Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

mój miał:

dł 20cm

szer w najwęższym miejscu 35mm

szer w najgrubszym miejscu 45(lub 43)mm

BTW jest tak dużo wersji Pbs'ów że trudno jest je odróżnić- mogą się różnić drobnymi szczegółami... (Chodzi oczywiście o PBS-1)

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie odnośnie chwytu i nakładki od Tantala.

Chcę nakładkę dopasować do rury gazowej Ak-74 (VFC), wiem że różnią się budową, ale mam pytanie czy jest to możliwe? Chwyt można dopasować bez przeszkód, ale nie wiem co zrobić z nakładką...

 

Jeżeli ktoś już robił coś takiego to proszę o wskazówki...

 

Pozdrawiam pidzejfat

 

No ale w czym problem? Po prostu połóż nakładkę VFC i tą od Tantala obok siebie i obrób nakładkę, aby wyglądała jak ta od VFC, pilnik, może multiszlifierka. Chodzi o to aby "wyżłobić" w tej nakładce wgłębienia obejmy rury gazowaj AK i zwymiarować (długość etc). Chodzi o chwyt pistoletowy czy łoże?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

potrzebuję wymiarów.

 

długość całkowita...................221mm

długość części węższej............178mm

długość części szerszej...........43mm

średnica części węższej...........45mm

średnica części szerszej..........55mm

średnica otworu wylotowego.....9mm

Link to post
Share on other sites

Czy budując replikę AKM'a na podstawie ak 47 muszę wymienić selektor na ten od ak 74 ? Jeśli tak to czy ten będzie pasować

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=762 ? AK 47 też cymy

 

no i drugie pytanie gdzie mogę kuoić kolbę od AKM'a ??Yy

nie mówcie że na allegro...

 

 

Ja mam kolbę z allegro. A co do selektora, to jestem wlaśnie w fazie kompletowania części do robienia AKMa i wydaje mi się, że powinno się go wymienić na ten od 74. Kupiłem ten P&J od Uesa. Twierdzi, że będzie pasował. A jak idzie Ci z lufą zewnętrzną?

Niedługo będe miał ten sam problem... :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Lufa zewnętrzna już dawno skończona - arcydzieło - zakończona porządnym gwintem 14/lewy, posiada specjalne prowadnice do jarzma łoża oraz wgłebienie na jego zatrzask. Już zaklepałem rygiel w podstawie szczerbinki, body w trakcie szpachlowania. Nie ma jeszcze kolby, muszę dokupić żebrowany dekiel, chwyt pistoletowy od cymy i ten selektor.

Tylko że największe cyrki będą z suwadłem, tłoczyskiem i urządzeniem powrotnym...

To pasuje w końcu ten selektor P&J >?

Link to post
Share on other sites

Pasuje. Pasuje.

A lufę zewnętrzna do AKMa można zrobić na podstawie tej, którą sprzedaje na allegro. Wprawdzie dedykowana do AK ale wprawny tokarz / ślusarz da sobie radę ze zmianą średnicy w miejscu gdzie powinna być komora gazowa i podstawa muszki. Kwestia 0.5 mm.

Edited by ues
Link to post
Share on other sites

Troche szpachli, troche talentu, troche cierpliwości, troche narzędzi- ot, przepis na komore. Ktoś już w ten sposób kiedyś zrobił ślicznego AKM, ale nie powiem kto bo nie jestem pewny jak się nick pisze :F.

Dadzą sobie chłopaki radę, a na koniec prosimy ładne zdjęcia ;)

Link to post
Share on other sites

Ja cierpliwie poczekam na body AK-74 kingarmsa. Podobno niedługo pojawi się w asgshopie. Trzeba będzie tylko łoddupcyć dwa malutkie kawaleczki w przedniej części komory zamkowej nad atrapą nitu najbliższego łożu (wszyscy oczywiście wiedzą, o co chodzi ;-) ), aby była to rzeczywiście komora zamkowa od AKMu, a nie od AK-74. Wydaje mi się, że to jedyna różnica. Jeśli nie, to będe wdzięczny, jeśli mnie ktoś oświeci ;)

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites

Znalowej tak, ale nie 47, a 74, która od AKMowskiej moim zdaniem prawie w ogóle się nie różni.

kask14bklry0.jpg

 

Odciąć trzeba kawałek nad czerwoną linią po obu stronach komory. Mały szczególik, ale zawsze...

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites

Aaa, chodzi o atrapę obsady lufy ;-)

Ale barbus, żeben AK-74, AKM itp. nie ma tego elementu takiego "kwadratowego", poza AK-47, w którym komora zamkowa i obsada lufy to integralna część. Zarówno AK-74 jak i AKM mają ten element "ścięty", a wynika ta niezgodność z brakoróbstwa producentów... Ciekaw jestem ile to body będzie kosztować...

 

Zresztą nie radził bym Ci tego obcinać, z powodu takiego, że tam są jakby wypustki i napewno do czegoś służą, może podtrzymują podstawę szczerbiny... nie wiem

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...