Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

Aaa, chodzi o atrapę obsady lufy ;-)

Ale barbus, żeden AK-74, AKM itp. nie ma tego elementu takiego "kwadratowego", poza AK-47, w którym komora zamkowa i obsada lufy to integralna część. Zarówno AK-74 jak i AKM mają ten element "ścięty", a wynika ta niezgodność z brakoróbstwa producentów... Ciekaw jestem ile to body będzie kosztować...

 

Zresztą nie radził bym Ci tego obcinać, z powodu takiego, że tam są jakby wypustki i napewno do czegoś służą, może podtrzymują podstawę szczerbiny... nie wiem

 

Pozdrawiam

 

O kurde, masz rację. Wypustki wchodzą w wcięcie w przedniej części korpusu. To by tłumaczyło, dlaczego repliki nie mają tego scięcia. Dzięki wielkie żeś mnie uświadomił ;-)

Co do ceny, to myślę, że nie przeskoczy 4 stówek, Stawiam, że 300-350zł.

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym Ci radził to body, niestety trzeba je ściągać zza oceanu, ale jakość i odzwierciedlenie oryginału nieporównywalne...

http://www.russianmaniaworkshop.com/detail...=iA01&cat=4

 

Wogóle w tym sklepie możesz się w miarę tanio obkupić rzeczami od AKM

 

Ino do tego body nie pasuje standardowa część przednia, którą już mam.

Trzeba kupić taką: http://www.russianmaniaworkshop.com/detail...=iA21&cat=4

Chyba, że podstawa szczerbinki od prawdziwka by pasowała.

Fakt zarąbista sprawa i niedroga póki nie doliczy się przesylki, cła i jakiś nieprzewidzianych komplikacji. Poza tym... ja leniwy jestem strasznie, za dużo załatwiania.

Link to post
Share on other sites

...najlepiej kupić tą z Inokatsu.

 

Która nie ma gwintu, bo znajduje sie on na podstawie muszki, którą juz mam kupioną od prawdziwka. Wiesz, opcja z inokatsu jest na pewno dużo lepsza i nie dużo droższa, ale nie kiedy ma sie skompletowane prawie wszystkie części potrzebne do zrobienia AKMa na standardzie "marujowskim". Jedyne, czego mi brakuje, to komora zamkowa, więc jestem zmuszony zostac przy pierwotnym planie. Z resztą to moja pierwsza replika i na pewno nie ostatnia :D I na pewno nie ostatni kalach. Bedzie jeszcze okazja do zamontowania takich bajerów.

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites

Jak Barbusie oberżniesz skosy "w miejscach o których wszyscy wiemy" to powstaną dwie szczeliny w części przedniej szkieletu "w miejscach o których wszyscy wiemy" ...

 

Odrobina DISTALU RAPID, kawałek aluminium, pilnik, papier ścierny, sssssprayyy - czarny mat i...

... nie ma szczelin "w miejscach o których wszyscy wiemy".

 

Robiłem toto już kilka razy i spoko. Śladu nima ;)

Link to post
Share on other sites

Ja robię body do AKM'a na podstawie metalbody SRC, jestem w połowie prac, ale mogę powiedzieć, że bedzie coś z tego :)

Jeśli chodzi o tą szczelinę to natnę body w tym miejscu:D

Myśle że będzie dosyć dokładne bo wzoruję się na fotkach z W11

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po wielu miesiącach wyrzeczeń finansowych (głównie w postaci niejedzenia cheesburgerów i mniejszej ilości tankowanego piwa ;-) )udało mi się wreszcie doprowadzić moją cyme do stanu który mnie w pełni zadowala. Wiem że znajdą się tacy co zechcą mnie zlinczować za chwyt od ak74 ale raz że z gróbsza przypomina nasze bakeliciaki, a dwa że chropowaty chwyt po prostu wygodniej mi się trzyma.

 

1000192wb1.th.jpg

 

1000194df6.th.jpg

 

1000195si2.th.jpg

 

Sory za jakość zdjęć ale to wszystko na co stać moją komórke. W niedziele wybieram sie w teren i może tam ktoś litościwie strzeli lepsze foty.

Link to post
Share on other sites

QLIG: Wycior faktycznie jest aktualnie lekko kaleki bo wepchnąłem go w dolne drewienko tak żeby stabilizował całość. Myślę że jak tylko uda mi sie dorwać oryginalny wycior od ostrej problem zniknie 8)

 

ues: Jak się człowiek do piłowania rozochoci to różne się potem rzeczy dzieją. W założeniu izolka miała maskować widoczne niedociągnięcia chociaż widze teraz że bardziej zwraca na nie uwagę. Poza tym co jak co ale kałach akurat z izolką komponuje się wcale nienajgorzej ;-)

Link to post
Share on other sites

I jeszcze obiecana fotka 'na żywo' - jakością też może nie powala ale idealnie oddaje kolor bejcy.

 

2907071223in5.th.jpg

 

(tak to już jest jak człowiek po powrocie do domu zamiast zjeść porządny obiad od razu siada do kompa - Promant dzięki za zwrócenie uwagi, prosiłbym o zlepienie tego w jedną całość jeśli można ;-) )

Link to post
Share on other sites

TDi Arms jeszcze do nas nie sprowadzają. Kopia asg tylko na WGC. A Mad Onion sprzedaje wersję do ICS AK74; pewnie trzeba trochę podłubać, żeby dopasowac do innego guna.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...IP-AKHG_srch_AK

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...e4a30d227e84ce4

 

 

Szyny mocowane na samej pokrywie komory są niepraktyczne; bo to mało stabilne rozwiązanie; zwłaszcza przy cięższej optyce.

Link to post
Share on other sites

wiem że do samej pokrywy to lepiej nic nie kręcić ale tamto było mocowane czymś w stylu imadełka do body przy kolbie i jakims zatrzaskiem przy celowniku , a to jest troche przebajerzone i drogie jak diabli. naprawde niema nic prostszego co nie wymagało by wiercenia repliki???

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o risy montowane na berylach?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm....1996_Beryl.jpg

Niewykluczone że można takie dostać na works11.

 

Z innej beczki - wczoraj byłem niemile zaskoczony kiedy odkryłem że po upadku mogę spokojnie schować kolbę do plecaka - badziewny metal i spora waga zrobiły swoje i zaczepy nie wytrzymały. Za to dziś po 4h wiercenia, szlifowania i dopasowywania (głównie tego) kolba powróciła - tu wielkie brawa należą się Brayliemu za pomysł tudzież wykonanie ;-)

 

Poglądowa fotka na czym ów uberpatent polega:

3007071840dp8.th.jpg

Trochę to trzeba było przyszlifować żeby się gearbox zmieścił ale myślę że teraz kolba bedzie w stanie przetrwać nawet armagedon 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...