przeznaczona dla doświadczonych graczy symulacji militarnych (MilSim). Wymagana znajomości taktyki zielonej, maskowania i nawigacji. W grze mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.
 
Zasady gry
W grze bierze udział od 10 do 15 zespołów 4 osobowych. Można dokonać zgłoszenia na mniej osób ale za każdą osobę zgłoszoną mniej oraz straty marszowe odejmowane są punkty.
Między godziną 7:00 a 8:00 w wyznaczonym terminie zespół musi pobrać mapę od łącznika. Położenie łącznika zostanie określone w mailu przesłanym po zakwalifikowaniu drużyny. Następnie zespół udaje się na miejsca startowe określone na mapie. Pozostaje w punkcie startowym do godziny 9:00. Przed tą godziną nie można wchodzić na teren gry. W terenie będą znajdować się moderatorzy i snajperzy którzy będą to nadzorować. Falstart oznacza brak klasyfikacji w rozgrywce.
O godzinie 9:00 zespoły rozpoczynają grę. Zadanie polega na odnalezieniu 8 punktów kontrolnych i spisaniu kodu 3 literowego umieszczonego na znajdującej się tam planszy. Zespoły same decydują w jakiej kolejności będą zdobywały punkty kontrolne. Zespoły mogą realizować misję całością a mogą dzielić się na mniejsze grupy żeby przyśpieszyć czas realizacji misji lub ułatwić przenikanie. Każdy inny zespół znajdujący się w rejonie gry jest wrogiem. Zabicie wroga premiowane jest punktami.
Każde trafienie eliminuje z gry. Trafiony gracz oznacza się czerwoną chustą, odłącza się od zespołu i wraca na własną rękę do punktu zbornego oznaczonego na mapie. Gracze wyeliminowani nie mogą pomagać, podpowiadać graczom „żywym” ani w żaden inny sposób wpływać na rozgrywkę.
W razie posądzenia o nieprzyznanie się do trafienia spory rozstrzyga organizator po zakończeniu gry. Rekomendujemy, żeby podejść do tego jak do symulacji militarnej i potraktować jak sprawdzian swoich umiejętności.
Punktacja
• Za każdy spisany kod gracze otrzymują 10 pkt.
• spisanie nie swojego punktu kontrolnego kara – 5 pkt.
• Wyeliminowanie wroga 5 pkt.,
• Strata własnego zawodnika -5 pkt.
• W grze liczą się również straty marszowe tzn. jeśli do gry wejdzie zespół 3 osobowy otrzyma na starcie – 5 pkt.
• Wyeliminowanie snajpera 15 pkt.
Oprócz grających zespołów w rejonie gry znajduje się kilku snajperów. Działają oni samodzielnie i nie znają położenia punktów kontrolnych. Ich zadaniem jest likwidacja grających zespołów.
Warunkiem klasyfikacji wyniku jest przeżycie do końca gry co najmniej 1 osoby z zespołu.
Gra kończy się o godzinie 17:00. W wypadku gdy trwa wymiana ognia należy głośno okrzyknąć przeciwnika „koniec gry”. Po dojściu do punktu zakończenia gry dowódca zespołu zgłasza się do organizatora i podaje: kody które udało im się zdobyć, liczbę zabitych wrogów, liczbę straconych graczy, liczbę zlikwidowanych snajperów. Po podliczeniu punktacji następuje omówienie starć z pozostałymi uczestnikami gry oraz wręczenie nagrody i zakończenie gry. Na zakończenie przewidziane jest ognisko z kiełbasą.
Ograniczenia uzbrojenia.
Karabiny szturmowe 40 szt./magazynek (nie ma ograniczenia ilości magazynków. Karabiny wsparcia 200 sz. mag. box i drum (nie więcej niż 4 magazynki). Maksymalnie 1 granatnik na zespół.
Amunicja tylko w magazynkach.
Granaty dopuszczone będą zależnie od warunków pogodowych.
Świece dymne – nie.
Ograniczenia mocy replik – nie więcej niż 550 FPS
Miny hukowe, odłamkowe, sygnalizacyjne – nie.
Łączność - wewnątrz teamów, wg ich własnych standardów. Zakaz komunikowania się GSM podczas trwania gry za wyjątkiem kontaktu z organizatorem i moderatorami.
Miejsce akcji Studzianki Pancerne. Gra realizowana jest w sobotę jeśli któryś z zespołów chciałby skorzystać z noclegu jest to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu.
Zapisy kierować do dnia 27.09.2021. Proszę o podanie nazwy teamu oraz kto będzie wchodził w jego skład. Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia należy przesłać wpisowe wysokości 50 zł / osobę (200 za team) na konto:
Mariusz Sybilski
50 1020 5558 1111 1152 2240 0175
W tytule przelewu należy podać sneakandshoot, nick i team. Przelew powinien wpłynąć do dnia 27.09.2021. W razie pytań proszę pisać na agapow@fia.com.pl
Zgłoszenia na snajperów do gry Sneak&Shoot
Snajperzy nie są klasyfikowani w grze. Pełnią rolę selekcjonerów najsłabszych ogniw
Nie płacą wpisowego. Przewidziane będą dla nich upominki.
Wymagania
– dusza i serce snajpera
– cierpliwość
– replika karabinu snajperskiego z optyką i maskowaniem (nie dopuszczamy parasnajperek – karabinów szturmowych z przedłużaną lufą i optyką, repliki mogą prowadzić ogień takim samym trybem jak pozwala na to oryginał)
– ghille suit
– opcjonalnie broń krótka z tłumikiem
Zgłoszenia snajperów proszę kierować na agapow@fia.com.pl
Gra jest sprawdzianem indywidualnego i zespołowego wyszkolenia. Wymaga od wszystkich graczy wysokich umiejętności nawigacji w terenie i kondycji (trasy przemarszu zależnie od wyboru zespołu mogą wynosić 8-10 km). Gra daje możliwość przyjęcia kilku strategii na wykonanie zadania, każda z nich jest wyborem pomiędzy bezpieczeństwem a wysokim wynikiem. To nie jest gra dla każdego ale każdy może spróbować swych sił.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...